Büyük Torbalı

Torbalı böyle kaymakam görmedi

ARALIK ayının sonunda Aydın’dan Torbalı’ya Kaymakam olarak atanan Kadir Sertel Otcu çok güzel çalışmalara imza atıyor. Göreve geldiği ilk günden bu yana insan odaklı hizmetler yapacaklarını, halkın mutlu olması için çalışacaklarını dile getiren Kaymakam Otcu bu yönde çalışmalar yapıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Torbalı böyle kaymakam görmedi
Serkan Günbay( serkan-gunbay@buyuktorbali.com )
89 Görüntüleme
06 Nisan 2017 - 8:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İnsanların sorunlarının çözüme kavuşturulması için İlçe İnsan Hakları Kurulunu oluşturdu. Göreve başlayalı 3 ay olan kaymakam hem ilçeyi hem de Torbalılıları tanımak adına ziyaretlerini sürdürürken hayırlı olsun ziyaretlerini de kabul ediyor. Her hafta cuma günü bir mahalleyi gezen Kaymakam Kadir Sertel Otcu bugüne kadar neredeyse hiç kaymakam görmemiş mahalleleri gezip insanlarla sohbet ediyor. Şehit aileler ve gazilere yapılan ziyaretler de insanların takdirini topluyor. Bugüne kadar ilçeye gelmiş en başarılı kaymakamlar arasında yerini alacak olan Otcu’nun Torbalı’ya çok şeyler katacağından hiç şüphem yok. Tecrübesi, bilgisi, etkili konuşması ve mütevaziliği ile dikkat çeken kaymakam herkes tarafından da seviliyor. Herkes tarafından derken bugüne kadar bu kadar yoğun tempo ile çalışmaya alışık olmayan bazı daire müdürlerinin sıkıntı yaşadığını biliyorum. Disiplinli ve aldığı kararların kısa sürede yerine gelmesini isteyen Otcu’nun bu kadar çok sevilmesi onun ne kadar başarılı olduğunu bize gösteriyor. Torbalı için yapacağı çalışmalarda herkes üzerine düşen görevi yerine getirmeli. Eğitime, spora, engellilere, yaşlılara gereken önem son günlerde hat safhaya çıktı. Torbalı’da yapılacak olan etkinliklere önceden planlanıp belirli gün ve haftaların daha geniş kapsamlı bir şekilde kutlanması sağlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda kutlanan yaşlılar haftası da bu etkinliklerden birisiydi. Kaymakam Kadir Sertel Otcu’nun talimatı ile yaşlılar haftası o kadar geniş kapsamlı kutlandı ki yaşlılar ve torunlar bu durumdan son derece memnun kaldı. Bundan böyle yapılacak etkinlikler hep renkli olacak. Torbalı’ya kısa sürede kattığı renk ve verdiği emek dolayısıyla Kaymakam Kadir Sertel Otcu’ya çok teşekkür ediyorum.

OKUL ÇIKIŞLARINA DİKKAT
İlçede eğitim öğretim veren okulların birçoğu oldukça hareketli caddenin üzerinde. Durum böyle olunca okula giriş ve çıkış saatlerinde kargaşa yaşanıyor. Trafiğin yoğun olarak aktığı yollarda okuldan çıkan minik öğrenciler çarpılma tehlikesi yaşanıyor. Birçok okul yönetimi belediyeden destek isteyip okul giriş ve çıkışlarına kasis taktırdı. İlçe Emniyet Müdürlüğü de birçok okulun önünde giriş ve çıkış saatlerinde gerekli tedbiri alıyor. Tabi bütün okullara polis görevlendirmek imkansız. Okul yöneticileri çocukların çarpılma tehlikesi yaşamaması için servisler ile tam çıkış saatinde yolun kapatılmasını sağlıyor. Böylelikle çocuklar servislere bininceye, aileleri tarafından alınıncaya kadar güvenli bir şekilde yoldan geçiş sağlıyor. Ancak bazı duyarsız vatandaşlar çocukların çıkış yaptığı saatte araçları ile çocukların arasından hızla geçmek istiyor. Böyle durumlarda okullarda görevli personel ile araç sürücüleri arasında zaman zaman tartışmalar yaşanıyor. Okulda görevli personel çocukların güvenli bir şekilde aileleri tarafından teslim alınması için elinden geleni yapıyor. Kimse ‘Banane kardeşim çocuklar evlerine nasıl ulaşırsa ulaşsın’ demiyorlar. Bu konuda biraz daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Okul çıkışlarında çocukların dağılmasını beklemek sadece 5 dakikanızı alır. Acele işiniz varsa da başka bir sokağı tercih edebilirsiniz. Durup insanlarla tartışmak yerine çözüm üretebiliriz. Artık son yıllarda insanlarda tahammül diye bir kavram kalmadı. Hatalı olduğunu söyleyip uyardığınızda ‘Maganda’ diye tabir edilen insanlar üzerinize yürüyüp sizi tehdit ediyor veya darp etmeye çalışıyor. Çocuklarımız okullarda idareciler, öğretmenler ve okulda görevli personele emanet. Bu yüzden çocukların iyiliği için görevlilerin isteklerini yerine getirmek gerekiyor.

ŞEHİR İÇİNDE ÇEKİLEN FOTOĞRAF
Torbalı halkının sorunlarını dile getirmek için yazılar yazıyoruz. İnsanlar sık sık bizi arayıp sorunlarını dile getiriyor. Elimizden geldiğince bu sorunlara yer vermeye çalışıyoruz. Şehir içi minibüsleri ile ilgili de sık sık şikayetler alıyoruz. Vatandaş durumdan o kadar çok bıkmış ki yolculuk yaptığı aracı polise şikayet edip ileri de çevirme yapılmasını sağlıyor. Balık istifi halinde gitmekten bıkmış. Aracın içinden fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşıp, yayınlaması için bizimle paylaşıyor. Vatandaş artık balık istifi halinde gitmekten bıkmış durumda. Vatandaşın işe gidiş saati olan 07.00-08.00 saatleri arasında sefer sayısının biraz sıklaştırılması bu sıkıntıyı ortadan kaldırır. 25 tane araç var ancak halen insanlar rahat bir şekilde yolculuk yapamıyor. Gerekli düzenleme yapılsa insanlar da minibüse rahat bir şekilde binse. İşine geç kalmayacak olsa zaten kapıya kadar dolu olan minibüse kimse binmek istemez. Şu an şehir içi minibüslerinden kim sorumluysa vatandaştan gelen şikayetleri dikkate almasını talep ediyoruz. Kurumların başındaki yetkililer gelen şikayetleri yerinde inceleyip gerekli önlemi almak zorunda. Bu konuda da yetkililerin en kısa zamanda çözüm bulmasını bekliyoruz. Gerçi bu sadece dün bugün yaşanan bir sorun değil. Senelerdir yaşanıyor ve yaşanmaya da devam eder. Ne zaman vatandaş duruma isyan edip tüm koltukları dolmuş bir minibüse binmezse sorun o zaman çözülür.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web