REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BARIŞ YAPI DA SURİYELİLERE 1.500 TL KİRA

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
BARIŞ YAPI DA SURİYELİLERE 1.500 TL KİRA
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
514 Görüntüleme
14 Mart 2016 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İnsanoğlunda ilk önce vicdan olacak sonra Allah korkusu eğer ikisinden de mahrumsa her türlü kötülüğü bekleyin. Eğer çevrenizde bu türde kişiler var ise bir an önce selamı sabahı kesin. Çünkü bu kişiler sizin sonunuzu hazırlar. Geçtiğimiz gün Muratbey Mahallesi’nde geziyorum bir arkadaşım denk geldi yolda muhabbet ederken bir araç durdu ve bayan yanımıza doğru geldi. Adem Aksakallı siz misiniz dedi ve konuya girdi. Bayan belli ki merhamet sahibi birisi yoksa Suriyeli vatandaşların yaşadığı sıkıntı için yol ortasında durup sıkıntıyı benimle paylaşmazdı. Sevgili okurlar soruyorum size Barış Yapı Sitesi’nde kiralar nedir? En fazla 300 bilemedin 400 TL değil mi? Yanında Suriyelileri çalıştıran bir bayan Suriyelilerin Barış Yapı’da 1.500 TL’ye oturduklarını duyunca şok olmuş. Aynı ailenin diğer fertleri ise depoda 1.000 TL kira veriyorlarmış. Depoda yaşayan Suriyelilerin kullanabilecekleri su bile yok, nasıl bir ortam olduğunu düşünün. Nasıl bir zihniyettir bu bu paraların nasıl kazanıldığını bilmiyor mu mülk sahipleri. Sokaklarda mendil satan, ışıklarda dilenen, geceleri kadınların karton topladıklarını nasıl görmezden geliyorlar. Hangi vicdan, bu kişilerden bu kiraları alır. Suyu bile olmayan depolarda nasıl bu kiralar istenir, yetkili kurumlar bu duruma el atmalı. Ancak zabıta ekipleri depoda ikamet eden kişiler için girişimlerde bulunuyormuş, birkaç ailenin daireye taşınması için girişimlerde bulunmuşlar tebrik ediyorum. Bu konu ile yakından ilgileneceğim, 1.500 TL kira alan vatandaşın kim olduğunu sizlere bu köşeden bildireceğim.

7 EYLÜL İLKÖĞRETİM OKULU HERKESE ÖRNEK OLMALI

Ben ilk önce 7 Eylül İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Alabay’ı tebrik etmek istiyorum. İlçenin en büyük sıkıntılarından biri olan trafik sorununu tenzih ederek çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdi. Geliştirdiği projeler ile İzmir’in dikkatini üzerine çeken Okul Müdürü için fazla bir şey yazmak istemiyorum. Çünkü bu aralar hangi kurum müdürü ilçemize katkıda bulunsa gözaltına alınıyor. Gerçi Ahmet Alabay’ı tanır biliriz kendi halinde okulu için girişimlerde bulunan birisi. Hayat dolu biridir kendisi uzun yıllardır 7 Eylül de görev yapıyor ve her sene en az bir iki tane, herkesin takdirini toplayacak projeye imza atıyor. Kendisi ilçenin nadir en beğenilen okullarından birinde Müdür olsaydı kim bilir neler yapardı. Çok kısıtlı imkânlar ile başardığı işleri ben biliyorum, benim bildiğimi bilen mülkü amir Kaymakam Bey’de var. İlçenin sorunlarına vakıf olan, girişimleri ile gönlümüze taht kuran Alabay bence Kent Konseyi’nde görev almalı. Duyarlı ve çalışkan olaylara bakışı ve etkinlikleri ile sorunlara farklı bir bakış açısı yaratan yetenekli memurlara daha fazla imkanlar sunulmalı. Bu projeye farkındalık yaratması için bazı bilboardlara bisikletli eylem resmi konulmalı. Resmi dairede çalışan bir memurun şehrin sorunlarıyla ilgilenmesi, konuyla ilgili dertlenmesi pek alışık olduğumuz tür değil. Her yönüyle kendisini tebrik ediyoruz.

HÜSEYİN KAPLAN’IN TORUNU DEMOKRAT PARTİ’DE

Torbalı siyasetinin unutulmaz toplum tarafından takdir görmüş siyasetçileri vardır. Bu kişiler Torbalı için yıllarını harcarken öz sermayesini ise neredeyse partisi için harcamış kişilerdir. Cumhuriyet Halk Partisi’nde Koca Mehmet lakaplı Mehmet Çakaloğlu nasıl efsane ise Demokrat Parti’de Hüseyin Kaplan efsanesi nesiller boyunca sürecek. Cumartesi günü Torbalı Ticaret Odası’nda Demokrat Parti’nin ilçe kongresi vardı. Mahmut Kömürcü Küçük Menderes sorumlusu olunca boşalan ilçe başkanlığına İbrahim Demir seçildi. Tek listenin sunulduğu kongrede partisine gönül vermiş kişiler vardı. Çok kalabalık değildi ancak Demokrat Parti sevdasından vazgeçmeyen kişiler yoğundu. Demokrat Parti’nin Torbalı’da tabelası asılı olmasa bile seçimlerde hatırı sayılır bir oy alır. İzleyip göreceğiz. Nasıl bir politika izleyeceklerini kestiremiyorum ama renkli bir yönetim, uyum sağlayacak ekip ve en önemlisi birbirine güvenmiş ve yola çıkmış bir ekip var. Bundan sonra gündemimizde umarım pusulayı şaşırmazlar.

İKİ YILIN ARDINDAN İLK AÇILIŞ GERÇEKLEŞTİ

2014 yılı mart ayında yapılan yerel seçimlerin ardından Belediye Başkanı seçilen Adnan Yaşar Görmez birçok çalışmaya imza attı ve birçok girişimde bulundu. Ekip konusunda sıkıntılar yaşayan Görmez sac ayağını oluşturana kadar sırtından sular aktı. Kolay değil bir düzenin üzerine düzen kurmak, kendine göre ters giden işleyişi düzeltmek. Cumartesi günü Atatürk Mahallesi’nde Kent Meydanı ve Muhtarlık hizmet binasının açılışı vardı. Açılışa Abdulvahap Olgun, Adnan Öztaş, Erkan Aksoy, Mehmet Baykara, Bekir Söyler ve Aydın Mimaroğlu ile birlikte gittim. Alana gittiğimizde değişikliğin farkına çabuk vardım, ancak açılışa gerek var mıydı bilmiyorum. Her neyse mahalleli açılışa çok yoğun bir katılım göstermemişti. Belediye personeli başkanını yalnız bırakmamış ve heyecanlıydı. Belediye Başkanı konuşmalarında birçok çalışmadan bahsetti ve açılışların ardı arkasının olduğuna değinerek mesajlar verdi. İki yılın ardından ilk açılış yapıldı bu açılış için fazla özen gösterilmemişti. Ancak Fetrek Sultanlar Vadisi açılışının ne kadar ihtişamlı olacağını tahmin ediyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web