Büyük Torbalı

Balyozlu darbeye hayir!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Balyozlu darbeye hayir!
179 Görüntüleme
24 Ocak 2010 - 23:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MILLETIN basina balyoz vurmayi düsünenlerin yaptiklarini basinda okumussunuzdur.
Önce kendilerine ait jetleri düsüreceklermis. Ar-dindan da Fatih Camine bomba koyacaklarmis.
2003 yilinda AK Parti hükümetine karsi darbe yapmak için tüm bunlar yapildiktan sonra hükümete el konulacakmis.
Tabi ardindan olacaklari tahmin ediyorum. Recep Tayip Erdogan, Abdullah Gül ve Bülent Arinç daragacina gönderilecekti. Tipki Menderes, Polatkan ve Zorlu’yu astiklari gibi. Balyoz pla-ninda Tayyip Bey ve arkadaslarinin asilacagi yaz-miyor ama bunu tahmin etmek de o kadar zor degil. Fidan gibi gençleri (Deniz Gezmis, Yusuf Aslan ve Hüseyin Inan) 12 Mart muhtirasina zemin hazirlamak için daragacina gönderende bunlar degil mi?
M. Ali Agca’ya Abdi Ipekçi’yi öldürten de ayni güçlerdi. Ugur Mumcu, Muammer Aksoy, Bahriye Uçok da yine derin devlet baglantilari ile katledilmedi mi?
Bu filmi daha önce izledik. Bu kaçinci senaryo? Özal’a suikast yapildigini unutmadik. Adnan Kahveci nasil kaza yapti? Aydin Menderes nasil felç kaldi? Bunlar hep Gladio’nun isleri? Daha birkaç ay önce Bülent Arinç’in evinin yakininda subaylar tutuklanmadi mi? Suikast iddiasi ortaya atilmadi mi?
Derin devlet millete karsi. Ne zamanki halkin içinden bir iktidar çiksa hemen devreye giriyor gizli bir el.
Demirel’i hizaya getirmek için 7 kez gönderdiler, millet 8 kere geri getirdi. Demirel sonunda derin devletin karsisinda selam çakinca vazgeçtiler.
Rahmetli Ecevit ile de çok ugrasti bunlar. 78 li yillari hatirlayalim. Önce 1 Mayis eylemlerinde ardindan Çigli Havaalaninda Rahmetliye suikast düzenlediler.
Ergenekoncular son olarak rahmetliyi 2001 yilinda diri diri mezara sokmak istediler. Hasta dediler, is yapamaz dediler daha neler neler… Ecevit’in doktoru su anda Ergenekon sanigi olarak Silivri Cezaevinde yatiyor.
* * *
Simdi benim aklima takilan bir soru var. Bildi-giniz gibi bu Balyoz Darbesini yapmak isteyenler bir de gazetecileri tasnif etmisler. Birinci grup gazeteciler kodese tikilacaklar olanlar, ikinci grup ise kullanilacaklar.
Vallahi merak ediyorum. Acaba ben hangi taraf-tayim. Bunlar 2002 yilinda bu darbeyi yapsaydi beni içeri mi tikayacaklardi yoksa kullanilacak miydim?
Valla ben onu bunu bilmem. Beni kimse kulla-namaz.
Simdi birileri bu milletin kafasina balyoz indire-cek. Ben seyredecegim öyle mi?
Allah sahit olsun ki o tanklarin üzerine çikmayan Hüseyin namerttir.
Cezaevine degil, timarhaneye degil, zindana at-salar gerçekleri yazmaktan korkan serefsizdir. Bugün degil, darbe olsa, muhtira da olsa, Tusunami de olsa ben postal öpmem.
Ben orduya ancak savas ve baris halinde selam dururum. Ama milletin basina çorap örülürse, 12 Eylül ve 27 Mayis’ta oldugu gibi halkin seçtigi iktidarlar alasagi edilirse ben orada yokum. Olmayacagim da simdiden cümle âleme duyuruyorum.
Benim felsefemde “seçimle gelen seçimle gider.” Tayyip’i begenmiyorsa bu millet, Baykal’i seçer. O olmadi Bahçeli, o da olmadi Sarigül, O da olmuyorsa Numan Kurtulmus olsun.
Erdogan’in alternatifi baska bir siyasi lider olur. Darbe ile olmaz, pasa ile olmaz, postal ile olmaz, tankla ile olmaz.
Millete senaryo hazirlamak ile camiye bomba koymakla, jet düsürmekle, faili meçhul cinayetle, siddetle, tehditle, terörle, bilgi kirliligi ile bu isler olmaz.
Artik o günler geçti beyler.
Hiçbir sey eskisi gibi olmayacak.
Sizin emrinize girmeyeni hizaya sokarak, tekmil verdirerek, darbe yaptirarak is basindan uzaklastirmazsiniz.
Bu yüce millet, bu parlamento, bu seçilmisler ne isterse o olur.
Ben bu milleti ayakta alkisliyorum, dünyada esi benzeri yoktur.
Var diyen ortaya çiksin.
Biz askeri kislada severiz, selem çekeriz. Ama siyasete müdahale ederlerse, hükümeti yikmak isterlerse kusura bakmayin iste orada “dur” çekeriz.
12 Eylül’den sonra Kenan Evren televizyona çikip “Horoz partisi Turgut Sunalp’a oy verin” dedi. Özal’da kalemi eline alip “Ariya oy verin” dedi.
Millet bu ya, kudretli General Evren’e tokat gibi bir yanit ile % 46 lik bir oranla Özal’i basbakan yapti.
Ayni millet 27 Mayis ihtilal’indan sonra Demirel’in Adalet Partisi’ne % 52 oy verdi.
Yine bu yüce millet 27 Nisan 2007 Muhtirasindan sonra Tayyip Erdogan’a % 47 oy verdi.
Uzun lafin kisa, bu millet ile oynamayin.
Herkes isine baksin.
Asker kislada, hükümet iste lazimdir.
Allaha emanet olun.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web