Büyük Torbalı

Terörist cenazesi sokağa döktü

İZMİR’DE defin alanı kalmadığı için Büyükşehir Belediyesi cenazeleri Torbalı’ya getirmeye başladı. Bizim kendi cenazelerimiz için yer kalmazken bir de İzmir’den cenaze gelmesine kimse anlam veremiyor. Önceki gün de Tunceli Merkez Bali Deresi mevkisine 7 Kasım 2016 günü güvenlik güçlerince düzenlenen hava destekli operasyon sonrasında ölü olarak ele geçirilen 14 PKK’lı teröristten biri olan ‘Roj Gabar’ kod adlı Recep Karakaş, önceki gün Torbalı Ayrancılar’da toprağa verildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Terörist cenazesi sokağa döktü
Serkan Günbay( serkan-gunbay@buyuktorbali.com )
138 Görüntüleme
26 Kasım 2016 - 11:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

Erzurumlu olan ancak ailesi Buca Kaynaklar’da ikamet eden 22 yaşındaki Karakaş’ın cenazesi, Buca’da mezar yeri olmadığı için Torbalı’ya gönderildi. Yüzlerce polis ve jandarmanın geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleşen defin işleminde herhangi bir olay yaşanmadı. Ancak ilçelerinde bulunan Ayrancılar Mezarlığı’na bir PKK’lının toprağa verildiğini öğrenen yüzlerce genç pankart açıp önceki gün gece eylem yaptı. Jandarma gençlerin yürüyüş yaptığı haberini alınca geniş güvenlik tedbiri aldı. Öfkeli kalabalık sokağa döküldü. ‘Ölünüzü, dirinizi istemiyoruz’ yazılı pankart ile Ayrancılar sokaklarında yürüdü. Yürüyüş düzenlendiği bilgisine ulaşan Ayrancılar Jandarma Komutanı Recep Üsteğmen ile Torbalı İlçe Jandarma Komutanı İlker Yüzbaşı hemen olay yerine geldi. Kısa sürede ekipleri yönlendiren komutanlar yürüyüşün sorunsuz bir şekilde geçmesini sağladı. Ayrancılar Karakol Komutanı Üsteğmen Recep Üncü başarılı bir yönetim ile olay çıkmadan yürüyüşün sonlanmasını sağladı. Gençleri sağ duyulu olmaya davet eden Üsteğmen Üncü takdir edildi. Ayrancılar’da terörist cenazesi istemeyen Ayrancılar halkı bu tür yürüyüşlerini devam ettireceğe benziyor. MHP İlçe Başkanı Muhammet Oral önceki gün öğle saatlerinde mezarlığa giderek burada bir basın açıklaması yapmıştı. Hemen akşamında ise gençler yürüyüşe geçti. Bu eylemler sürekli devam edecek. Bakalım İzmir Büyükşehir Belediyesi bu durum karşısında ne tepki gösterecek?Terörist cenazesi buradan alınıp başka bir yere kaldırılacak mı? Bunu zaman gösterecek.

ŞEHİT ÖĞRETMENİ UNUTMADILAR

Torbalı Ülkü Ocakları 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle anlamlı bir ziyarette bulundu. Torbalı Saipler köyünden öğretmenlik yapmak için çıkan ve 1994 yılında Batman’da hain bir saldırıda şehit olan öğretmen Erkan Özcan’ın kabrini ziyaret ettiler. Şehidin annesi Zehra Özcan’ı da ziyaret ederek hayır dualarını alan Ülkücüler çok ulvi bir ziyaret gerçekleştirdi. Ülkü Ocakları yaptıkları bu tür ziyaretler ile farkını ortaya koyuyor. Zekeriya Hançer ülkü ocağına farklı bir soluk getirdi. Hem işine devam eden Hançer hem de bu tür etkinlikler ile yoğun bir dönem geçiriyor. Geçtiğimiz aylarda Alpaslan Türkeş ve dava yolunda şehit düşen MHP’lilerin kabrini ziyaret eden Hançer ve ekibi şehit öğretmenin ailesine gerçekleştirdiği ziyaret ile herkesin takdirini topladı. Ülkü Ocağı Başkanı Zekeriya Hançer ve ekibini bu anlamlı ziyaret dolayısıyla kendilerini tebrik ediyorum. Şehit öğretmen Erkan Özcan gibi yurt genelinde öğrencilerini geleceğe hazırlamak için görev yaparken şehit düşen öğretmenlerimizi rahmetle yad ediyoruz.

