REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ATİLLA’DAN HERKESİME SELAM

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ATİLLA’DAN HERKESİME SELAM
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
305 Görüntüleme
30 Ekim 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Önceki gün Barış Yapı’daki AK Parti toplantısına katıldım. Torbalılı aday Atilla Kaya’nın mitinge dönüşen toplantısını izledim. Yerel seçim havasında geçen toplantıya katılanları şöyle bir irdeleyelim istedim. Muazzam bir kalabalık var, kadınlar ve gençler ağırlıkta. Ama en önemlisi ilçede tanınmış farklı görüşlerden insanlar yerel adaya destek için gelmiş. Dünde belirtmiştim, Atilla her kesimden oy alacak. Söylemleri de gayet yumuşak. Yıllarca rakibi olan CHP’nin İlçe Başkanı İsmail Uygur’a selam bile gönderiyor. “CHP neden Uygur veya başka partiliyi listesinden aday göstermedi. Hep beraber mecliste Torbalı’nın hakkını müdafaa edemez miydik.” diyor. MHP’yi,Halit Dalgıç’ı alt sıralara koyduğu için eleştiriyor. Kaya: “Bizim Halit 10 tane Oktay Vural eder” diyor.

Hava sert, meydan dolu ama Davut Kırşan’ın hazırladığı görsel şov ve Atilla Kaya’nın söylemleri gayet yumuşak. Aynı yumuşaklıktaki bir konuşmayı da Adnan Yaşar Görmez yapıyor. Atilla konuşmalarında diğer partileri sadece ‘Torbalılı aday’ göstermemek ile eleştiriyor. Onun dışında eleştiri yok. “Gelin ay yıldızlı Türk bayrağının altında buluşalım” mesajı ile her kesime sıcak bir selam gönderiyor. Gördüğüm kadarı ile parti tabanı, STK’lar, muhtarlar ve ilçede particiliği ikinci sıraya koyan birçok kişi Atilla için ciddi bir çalışmaya girişmiş. Atilla’nın yanında gençlerden oluşan çalışkan bir ekip var. Kampanya etkileyici, söylemler yumuşak, taban heyecanlı. Mitingde gözüme çarpan en önemli detaylar bunlardı.

ATİLLA’NIN DESTEKÇİSİ VE EKİBİ

2 gün sonra vekil olarak hitap edeceğimiz Atilla Kaya’nın eşi Pınar Hanımher daim yanında. Adnan Başkan’ın eşi Arzu Hanım’da en önde. Başkan Akbıyık ilk günlerde sahada yoktu, dün sahneye çıkıp konuşma yaptı. Ama parti yönetimi haal zayıf kalıyor. Özgür Çağlar her zaman olduğu gibi bir maestro gibi çalışıyor. Hüseyin Söyler’in ilerleyen yaşına rağmen ortaya koyduğu performans gençlere taş çıkartır cinsten. Atilla Kaya’nın en büyük avantajı Ömer Günaydın gibi bir iletişim uzmanına sahip. Gençlik Kolları Başkanı Ömer Uğuz ve Kadın Kolları her gün kapı kapı gezip ev ziyaretleri yapıyor. Partide bir müddettir kenarda duran Mahmut Öztaş, Nurettin Albaş, Fehim Özçelik ve Davut Kırşan canhıraş bir şekilde çalışıyor. Sahne tırından tutunda, büyük miting otobüsüne kadar her şey düşünülmüş. Tam bir profesyonellik hakim.

Bu arada Halit Dalgıç’ın muhtar, oda başkanları ve STK’lar ile ilgili eleştirisini okudum. Aslında bu noktadaki yaklaşım bana pek sağlıklı gelmedi. Aslında Atilla Kaya bile her mitinginde Halit Dalgıç’ı övüyor. Kimsenin Dalgıç’ın aleyhinde bir söylemini duymadım. 7 Haziran seçiminde veya 1,5 yıl önce yapılan seçimde ilçede STK ve muhtarların böyle bir girişimi olmamıştı. Şu anda iktidar partisinde tarihte ilk kez bir Torbalılı vekilin seçilme ihtimali var. Barış Yapı’da Atilla’nın ağzında “Güçlendirin elimi, yıkalım köprüleri” sözünü duyunca inanın ben bile heyecanlandım. Bu noktada kimsenin olaya siyasi yaklaştığını veya polemik yarattığını görmedim.

YARIN HERKES ANKETİNİ PAYLAŞSIN

Yarın günlerden cumartesi ve seçim arifesi, vatandaşın beklediği gün nihayet geldi. Yanlış anlamasın kimse vatandaş oy kullanmak için değil siyasetten sıkıldığı günlerdir çile çektiği için gün sayıyor. Yapılacak olan seçimlerle ilgili birçoğumuzun sonucu tahmin ettiğini biliyorum, nereden biliyorum günde en az 15-20 farklı sonuç dinliyorum. Gittiğim her yerde bana ilk önce sorulan seçim sonuçları ne olacak, nasıl sonuçlanacak ve en çok sorulan soru Torbalıda kim birinci parti olacak. Yarın akşamüzeri ülke geneli ve torbalı olmak üzere sosyal medya hesabımdan bende düşüncemi aktaracağım. Sevgili okurlar çok zor değil yapmanız gereken peçeteye partilerin oy dağılımını yazın fotoğraf çekip Facebook ta paylaşın. Pazar günü ise sandıkların açılmasına yarım saat kala yine facebook hesabımdan Torbalı’da hangi partinin hangi sebeplerden dolayı birinci ve ikinci olacağını yazacağım. Sandıklar açılmadan ikinciliğin sebebini belirtip seçim ertesinde ise siz değerli okurlara açıklamasını bu köşeden yapacağım. Şimdi neden yazmıyorsunuz diyecek olanların sesini duyar gibiyim, onca emek veren para harcayan kişiler var, partisi için çalışırken evindeki çocuğunu göremeyenler var. Kısacası emeğe saygı, kamyon devrildikten sonra benim gibi yol gösterenler çok olacaktır, ama ben sandıklar açılmadan önce yazacağım.

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web