REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uyuşturucunun kökü kazınacak

Geçtiğimiz hafta İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu bir toplantıda yaptığı konuşmasından dolayı bazı kesimler tarafından ağır bir şekilde eleştirildi. Soylu’nun ‘Okul önlerinde uyuşturucu satanlara geçit vermeyin, gerekirse ayaklarını kırın’ sözü çok eleştirildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Uyuşturucunun kökü kazınacak
Serkan Günbay( serkan-gunbay@buyuktorbali.com )
117 Görüntüleme
13 Ocak 2018 - 16:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bakanın biraz ağır konuştuğunu, bir bakana bu konuşmanın yakışmadığını söylediler. Bence konuşma gayet güzeldi. Gençlerimizi zehirleyenlerin ayaklarının kırılmasını herkes ister herhalde. Uyuşturucuya artık çok kolay ulaşılıyor. Torbalı’da 3 liraya 5 liraya çok kolay bir şekilde uyuşturucu temin edilebiliyor. Bakan Soylu’nun bu açıklamasından sonra Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Polis ekipleri uyuşturucu tacirlerine soluk aldırmıyor. Herhalde bölgede uyuşturucuya göz açtırmayan, en başarılı çalışmayı yapan Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğüdür. Yeni Emniyet Müdürümüz Zeki Oğuz Kesen’in bu başarılı çalışmalarını takdirle karşılıyorum. Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu da uyuşturucu ile mücadele için yoğun bir mesai ile çalışıyor. Ocak ayının Muhtarlar toplantısının en önemli konularından birisi de uyuşturucuydu.

ÇYDD PROJEYE DOYMUYOR
Çağdaş Gençlerin Yetişmesi için kurulan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği amacına uygun olarak çalışmalarını sürdürüyor. ÇYDD Torbalı Şubesi de yaptığı projeler ile le yurt genelindeki şubeler arasında hep ön sıralara çıkıyor. Gençlerin meslek sahibi olmaları için açılan kurslar, bayanlara butik pasta kursları, öğrencilere kod yazma kursları gibi onlarca kurs açılıyor. ÇYDD Torbalı Şube Başkanı İhsan Ergin ile geçtiğimi hafta sonu Çaybaşı’da karşılaştık. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin suça eğilimli olan çocuklara yönelik düzenleyeceği ‘Mahalle Orkestrası’ projesi için Çaybaşı’ya gelmiş. Bu projede büyükşehire destek veriyorlarmış. Gençlerin müzik eğitimi ile kendilerini geliştirmelerini sağlaması için yapılan projenin alt yapısını ÇYDD hazırlayacakmış. Bence ‘Mahalle orkestrası’ çok güzel bir proje. Zaten bu çocukların müziğe yeteneğini herkes biliyor. Roman çocuklarının doğuştan müzik aleti çalma gibi bir yeteneği var. Geçtiğimiz yıl sonunda Çaybaşı’ya gelen ekipler bu projeyi başlatmıştı. 500 kadar kayıt aldılar. Ancak kurslara katılım pek sağlanamadı. Büyükşehir yetkilileri nerede yanlış yaptıklarını öğrenmek için biraz araştırma yapmış. ÇYDD İzmir’den destek istemişler. Yapılan toplantıda çocuklara eğitim için sunulan müzik aletlerinin yanlış seçildiği anlaşılıyor. Yeniden düzenlenen projede bu kez bağlama, klarnet, darbuka ve keman gibi müzik aletleri seçildi. Çaybaşı’da yaşayan çocuklar da bu müzik aletlerini öğrenmek için kursa katılmaya karar verdi. Eğitimler bugün başlayacak. Bakalım bizim çocuklardan orkestra oluşacak mı göreceğiz. Projeye destek veren ÇYDD Torbalı Şube Başkanlığı’nın bu projenin başarılı olmasında büyük emeklerinin olacağından hiç şüphem yok. Kendilerine yeteri kadar maddi destek verilse daha ne projelere ortaya çıkar bilemezsiniz. Toplanan bağışlarla hem kurslar veriyor hem de maddi durumu yerinde olmayan öğrencilere burs sağlanıyor. Maddi durumu yerinde olanları ÇYDD’ye destek olmaya davet ediyorum.

AYRANCILAR YAN YOL TEHLİKELİ

Ayrancılar Mahallesi’nden mesai saatinin hemen ardından geçenler kavşaktaki yoğunluğa mutlaka takılır. Sanayi bölgesi olan Pancar ve Yazıbaşı’na giden-gelen ağır tonajlı araçlar, okul ve işçi servisleri ve hususi araçlar burada trafiğin felç olmasına neden oluyor. Torbalı’da giderken kavşağa yaklaştığınızda bir yan yol ortaya çıkıyor. Araçların yavaş yavaş sıraya girmesi ve uzun konvoylar oluşması nedeniyle buraya gelen araçlar yan yoldan ilerlemeye çalışıyor. Bu da ileride sıkışıklığa neden oluyor. Yan yoldan gidenler kırmızı ışığa takılmadan yollarına ilerlemeye kalkınca kazalara da davetiye çıkartıyor. Kavşakta öyle bir karmaşa yaşanıyor ki içinden çıkmak imkansız duruma geliyor. Yan yoldan hızla ilerleyip ışığın olduğu bölüme giden araçlar buradan sağa-sola her yere dağılıyor. Ya bu yol kapatılsın, ya da bir önlem alınsın. Jandarma Trafik ekiplerinin belli bir süre burada gerekli önlemi alması ile hiç olmazsa burada yaşayıp kuralları ihlal edenleri biraz kendilerine gelmesine neden olur.

GALATASARAYLILAR KONGREYE GİDİYOR

Torbalı 1905 Galatasaray Sevenler Derneği kongreye gidiyor. Bugüne kadar çok sayıda güzel işler yapan dernek yöneticileri daha güçlü bir yönetim ile yola devam etmek için kongre kararı aldı. Mevcut Başkan Erkan Akın ve yönetimi çok güzel işlere imza attı. İlçedeki futbol takımlarının taraftar dernekleri sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu herkese gösterdi. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş Derneklerinin yöneticileri ve üyeleri sık sık bir araya geldi. Engelliler, yardıma muhtaçlara destek olmak için sürekli olarak ortak projelere imza attılar. Kahvaltı ve yemeklerde bir araya geldiler. Hasta olan taraftarları ziyaret edip destek oldular. Galatasaraylılar 2 Ocak tarihinde kongreye gidip yeni yönetim ile daha başarılı çalışmalara imza atacaklar. Bundan eminim. Mevcut Başkan Erkan Akın yeniden aday olup yoluna devam etmek istiyor. Erkan Akın ve yönetimine kongrede başarılar diliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web