REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AİLELER DİKKATLİ OLUN IŞID İŞ BAŞINDA

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AİLELER DİKKATLİ OLUN IŞID İŞ BAŞINDA
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
419 Görüntüleme
24 Aralık 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ortadoğu, İsrail Devleti kurulduğu günden beri rahat bir gün yaşamıyor. İslam dünyasının başı ise o günden beri büyük bir belada. Filistin’e çöreklenen Yahudi İslam düşmanlarının yaşattığı dram ise tarihler boyunca unutulmayacak. Geçtiğimiz yıllarda Ortadoğu da büyük sıkıntılar yaşatan ve Avrupa’nın farklı ülkelerinde terör eylemleri gerçekleştiren, kendilerini Müslüman olarak tanıtan terör örgütü IŞID ise ayrı bir bela.

Türkiye’den bu terör örgütüne katılan binlerce kişi olduğunu araştırmalar sonucu öğreniyoruz. Türkiye ise terör örgütü PKK yüzünden yaklaşık 35 yıldır eziyet görüyor. PKK yıllardır dış odakların finansörlüğü ile ekonomik ve silah gücü ile beslenirken Güneydoğu da birçok gencin kanına girerek örgüte eleman sağladılar. Ermenilerden oluşan as kadronun içerisinde binlerce vatandaşımız yer alıyor ve bu çok acı. 80’li yıllarda kardeşi kardeşe kırdıranlar şimdi Kürtlerin etnik düşüncelerini şaşırtmak için mücadele ediyorlar.

IŞID Müslümanız diyor ama İngiliz İrlandalı ve farklı ülkelerden kişilerin katılımı ile İslamiyet’e uygun olmayan eylemler gerçekleştiriyorlar. Çok net değil ama aldığım duyumlara göre IŞID Torbalı’da da bünyesine katmak için genç beyinlerin kandırılıp örgüte kazandırılması için uğraş veriyor. IŞID birini kandıracaksa ‘Yahudi ile mücadelen var ise gel, Yahudi ile çarpışıyoruz, Ermeni ile mücadelen var ise Ermeni ile çarpışıyoruz eğer Türkiye ile bir meselen var ise biz Türkiye ile de uğraşıyoruz’ diyerek beyinleri yıkıyor. İşte bunun için aileler çocuklarınıza ve eşlerinize sahip çıkın. Yoksa yarın kelle keserken videosunu tüm dünya gibi sizde izler pişmanlık yaşarsınız.

KÖYLER KIYMETE BİNDİ

Bir zamanlar yüzüne dahi bakılmayan köyler, şimdi ilgi odağı haline geldi. Hemen hemen herkes, köylerden arsa, ev ve tarla alabilmek için yoğun bir çaba sarf ediyor. Birkaç mühendisle de yaptığım görüşmede özellikle, villa tarzı evlerin köylerde inşa edilmeye başlandığını öğrendim.

Bir dönem köyden kaçan gençler, arsalar kıymete binince adeta kafalarını taşa vurmaya başladı. Torbalı’nın köyleri de mübarek cennetten bir köşe sanki. Doğayla iç içe bir yaşam isteyen herkes köyleri tercih etmeye başladı.

Şehir gürültüsünden uzaklaşan insanlar, çareyi Torbalı’nın dağ köylerinde buluyor. Bugün Dağtekke, Dağkızılca, Çamlıca, Ormanköy, Korucuk, Saipler, Çakırbeyli, Bozköy, Yeniköy ve Ahmetli gibi köyler, İzmir’den gelen ailelerin akınına uğruyor.

Artan ilgiyle birlikte kıymete binen köylerde, arsa değerleri de artmaya başladı. Herkes toprağına, evine sahip çıksın. Köyler, üreten köylülerin olsun. Köyler bu milletin adeta üreten son kalesidir. Onlarda üretmeyen, sadece gününü gün eden, tatil havasında ömrünü geçiren kişilerin eline geçerse, vay halimize.

Dün çarşı merkezinde ikamet etmek isteyen köylüler ekonomik gücü artış gösterdikçe ve şehir iyice kalabalıklaşınca birçok iş adamı gibi dağ köylerinde yaşamak isteyecek. Köye dönüş yolculuğu son birkaç yıldır devam ediyor ve köylerde iyi manzarası olan araziler çarşı merkezinden daha pahalı olacak. Demedi demeyin köye dönüş yolculuğu başladı, ilgililerin bilgisi olsun.

MUHSİN YENER DE ÖVÜNÇ’ÜN ELİNİ KALDIRMALI

Geçtiğimiz Pazar günü CHP İl Kongresi yapıldı, Alaattin Yüksel 12 oy fark ile İl Başkanı oldu. Yüksel beklenilen oyu bence alamadı, Aziz Kocaoğlu’nun etkisi ise örgüt üzerinde azalmış durumda gibi. Gerçi kendisi bir daha aday olmayacağını açıklamış ve siyasete nokta koyacağını her ne kadar da söylese de İzmir’in ağabeyi olarak akıl hocası olmaması imkânsız. Afet Uygur kurultay delegesi oldu, Övünç Demir yaklaşık 25 oy daha alabilseydi bugün İl Yöneticisi olacaktı.

Her neyse ben konuyu farklı bir yöne çekmek istiyorum. Muhsin Yener CHP içerisinde İzmir’de yol yürüdüğü arkadaşı bulunmasına rağmen çarşaf listede sadece ve sadece 16 oy almış. Torbalı delege sayısı ise 16 eğer ki bir oy daha az alsaydı Torbalılı delegelere sitem eder küserdi. Sosyal medyada çok etkili paylaşımlar yapıyor, özellikle “ön seçim istiyoruz” sayfasında her gün bir iki paylaşım yapar. Gel gelelim bunca yıllık emek ve çabasının karşısında almış olduğu oy sadece Torbalı delege sayısına eşit. Kendisi 16 oy alırken parti içerisinde muhalif kanadın lideri olan Övünç Demir 175 oy aldı.

İl Yönetim Kurulu yedeklerde. Övünç Demir, ilçe kongresinin bitimiyle birlikte İsmail Uygur’un elini havaya kaldırmış ve büyük beğeni almıştı. Şimdi Övünç Demir’in elini Muhsin Yener’in kaldırması gerek. Yapacağı bu hareket bükemediğim bileği öperim değil eleştirdiği siyasi tarzın başarılı olduğunu ve yanıldığını gösterir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web