Büyük Torbalı

Bayram, Kiliçdaroglu ve bidon kafalilar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bayram, Kiliçdaroglu ve bidon kafalilar
157 Görüntüleme
13 Eylül 2010 - 21:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DEGERLI okurlarim referandumu ve Ramazan Bayrami’ni geride biraktik. Ben müsaadenizle ilk olarak geride biraktigimiz Ramazan Bayrami-ni degerlendirmek istiyorum. Bayramin birinci günü Kir Kahvesi’ndeki resmi bayramlasma törenine katildim. Hemen belirteyim Kaymakam Zeki Arslan bayram konusmasi ile gönülleri fethetti. Yöneticilik, devlet adamligi iste böyle olur. Kaymakam Bey’i tebrik ediyorum. Her za-man takdir ettigim Sayin Arslan bir kez daha gönlüme taht kurdu. Kalplerimiz karsi karsiyay-mis ki törende çok yakin masalarda oturduk. Ben de Kaymakam Bey’den güç alarak tek tek herkesin bayramini kutladim, saadetli, mutlu bir bayram geçirmelerini diledim. Ak Parti Ilçe Baskani Adnan Yasar Görmez ile tokalasirken, ‘Dur Hüseyin Abi kafami kiracaksin’ dedi. ‘Adnan Kardesim biz böyle candan bayram-lasiriz’ dedim. Gözümden kaçmayan bir ayrintiyi da aktarmak isterim. Biz günesin altinda kav-rulurken, AK Partililer gölgede oturdu. Sürüden ayrilani kurt kapar, demek dogru. Törende ilçenin ileri gelen isimlerinden çok eksik vardi. Tek tek isim yazmak istemiyorum. Umarim Kurban Bay-rami’nda büyük bir birlik içerisinde bir bayram-lasa yasariz. Herkesin geçmis bayrami bir kez daha mübarek olsun.

TORBALI VE BOYKOTÇU GANDI!

GELELIM demokrasi bayramina. Türk milleti yüksek bir katilim ile sandik basina gitti ve seçi-mini darbe anayasasinin degismesi yönünde kul-landi. Ben sonuca sasirmadim. Allah’tan sonra en güçlü olan millettir. Çok söyledim, millet ne yapacagini bilir ve yapti da… Hiç kimse milletin iradesine ipotek koyamaz..
Torbali ile Türkiye’nin tam tersi bir tablo sergile-mesine de sasirmadim. CHP Ilçe Baskani Faruk Akpinar basta olmak üzere tüm teskilat çok ça-listi. AK Partililer çok fazla çalismamalarina rag-men yine de fena bir sonuç almadi. Eger çalissa-lardi sonuç farkli olabilirdi. Torbali gibi kozmopolit bir seçmen yapisi olan bir ilçede evet çikmasi sürpriz olmazdi. Ama olmadi..
Referandumda beni sasirtan hiç mi bir sey olmadi peki? Oldu… Mesela CHP Genel Baskani Kemal Kiliçdaroglu’nun bu konu aylar önce basinda yer almasina ragmen bir türlü oyunu kullanmayi saglayamama beceriksizligine sasirdim. Yahu sen koskoca genel baskansin. Yarin hangi yüzle mey-dana çiktiginda ‘sunu yapin, bunu yapin’ diye-ceksin. Adama demezler mi ‘Senin kendine ‘Ha-yir’in yok’ diye.. Tam anlami ile siyasi bir skan-daldir ve bence istifa etmelidir. Ben Kiliçdarog-lu’nun mitinginde sicakta bekleyen bir seçmen olsam sandiga gidip verdigim hayir oyuna acirim. Tatilimi birakip, isimi gücümü birakip attigim oya acirim. Çok ayip, yok mu hiç danismanin, yardimcin, asistanin. Hiç kimse ana muhalefet patisinin genel baskaninin oyuna sahip çikamadi mi? Atatürk’ün partisinin son genel baskani nasil oldu da boykotçularla ayni safta yer al-di? Bence bunun bir bedeli olmalidir..

CAHILLER MI EVET DEDI!

SASIRDIGIM bir diger konu da yine sahil kesi-mi muhabbeti yapip hayir oylarini balik yiyen insanlarin zeki olmasina, Anadolu’daki insanlarin egitim seviyesi ile evet oylarinin iliskilendiril-mesi.. Çok ayip.. ‘Egitimli insanlar hayir de-digi, cahiller evet dedi’ diye bir tespit acizlik, saygisizlik, demokrasi karsitligidir. Gidip o in-sanlardan oy isterken ‘bunlar cahildir’ demiyor-dunuz ama. ‘Bidon kafali, göbegini kasiyan ayi-lar, bir paket makarnaya kendini satan ca-hiller’ diye asagiladiginiz ve sizlerin her seyine tahammül eden Anadolu halki kararini vermistir. Demokrasiye, insan haklarina, hukukun üstün-lügüne, özgürlüge, esitlige evet demistir. Artik bi-raz saygili olmayi ögrenirsiniz herhalde. Olmasa-niz da yüce gönlünüz bilir. Anaodlu insani yur-dun efendisidir. Artik yandas Anayasa Mahke-mesi ve yandas yargi, yandas mahkeme, yan-das hakimler, statüko, vesayet olmayacak. Her defasinda postallarinin altina sigindiniz ordudan da medet ummayin artik. Ordu kislasina geri dö-necektir. Sadece ve sadece güvenlik meseleleri ile ilgilenecektir.

YINE HASTANE YINE SIKAYET

BAYRAMIN birinci günü bir okurum aradi. Bir sikayette bulundu. Konumuz yine hastane oldu tabi. Okurum bir yakininin rahatsizligi için hasta-neye gitmis ve o gün nöbetçi olan doktorlar has-tayi sevk etmemis. Bir sürü gürültü kopmus. Ar-tik böyle sikâyetler duymak istemiyorum. Hasta-neler her hastaya bakmak zorundadir. Eger elinde sosyal güvencesi de varsa özel hastaneler dahil her hastaneye gidebilir. Lütfen hastane yetkilileri hastalari haklari konusunda aydinlatsin ve bir daha böyle üzücü durumlar yasanmasin.
Allah’a emanet olun.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web