MUHTARLAR ANTALYA’YA GİTTİ

Torbalı’da faaliyet gösteren muhtarlar Torbalı Belediyesi tarafından verilecek seminer için Antalya’ya gitti. İsmail Uygur döneminde başlayan bu gelenek Adnan Yaşar Görmez döneminde de devam etti. Antalya’da bir otelde düzenlenen seminer programı ile muhtarlar hem eğitim alıyor hem de tatil yapma imkanı buluyor. Yoğun iş temposundan tatil yapmaya vakit bulamayan muhtarlar seminer programındaki etkinlikler ile stres atıyor. Torbalı’da 60 mahalle muhtarı bulunuyor. Belediye kiraladığı otobüsler ile muhtarları sabah saatlerinde Torbalı’dan aldı ve Antalya’ya götürdü. Hafta sonunu Antalya’da geçirecek olan muhtarlar eğitim seminerinin ardından Torbalı’ya dönecek. Birçoğunuz hatırlar, İsmail Uygur döneminde yapılan seminer programında aşırı alkol alımı nedeniyle bazı sıkıntılar yaşanmıştı. Komaya giren muhtar hastaneye kaldırılmıştı. Bu olayın ardından seminer programı yoğun eleştiri almıştı. Bakalım bu seminerde bu tür problemler yaşanacak mı?

TRAFİK SORUNU BİTECEK

Neredeye gitsem insanlar nedir bu trafikten çektiğimiz diyor. Özellikle de Perşembe günleri ve mesai çıkışlarında. Torbalı’da trafik öyle bir keşmekeş hale geliyor ki bir adım ilerleyemiyorsunuz. Durum böyle olunca da herkes şikayet ediyor. Sorunun çözülmesi için Torbalı Belediyesi düğmeye bastı. Bakalım alınacak tedbirler ve düzenlemeler neler getirecek. Sorun kökten çözülecek mi? Kazım Dirik Caddesi’nin tek yön yapılması düşünülüyor. Geliş veya gidiş olarak düşünülen Kazım Dirik Caddesi bunu kaldırır da, Hükümet Caddesi veya başka dar caddeler tek yönü kaldırır mı. Jandarmanın ön tarafından trafiğe kapatılması ile bu bölge de de büyük problemler yaşanmaya başlandı. Torbalı Kaymakamlığı ve Jandarma’nın buradan kaldırılıp hastane çevresine alınması ile bu alandaki sorunda çözülür. Fidanlık Müdürlüğü’nden arazi alınıp Jandarmanın buraya taşınması sağlanabilir. Zaten Jandarma artık dar geliyor. Şehrin içinde ve evlerin arasında yer alan Jandarma’da güvenlik zafiyeti de var. Son zamanlarda yaşanan saldırılar nedeniyle Emniyet ve Jandarmanın giriş ve çıkışları araç trafiğine kapatıldı. Kısa sürede belediye bu projeyi hayata geçirir de sıkıntı ortadan kalkar. Yoksa insanlar sinir küpü olmaya devam edecek. Trafik sorunu ne kadar önlem alınsa da otopark yapılmadan aşılmaz diye düşünüyorum. Torbalı Vergi Dairesi’nin karşısındaki boş alana 4-5 katlı otopark yapılsa otopark sorunu da ortadan kalkar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web