Büyük Torbalı

AKBIYIK İL BAŞKANI OLSUN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AKBIYIK İL BAŞKANI OLSUN
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
614 Görüntüleme
07 Kasım 2015 - 7:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dün biraz AK Parti’nin kulislerine dalayım istedim. Son seçimin kahramanlarından Hüseyin Söyler’in neşesi yerinde, telefonu hiç susmuyor. Özellikle Feyim Özçelik, Nurettin Albaş, Mahmut Öztaş ve Davut Kırşan ile çok iyi bir ekip oluşturmuşlar. Parti yönetiminde Ömer Aslan, Av. Oğuzhan Çelik’e karşı yoğun bir sevgi var. Filiz Girgin, Sevil Duran, Arzu Görmez ve Pınar Kaya kadınları çok iyi motive ediyorlar. Gençlik Kollarında Ömer Uğuz, Şükrü Kazan, Ali Kazan, Hakkı Şapçı ve Feyzullah Ünal iyi bir takım oluşturmuş. Ali Yadık, Emre Tezcan, Volkan Karatoklu ve Bülent Buluş ise tam bir ekürü olmuşlar. Maşallahları var.

Yalnız kulisleri süzerken şöyle bir duyum çalındı kulağıma: “Hasan Akbıyık Torbalı tarihinin en başarılı ilçe başkanıdır. Onun döneminde hem Belediye alındı, hem de milletvekili çıkarıldı. Onun için İl Başkanı olsun, İzmir’de de AK Parti Büyükşehir’i alsın” Partide konuşulan söylem bu. Benim şahsen Hasan Bey ile aram iyi değil. Ne desem duygusal olur. Bu konuda kararı verecek olan Adnan Yaşar Görmez ile Atilla Kaya’dır. Torbalı için hayırlısı neyse o olsun.

OY VERMEYENLER DE SONUÇTAN MUTLU

AK Parti’nin yeniden tek başına iktidar olması vatandaşta müthiş bir enerji yaratmışa benziyor. Sokakta, caddede, esnafta, pazarda bir canlılık gözlemledim. Herkesin söylemi oldukça olumlu ve umut dolu. Eski seçimlerde oy vermeyenlerde müthiş bir öfke gördüm. Ama bu seçimde sanki oy vermeyenler daha da mutlu. Vatandaşın sokaktaki yürüyüşü bile değişmiş. Güven ve istikrarın yeniden oluşması başta ekonomi olmak üzere her sektörü olumlu etkileyeceğe benziyor. Torbalı’da lokomotif sektör inşaattır. Şayet faizler düşerse ekonomi iyice canlanır. AK Parti’de yeni dönemde toplumda oluşan kutuplaşmayı kaldırır, yeniden reformlara odaklanırsa inanıyorum Türkiye çağ atlar. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği, Davutoğlu’nun derinliği ve çalışkanlığı Türkiye’yi uçurur. 10 yıl boyunca AK Parti bu ülkeye çok önemli hizmetler yaptı. Aslında 7 Haziran’daki sonucu da bana hayra yoruyorum. Çünkü AK Parti’de rehavete girmiş, zaman zaman yanlış adımlar atmaya başlamıştı. 7 Haziran’daki sorun vatandaşın AK Parti’ye bir balans ayarı oldu. Böylece kendini çek edip, 1 Kasım’da en büyük zaferi elde etti. İnşallah yeni dönem memleketimize, milletimize hayırlı olur.

BRAD PİTT TORBALILI OLACAKTI

Dünyaca ünlü Hollywood film artistlerinden Brad Pitt ve Angeline Jolie çiftinin Urla ilçesi yakınlarında deniz kıyısında villa aldığını tüm dünya duydu. Brad Pitt aslında ilk önce Avrupa’nın emlak simsarı Alessandro Proto aracılığı ile Torbalı emlak piyasasının en etkili simsarlarından Özkan Çağ ile iletişime geçti. Ünlü çifte Çamlıca yakınlarında bir arazi gösteren Özkan Çağ yabancı dil sıkıntısı nedeniyle büyük satışa son noktayı koyamadı. Yabancı dil konusunda sıkıntı çeken Özkan Çağ’a yardımcı olan Metropolis Emlak sahiplerinden Menderes Acar müdahil olması neticeyi değiştirmemiş Brad Pitt eğer ki Torbalıya yerleşmiş olsaydı, ilçenin tanıtımına büyük ölçüde yardımcı olacaktı. Brad Pitt eğer ki Çamlıca’ya yerleştikten sonra vatandaşlık almak isteseydi 5 yıl sonra Çamlıca Muhtarlığı’na oy verecek ilerleyen yıllarda ise seçilme hakkına sahip olacaktı. Belediye Başkanlığı’nda kime verirdi bilmem ama Özkan Çağ’a mecliste hatır için oy verir büyük bir destek sağlardı. Bu kulis bilgisi bana ilk geldiğinde Özkan Çağ’a sordum kendisi de onayladı Menderes Acar ise şahitlik etti. Ha eğer ki Özkan Çağ bana asılsız haber verdiyse şıracının şahidi bozacı Menderes Acar’ın ta kendisidir. Daha neler duyacağız kim bilir.

RENKLİ GAZETEYE HAZIRLIKLI OLUN

Yaklaşık 15-20 gün önce sizlere bu köşeden Torbalı basın camiasının yeni patronu Feyim Özçelik’ten bahsetmiş piyasaya hızlı bir giriş yapacağını söylemiştim. Bölgesel ve yerel bir TV’nin yanı sıra ilçede renkli bir gazetenin de faaliyete gireceğini belirtmiş farklı bir bakış açısı ile haberleri okuyacağınızı duyurmuştum. Özçelik yeni gazete kurup emeklemek yerine sektöre üst perdeden giriş yapıyor. Ege Gazetesinin sahibi Necmi Küçük ile prensipte anlaşan Özçelik gazete için yarım milyon TL yatırım yaptı. Tabelayı astı, deneme baskıları devam ediyor ekip konusunda farklı düşünceleri olan medya patronu Özçelik, ilçeye farklı bir bakış açısı getirecek gibi. Ekipte çok büyük bir değişiklik yok ancak arka sayfada kimin yazacağı gazeteye nasıl bir hava katacağı ise ayrı bir merak konusu. Arka sayfa yazarı sır gibi saklanıyor izleyip göreceğiz. Önce Feyim Özçelik ve Necmi Küçük’e sonra Torbalı’ya hayırlı olsun. Olan yine bize oldu, bu işten Necmi abim sayesinde çırak çıktık. Hayırlısı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web