REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BANKALARA YENİ YER BULMAK GEREK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BANKALARA YENİ YER BULMAK GEREK
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
296 Görüntüleme
25 Mart 2016 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bankaların şehir içinden çıkmasını, ESHOT araçlarının Kazım Dirik Caddesi’nden değil de İzmir asfaltı ve Muratbey Mahallesi üzerinden İzmir’e gitmeleri, dağ köylerine giden araçlarının ise kesinlikle şehir içine girmemeleri gerektiğini defalarca yazıp çizdik. İyi ki yazıp çizdik bugüne kadar yazmak yerine söyleseydik kesinlikle dilimizde tüy biterdi. Temcit pilavı gibi yazıp yazıp önünüze sunuyoruz ama ilçenin en büyük sorunlarından biridir şehir içi trafiği. Neredeyse 10 seneden beri yazılıp çizilen şehir içi trafiği ile ilgili nasıl önlemler alındı diye düşünmeyin, hiçbir girişimde bulunan olmadı. Bizler sanki bu sorunu gazete sayfalarına değil buğulu camlara yazmışız, hani söz uçar, yazı kalırdı. Akbank ve Halk Bankası’nın olduğu İsmet Paşa Caddesi’nde yolu ikiye ayıran refüj bile ilçemize büyük sıkıntı yaşatıyor. İsmet Paşa, Ağalar Caddesi ve Eğrek Meydanında 15 banka bulunmakta. Bu bankaların Torbalı Caddesi üzerine taşındığını düşünün sonra hayal edin şehir içi trafiğinin nasıl rahatladığının farkına varacaksınız. Maalesef Torbalı’nın gelecek 25 yılını değil beş yıl sonrasını düşünen idareci bile yok. Burada sadece Belediye yönetimini eleştirmek yanlış olur, Belediye Meclisi’nde AK Parti iktidar ise CHP ve MHP’nin de söz hakkı var. Meclisteki gündem sadece bütçe ile ilgili olmamalı. Buradan soruyorum; İsmet Paşa Caddesi’ndeki refüjün ilçemize ne faydası var, ayrı bir güzellik mi katıyor.

                         BİR SIKINTIDAN DAHA KURTULUYORUZ

Şehirlerarası ulaşımda devrim yaptı dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım. Yapmış olduğu çalışmalar sadece ülkemizde değil, tüm Avrupa’nın beğenisini ve takdirini aldı. Marmaray, 3. köprü ve İzmir-İstanbul arasının 3,5 saate düşeceğine ise hepimiz hayret ettik. İzmir Büyükşehir olmasına rağmen ulaşımda büyük sıkıntıların yaşandığı her ortamda konuşuluyor. Torbalı’nın girişinden çıkışına kadar olan 45 kilometrelik yolun tamamı yerleşim alanı olmasına rağmen ikisi kapalı bir döner kavşak, sekiz tane sinyalizasyon olan kavşak var. Ancak toplamda 20 adet kavşak bulunuyor ve bir o kadar da ihtiyaç var. Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü ilçemizin girişinden çıkışına kadar tüm yolların duble olması için girişimlerde bulundu ve çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor ve bir yıl içerisinde bitecek. Bugüne kadar İzmir Aydın yolu üzerinde olan kazaların haddi hesabı yok. Yapılacak olan yol çalışmaların neticesinde ilçemize ayrı bir güzellik ve kolaylık yaratacak, en önemlisi ise Kemalpaşa kavşağı battı-çıktı olacak. Şehrin birçok yerinde üstgeçit olmasıyla birlikte Ertuğrul Mahallesi girişine yapılacak olan kavşak ile sıkıntılar sona erecek. Pamukyazı ise makûs talihinden kurtularak huzura kavuşacak. Yapılacak olan çalışmalar için Karayolları yetkililerine şimdiden çok teşekkür ederken ilçemizin vekili Mahmut Atilla Kaya’ya sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Neticede bir sıkıntıdan daha kurtuluyoruz

                               ÖLMEK KOLAY DEFNEDİLMEK ZOR

Nüfusun 15 ila 18 binlerde seyrettiği yılları iyi hatırlarım, aradan geçen 30 yıl içerisinde ilçemiz aşırı derecede büyüme sağladı. İstihdam anlamında ülkenin en başarılı ilçeleri arasındayız. Kendi rekorumuzu kırdığımız da olmuştur birçok alanda. Şimdilerde nüfusumuz 150 binlerde seyrediyor, 30 yıl içerisinde 10 katı büyüme sergileyen ilçenin mezarlığı bir kat büyümedi. Özbey ve Pamukyazı Mezarlığı Torbalılı vatandaşlarla doldu. Bugün bir yakını ölen kişinin en büyük derdi, yakınını nereye defnedeceğidir. 10 yıldır yeni mezar yeri arayışları sürüyor, Yedi Eylül Mahallesi’ndeki mezarlığa, yakınını defnetmek isteyen kişiler yer bulabilmek için araya koymadıkları siyasetçi kalmıyor. Bir aile düşünün, aile büyüklerinin biri Özbey, biri Pamukyazı, bir diğeri Çaybaşı ve Yazıbaşı’ya defnedilmiş. Bayramda ziyaret etmek istenildiğinde neredeyse gün boyu mezarlıklarda gezmiş olacak. Mezarlıklar biliyorsunuz ki İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı, ancak Torbalı Belediyesi’nin biran önce yeni bir alan bulup, Büyükşehir Belediyesi’ne devretmeli.

                               PAZARA HAREKET GELDİ

Geçtiğimiz Perşembe günü kapalı pazaryerinde yoğunluk yoktu, aslında vatandaş hiç yoktu demek en doğrusu. Son günlerde ülkenin değişik yerlerinde patlayan bombalar sayesinde vatandaş alışverişe çıkmıyor, sosyal aktiviteler gerçekleştirmiyor. Bu nedenle de piyasalarda aşırı bir durgunluk var. Ülkenin durumu her ne kadar iyi olursa olsun piyasalarda bir durgunluk söz konusu ise kimse martaval okumasın. Var olan bu sıkıntılı günleri en ucuz nasıl atlatırız bilmiyorum ama bildiğim tek bir doğru var biz bugünden tezi yok çöüzm süreci yeniden başlamalı. Piyasalardaki durgunluk Kaymakam ve Belediye Başkanını ilgilendirmez. Sivil toplum örgütleri yürüyüş yerine piyasaların canlanması için kampanyaya dahil olsalar iyi olacak. Ticaret Odası duyarlı bir davranış daha gösterdi. Yürütmüş olduğu kampanya sayesinde İzmir’de yayın yapan bütün TV kanalları sırasıyla konuk ediyor ve programa alıyor. Evet, bende kampanyayı destekliyor ve terörden korkmuyorum. Birlik beraberlik içerisinde bugünleri atlatacağımıza inancım tam.

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web