REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Korkma Civa, korkma!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Korkma Civa, korkma!
266 Görüntüleme
27 Ekim 2010 - 21:08
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DEGERLI okurlarim, bu ilçede gün geçmiyor ki birisi beni sasirtmasin. Soförler Odasi Baskani Civa Ismail Akman’in soför esnafinin ve yolcu-larin sigortalanmasina iliskin karari mahkemeye verecegine dair haberi saskinlik içerisinde oku-dum. Sayin Akman, SGK’yi, yani hükümeti yar-giya verecekmis. Akman, soförlerin sigortali olmasini, primlerin ödenmesini istemiyor. Sayin Baskan, sana tavsiyem soförlerin magdur oldugu noktalarda yargiya basvurman. Ben de Almanya-da Agir Ceza’da yargilandim; ama ceza almadim. Sen de soförlerin menfaati için kosar adim git mahkemelere… Istiklal Marsi’ni yazan Bas Sairimizin ifadelerini unutma. ‘Korkma!’ diyor, sevgili Akif..
Eger soförlerin hakkini savunmak istiyorsan UKOME’den basla. UKOME’nin basi Aziz Ko-caoglu’na hesap sor. UKOME’nin baskani Recep Tayyip Erdogan degil, Aziz Kocaoglu’dur. Eger, soförlerin hakkini savunacaksan adalet kilicinin her iki tarafi da keskin olsun. Günes balçikla si-vanmaz. Basbakan’in dedigi gibi artik hiçbir sey eskisi gibi olmayacak…
Sayin Akman, sen SGK’yi mahkemeye verece-gine alanindaki diger sikintilarla ilgilen. Soför-lerle ilgilen. Bak taksiciler kan agliyor. “Izmir merkeze yolcuyu neden tasiyamiyoruz?” diye bana soruyorlar. Bunlarin muhatabi ben degilim; sensin. Eger kendini muhatap olarak kabul etmi-yorsan, lütfen muhatabi bul. Vatandas ESHOT-lardan dert yaniyor. Eger, yetkili ve etkili isen Baskan Aziz Kocaoglu’na hesap sor. Soförler bos çikislar degil; yerinde ve etkili girisimler bek-liyor senden.
Soförler için çok da faydali olacak bir uygulama için hükümeti ve SGK’yi günah keçisi ilan et-menin anlami yok. Soförler sigortali olursa sana ne zarari var? Sana hiçbir zarari yok; ama soföre çok yarari var. Allah korusun yolda basina bir sey gelse ne olacak? Siz mi ödeyeceksiniz has-tanin parasini? Siz mi bakacaksiniz geride ka-lanlara? Soför kim? Insanlari gidecekleri yere ulastirtan aracin sürücüsü. Peki, yaptigi bir is midir? Istir. Peki, herhangi bir iste çalisan birinin sigortalanmasi gayet normal degil midir? Demek ki degilmis. Soförler Odasi Baskani, karara itiraz etmek için mahkemeye basvuruyormus. Allah’im sen benim aklimi koru.

YAZIK, ÇOK YAZIK!

SEVGILI okurlarim, dün gazetemiz basta olmak üzere, ulusal basinin büyük bir çogunlugunda yer alan haberi üzüntü ile okudum. Ilçemizde ve Kemalpasa’da okuma-yazma bile bilmeyenlere ehliyet verilmis. Buyurun buradan yakin. Alin size trafik canavarinin nasil yetistiginin kaniti. Bu nasil bir vicdandir? Bu nasil istir? Sahteden verdigi ehliyetin sahibi yarin trafige çiktiginda kazaya karisirsa ne olacak? Biz, ehliyet verilmesinin standardinin yükseltilmesini bek-lerken, bazilari seviyeyi yerlerde süründürmüs. Eger söz konusu kisiler gerçekten bu isi yap-mislarsa, gerçekten bilerek ve isteyerek trafik canavari yetismesine aracilik ediyorlarsa benim gözümde cinayete tesebbüs etmis kisiden farklari yoktur. Yaziktir, günahtir. Televizyon ve gazete haberlerinde her gün boy boy kaza haberleri oku-yor, izliyoruz. Bunlardan hiç mi ders almiyoruz? “Ne zaman adam olacagiz?” sorusuna maalesef artik kendim de cevap bulamiyorum.

SEREF! GEL KENDINI IFADE ET

DEGERLI okurlarim, ben kolay kolay bir insani bu köseden elestirmem. Ölçerim, biçerim, tar-tarim, sonra da köse tasirim. Zabita Amiri Seref Özdemir’i de uzun uzun beyin süzgecimden ge-çirdikten sonra kösemde elestirdim. Güvenlik ile ilgili Genelkurmay Baskani da dahil ülke gene-lindeki tüm amirler üniforma giyerken, Seref Özdemir giymiyor. Bu durumu 2 gün boyunca kösemde elestirdim Peki, Seref Özdemir ne yap-ti? Neden üniforma giymedigini kamuoyuna açiklamak yerine, halkin Belediyeden haber al-masini engellemeye kalkti.
Biliyorsunuz, Kurban Bayrami yaklasiyor. Be-lediye ve Müftülük isbirligi içerisinde kurban kesim yerlerini belirliyor. Bunu kimin için ya-piyorlar? Halk için yapiyorlar. Bunu kimin duy-masi gerekiyor? Halkin duymasi gerekiyor. Bunu duyurmak kimin isi? Zabitanin isi… Dün, Zabita Amirligi’ne giden muhabirimiz Vedat Gökçay’a, hazir olan kurban kesim yerleri listesi verilme-mis. Daha dogrusu zabita arkadaslardan birisi vermeye yeltendiginde, Seref Özdemir tarafin-dan engellenmis.
Seref kardesim, sanirim kurban kesim yerlerini bir tek sen bileceksin bu ilçede. O yerler, sadece sen bil diye mi belirlendi? Neden vatandasin ög-renmesini engelliyorsun? Uniforma giymemek sende, vatandastan bilgi saklamak sende, gazeteciye posta koymak sende… Ben, seni elestirdim diye muhabirlere tavir koymaktan vazgeç. Varsa söyleyecek bir sözün, bu kösede sana da yer var. Gel, kendini bana ifade et. Allah’e emanet olun.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web