Büyük Torbalı

Bize çöplügü mü layik gördünüz?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bize çöplügü mü layik gördünüz?
180 Görüntüleme
02 Nisan 2010 - 22:27
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SEVGILI okurlarim ilçemizde 3 gündür gündem ‘kati atik bertaraf’ tesisinin’ Torbali’ya kurulaca-ginin kesinlesmesine kilitlendi… Nasil kilitlen-mesin ki? Bu ilçe dev yatirimlar hak ediyor, dev çöplükler degil.. Ister bertaraf olsun, ister depolansin. Günde 3 bin ton çöp Torbali’ya gelecek mi, gelmeyecek mi? Bana bunu açiklayin… Halka sordunuz mu bunu?
Yeralti sularimiz zaten fabrika atiklarindan içilmez durumda… Zaten Torbali’da mevcut bir çevre kirliligi var. Yapmayin, etmeyin. Yaziktir, günahtir o topraklara… Çöpleri evde tutalim, çöpler sokaklarda dursun demiyorum ama gözünüze bir tek Torbali’yi mi kestirdiniz?
Buca Belediye Baskani, tesisin kendi ilçesine kurulmasi gündeme geldiginde ‘Oldu olacak genelevi de buraya kurun. Ben yatirim bekliyorum, çöplük yatirimi degil’ demis.. Buca’dan vazgeçildi…
Bornova Belediye Baskani da hiçbir belediye baskaninin ilçesinde veya ilçesinin sinirinda böyle bir tesis kurulmasina onay vermeyecegini söyle-mis. Neticede Bornova’dan da vazgeçildi.
Bizim Belediye Baskanimiz Sayin Ismail Uygur da Aziz Kocaoglu’nun çevreye zarar verecek hiçbir girisimde bulunmayacagini söylemis.. Sayin Baskan, ben de senin gibi düsünüyordum. Ama demek ki Sayin Kocaoglu tepkiler karsisina en uygun yeri Torbali olarak gördü. Demek ki en zayif halka biziz.. Sayin Uygur da rahatsiz olmus.. Sadece rahatsiz olmakla kalmamali.. Bu ilçenin Belediye Baskani olarak üzerini düseni yapmali… Hepimiz arkasinda olmaya haziriz.
***
Yeni Asir gazetesinde konuyla ilgili haberin çikmasinin ardindan solugu çöp bertaraf tesisinin kurulacagi Taskesik köyünde aldim.
Bu konu tüm Torbali’yi ilgilendiriyor ama zararin en büyügü Taskesik köyüne olacak.
Ilk olarak köy kahvesine gittim. Kötü haber tez yayilir. Herkes konudan haberdar… Deniz Kurtal, Ramazan Emol, Musa Ercin, Gökhan Kinci, Ismail Uçar, Ergün Çakaloglu ile konustum. Bir Allah’in kulu da olumlu konusmadi.
Vatandasla görüstükten sonra söz konusu araziye gittim.
Arazi çok güzel. Çevresi tarim alanlarindan olusuyor. Daha önce demir madeni yataklarinin oldugu noktaya kurulacakmis tesis.
Tuhafima giden ise tesisin kurulacagi alanin geçtigimiz yillarda agaçlandirilmis olmasi. Madem çöplük yapacaktiniz neden agaç diktirdiniz? DSI neden bölgeye 10 tane sondaj çakti?
Bu insanlar kokunun içerisinde nasil nefes alacak?
Inanin hiç abartmiyorum ama tesis kurulmasi gündeme gelen arazi Torbali’nin en temiz havasina sahip… Mis gibi her yer…
Büyüksehir yetkilileri bu konuyu yeniden gözden geçirmeli..
Torbali böyle bir yatirimi hak etmiyor..
Torbali bu konuda sessiz kalmamali..
Diger ilçelerin tepkisi üzerine Torbali’ya çöp alani kaydirilmasi kabul edilemez.
Günah keçisi neden biz oluyoruz?
Iyi bir sey olsa Buca ve Bornova Belediye Baskanlari kiyameti koparir miydi? Iyi bir sey olsa Buca Belediye Baskani Ercan Tati, “Oldu olacak genelevi de buraya kursunlar” diye rest çeker miydi?
Kimse kimseyi kandirmasin.. Hiç kimse bize ‘lolo lo lo’ yapmaya kalkmasin. Torbali’yi her gün giris yapacak 600 tir demek, çevre katliami demek..
Sayin Kocaoglu bu yörede, bu bölgede çok seviliyor. Bence bunu göz ardi etmesin, bir kez daha düsünsün… Allah’a emanet olun.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web