REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK PARTİ RADİKAL BİR YOLDA

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AK PARTİ RADİKAL BİR YOLDA
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
246 Görüntüleme
09 Mayıs 2016 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Son günlerde AK Parti’de büyük değişimler yaşanmakta. Değişim demeyelim, gelişmeler yaşanmakta. Değişim sinyali Beştepe’deki görüşmenin ardından gün yüzüne çıktı. Seçim başarısızlıklarına rağmen muhalefet liderleri koltuklarını korurken, Davutoğlu başarılı olduğu halde koltuğu neden bırakıyor? Çünkü ülkede bir sistem sorunu var. Erdoğan bunu çözmek istiyor. Çift başlı bir yönetim sorun oluşturuyor. Davutoğlu çalışkan, başarılı, dürüst ve aynı zamanda samimi. Kongrede aday olmayacağını açıkça ifade etti. Partililerin kalbinde yer edindi.

Kongreden sonra milletvekili seçimi olursa iş biraz zorlaşacak mı? Sanmıyorum,AK Parti % 49 oy alır, görünen bu. CHP’de hareket yok. MHP kendi içinde sıkışmış durumda. HDP ise Kandil’in gölgesinden çıkamıyor.

Ülkenin istikrarı için kabineden birinin Başbakan olması gerek. Davutoğlu veda konuşmasında vefadan asla vazgeçmeyeceğini ifade etti. Erdoğan ve ailesinin onurunun kendi onuru bildiğini söylerken fitne kapılarını ardına kadar kapattı. “Kimseye sitem, öfke ve kırgınlığım yok. Herkese hakkımı helal ediyorum.”derken ne kadar istikrar yanlısı olduğunu gösterdi.

Siyasetin kendine göre kuralları ve kaideleri var. Bu konuda kimin haklı kimin haksız olduğunun hiçbir önemi yok.

Önemli olan gemiyi karaya oturtmadan, ileriye, daha ileriye götürebilme sanatı… Siyasetteki yolculukta eninde sonunda bir kavşak noktası geliyor. Gül, Arınç hep benzer kavşaklarda otobüslerden inmediler mi?Bir genel seçim görünüyor ufuktan ancak teşkilatların ne kadar yorgun olduğunu hiç gören yok. Teşkilatları bırakın vatandaş seçimlerden sıkılmış bir duruma geldi.

 

GENÇLERİ ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL

Çocukluğumuz mahalle arasında geçerdi…Kış mevsiminde pazar günleri mahalledeki büyük abilerimizin maçlarını izlemeye giderdik. Yaz geldiğinde ise hiç üşenmeden sabahın erken saatinde Moskof çayına yüzmeye giderdik. 15’li yaşlara kadar babamızın berberine gider, rutin Alabros tıraşı olurduk. Çok isterdik Amerikan tıraşı olmayı ancak eve gittiğimizde dayak yiyeceğimizi çok iyi bilirdik.

Tıraş yüzünden sadece evde değil okulda öğretmenlerden de dayak yediğimiz olurdu. Tabi biz erkekler biraz daha rahat ve savruktuk, kızların daha disiplinli bir hayatı vardı. Kızların bir arkadaşı ile diğer mahalleye gitmesi neredeyse mümkün değildi. Şimdilerde hep arkadaşına ders çalışmaya gidenler var. 18’li yaşlara geldiğimizde sigara paketini çorap içinde taşırken kızların sigara içtiğini ne görür ne de duyardık. O zamanlarda kızlar anneleri ile günlere giderdi. Şimdi 15 yaşındaki bazı kızları görüyorum elinde sigara sokak ortasında, kolunda sevgilisi; giyim kuşamlarına ise hiç değinmek istemiyorum. Saçlardaki boya ve saç modelinin adını bile bilmiyorum.Ama neslin gün geçtikçe bozulduğunu ayan beyan görüyorum.

Çocukları bu kadar özgür bırakmak pek hayra alamet değil. Bizden sonraki nesil atari çocuğu oldu ancak günümüzdeki nesil ortam çocuğu gibi, hangi eğlence kulübü nerede, hangi sanatçı hangi mekânda çok iyi biliyor. Çocuklarınıza fazla özgürlük tanımayınız. Günler su gibi akıp gidiyor. Çocuklarınızın eğitimine çok önem verirken sosyal bir yaşamı mutlaka olmalı. Ancak bu spor veya enstrüman kursları olmalı, aksi halde kendine bir meşgale bulacaktır.

 

SURİYELİLERE SOKAK KÖPEĞİ MUAMELESİ YAPANLAR VAR

Suriyelilerin ilçede sayısı çok fazla.Gün geçtikçe de artıyor gibi. Bu sayı artıkça tedirginlik de haliyle artıyor. Sokaklarda yürümesini yeni öğrenmiş çocukların hurda topladıklarına tanık oluyoruz. Birçoğu ise dilenerek, mendil satarak karşımıza çıkıyor, özellikle dükkânlarda. Bazı vatandaşların çocuklara davranışını gördüğümde içim sızlıyor. Bazen ben de azarlamıyor değilim. Her ne olursa olsun kendi topraklarında kalıp mücadele etmeleri gerekir. Öz vatanından kaçıp ser sefil bir hayat yaşamaktan iyidir. Geçtiğimiz aylarda minik bir Suriyelinin cansız bedeni kıyıya vurduğunda tüm dünyanın yüreği sızladı. Facebook’ta herkes bu konuya hassasiyet gösterip büyük bir üzüntü yaşamıştı. Facebook’ta davrandığımız gibi davranmıyoruz gerçek hayatta. Sokak köpekleri için bile kaldırımlara kuru ekmek ve su bırakırken neden bu Müslüman kardeşlerimize bu şekilde davranıyoruz hiç anlamış değilim. Kıyıya bir balina vurduğunda dünyayı ayağa kaldıranlar neden bu zulme başkaldırmıyorlar? Kıyıya vurmuş çocuklardan hala hayatta olanı ilçemizde çok. Boş yere aitasyon yapmayalım, kendimizi boş yere kandırmayalım.Göstermelik vicdan, göstermelik iyilik yaparak kendinizi kandırarak daha fazla günaha girmeyelim.

 

Not 1: Perşembe günleri pazarcı esnafları Hükümet Caddesi üzerine araçlarını bıraktıkları için yol çekilmez bir hal alıyor. Malum yolda yeni düzenlemeler yapıldı ve yol daraldı. Tüm bunların üzerine pazarcılar araçları yol üzerine bırakınca ortaya çıkan manzara ilçe halkı için eziyete dönüşüyor. Zabıtanın bu soruna bir an önce el atması ve pazarcı araçlarının eskiden olduğu gibi stadyumun yanına alınması gerekmektedir.

 

Not 2: Muratbey Mahallesi 3602 numaralı sokakta elektrik kabloları sarkmış adam değil çocuk boyuna inmiş durumda. Gediz Elektrik’in vurdum duymazlığından sıkılan vatandaşlar var. Her gün başka bir bahane ile yapılmayan elektrik kabloların dışarıda olmasından dolayı bölge sakinleri tereddüt yaşamakta. Yarın Allah muhafaza bir terslik olursa bunun vebalini kimse ödeyemez. Elektrik kablolarının açıkta olmasının ne kadar tehlikeli olduğunu Gediz Elektrik A.Ş. yetkilileri sanırım biliyordur ve acilen çözüm üreteceklerdir.

 

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web