Büyük Torbalı

Çok süper önerilerim var

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çok süper önerilerim var
236 Görüntüleme
26 Ekim 2010 - 21:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DEGERLI okurlarim, günlerdir yerel konularda yazan köse yazarlari, Ayrancilar’in ilçe olup ol-mamasini tartisiyor. Çok pardon ama bu is artik sikici bir yilan hikâyesine döndü. Farkinda degil misiniz, yetkililerin çok umurunda degil bu du-rum. Ayrancilar ilçe olmayi hak ediyormus, Taskesik çöplük olmayi hak etmiyormus, Met-ropolis yeteri kadar tanitilmiyormus, OSB’nin yer seçimi uygun degilmis, mis mis mis…
Bunlari sürekli yaziyoruz. Ve artik is öyle bir noktaya geldi ki kendimiz çalip kendimiz oynu-yoruz. Çünkü yetkili ve etkili isimlerden ‘tik’ yok. Olumlu veya olumsuz tek bir ses yok. Bir Allah’in kulu çikip da ‘Istediklerinizi yapamaya-caginiz’ bile demiyor. Bize verilen cevaplar Ke-mal Kiliçdaroglu’nun her soruya ‘Arkadaslar o konunun üzerine çalisiyor’ cevabindan bile daha klise ve yavan artik…
Size bir önerim var. Madem karsimizdakiler bizi umursamiyor. O hâlde biz de hiçbir seyi umursa-mayalim ve:
Metropolis’in ortasina fabrikalar kurulsun. Antik LTD STI…
Izmir’in çöpüne Taskesik dar gelir. Çöplük ilçe merkezindeki Ertugrul Mahallesi ve Belediye Meydani güzergâhina kurulsun.
Ilçe Merkezi Saipler Köyü’ne kaydirilsin.
Özbey Caddesi’nin cazibesi artmis ya, oraya da otoban kurulsun. Agir tonajli araçlar güzelim ara-zilerin ortasindan geçsin.
Aslinda kamyonlar için bizim 1. Hürriyet Cad-desi de müsait. Buradan da geçebilirler.
Lise sorunumuza da çözüm buldum. Liseliler artik tütün deposunda veya ilkögretim ögrencileri ile birlikte egitim görmekten kurtulacak. Bence, Fetrek ve Çevlik Çaylarinin içine beton döküp üzerine okul yapalim. Sulu egitim olur. Nasil ama?
Hastaneye de ihtiyacimiz yok bizim. Insaati bir türlü bitmeyen Kültür Binasi’ni hastane yapa-lim. Kültürlenip ne yapacagiz ki?
Ille de sosyallesmek mi istiyorsunuz, o zaman size dâhiyane bir fikri. Kütüphaneyi yikip ye-rine DISKO yapalim. Kimsenin ugradigi yok zaten. Hem böylece Kaymakam Bey de sirf kitap okunsun diye altin dagitmaktan kurtulur. Gideriz diskoya, basariz paralari…
Torbalispor olayini da çözdüm. Torbalispor’un basina manken Ebru Salli’yi getirelim. Torbalispor Pilates Kulübü olsun. Hatunun ko-casi YKM’nin sahibi. Para sikintisi olmaz. Pilates yaptikça huzura kavusuruz.
Peki, sporu kim yapacak diye soracaksiniz. Çay-basispor var. Çaybasispor ilçenin tek resmi ta-kimi olsun ve gelecek sezon da Fenerbahçe ile eslessin. Mis gibi olur, degil mi? Vallahi Kadiköy’ü dar eder bizimkiler Fener’e. Para var, huzur var…
Çiftçileri ne yapsak, ne yapsak? Buldum… Çiftçileri Hastane’ye kaldiralim. Çünkü her sey güllük gülistanlikken “Yandik, bittik, kül olduk.” diyorlar…
Huzurevi olayinin çözümü de çok basit. Bütün yaslilari toplayip mavi tura gönderelim.
Nüfus sayimi yapilsa  neredeyse ilçe nüfusu ile birlikte sayilacak kadar, bizimle özdeslesen kö-peklerimizi de artik meslek sahibi yapalim bu arada..
IZSU ve Tedas’i da Allah’a havale edelim. IZSU tahsilati 4 ayda bir yapsin. Zaten ortaya çikacak meblag adamin bütün mal varligina esit olur. Böylece ne sis yanar ne kebap.
Çaybasi, il; Ayrancilar, köy; Tulum, baskent; Sa-ipler, Örnekköy; Yeniköy, 2011 Kültür Baskenti olsun. Tüm köylere birer hamam kuralim. Gelen su faturalari, köylünün böyle bir egilimi olduguna isaret ediyor zaten…
Ilçede tez vakitte ‘Çama Çumalari Kollama, Koruma ve Yasatma Dernegi’ kurulsun. Yavru Çakallar’i koruma altina alalim. Nesilleri tüken-mesin. Yerel gazeteler kapatilsin; çünkü gereksiz yere ariza çikariyorlar. Köse yazarlari Taskesik’e sürülsün.
Vallahi çok heyecanlandim…
Devam edelim mi?
Etmeyelim…
Çünkü siz sadece gülüyorsunuz okurken…
Iste, yetkililer de bizim akli basinda isteklerimizi okuduklarinda ayni böyle gülüyorlar.
Sonra da sizin biraz sonra yapacaginiz gibi gaze-teyi katlayip sag tarafa atiyorlar. Biz yazdigimiz ile kaliyoruz. Bir arpa boyu yol alamiyoruz. Beyefendilerin gül cemalini 3 dakika gülümsetti-gimiz ile kaliyoruz… Gülüyoruz, aglanacak hali-mize… Isi artik girgira vurduk, ciddi ciddi düsün-memiz gerekirken. Allah sonumuzu hayra çikarsin.
Allah’a emanet olun.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web