Büyük Torbalı

Bizim millet mazlumun yanindadir

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bizim millet mazlumun yanindadir
194 Görüntüleme
31 Ocak 2010 - 23:28
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SOFÖRLER Odasi seçiminden önce 2 tane yazi yazdim. Ilkyazinin basligi “Obama Civa’yi, Uy-gur Remzi’yi destekliyor” seklindeydi. Ikinci ya-zimda da “Çarsi Civa’ya karsi” basligini koydum.
Yazimda israrla siyasetçilerin seçime müdahale etmemesini, belediye baskaninin elindeki imkân-larla esnafa baski yapmasinin yanlis oldugunu yazdim. Bunlari yazarken bu sonucu tahmin ediyordum. Ben daima mazlumun, gurabanin ve magdurun yanindayim. Kardesim bir insanin üzerine bu kadar gidilmez ki. CHP, MHP, Ak Parti hepsi bir araya gelmis Civa’ya yüklendiler. Kooperatif baskanlari üyelerinin oyuna ipotek koymaya çalisiyor. MHP Ilçe Baskani açikça Remzi Ekti’yi destekleyecegini açikladi.
Esnaf Kefalet Baskani gazete demeç verdi: “Ci-va’yi kaybettirmek için elimden geleni yapa-cagim.” Ne oldu Latifçigim, demek senin sözün Esnaf Kefalet’te geçiyor. Soförün isine degil kendi isine bak.
Ben Cuma günkü yazimda su soruyu sordum siyasilere:
“Buradan Civa’nin karsisinda çalisan herkese bir çagrida bulunmak istiyorum.
Yapilanlara anlam veremeyen bendenize yardim-ci olun..
Bu Civa ne yapti da sagcisini, solcusunu karsi-sina aldi. Agzini açtiginda o sempatik sivesi ile insani mest bu adamin kabahatini bilmek isti-yorum.
Varsa bir durum ben de yazmak isterim.”
Aynen bunlari yazdim.
Yazdiklarim dogru çikti. Birinin üzerine bu kadar gidilmez ki kardesim. Körü körüne siyaset, körü körüne karsi çikmanin sonucu budur. Ben bu kösede 10 gün önce sunlari yazdim.
“Her seyin birbirine bu kadar karistigi baska ilçe var midir? Belediye Baskani’nin baska isi gücü yok mu? Seçildiginden beri varsa oda seçimi, yoksa oda seçimi.
Kardesim herkes isini yapsa olmaz mi? Birakin esnafi kendi haline. Birakin soför karar versin kimi seçecegine. Siyasetçiler siyaset yapsin. Belediye Baskani ilçeyi yönetsin.”
Esnaf dedi ki “Lütfen bizim isimize karismayin.” Bu mesaji herkes iyi algilamali. Bu millet partileri ve belediye baskanini siyasette seviyor. Biz Ismail Uygur’u Belediye Baskani olarak seviyoruz. Baska alana müdahale ettiginde vatandas karsi çikiyor. Tipki askeri kislada sevdigimiz gibi.

BASKANA MUHTIRA

ISMAIL Uygur ikinci kez seçildiginden beri her-kesin agzinda “bir baski var, millet baskandan korkuyor” iddiasi aldi basini gidiyor.
Yazarimiz Mehmet Ergün cumartesi günü köse-sinde sunlari yazdi:
“Ey ahali!…
Demokrasi bir uzlasma kültürüdür. Demokrasi tahammül sanatidir.
Demokrasi farkliliklarin bütünüdür.
Bir ilde, bir ilçede veya bir belde deki her meslek odasinin, her dernegin, her kooperatifin mutlaka kendi çizgisindeki insanlarla donatilmasini istemek nasil bir duygudur.
Bir belediye baskani; mazbatasini aldigi anda, parti rozetini, yakasinin görülmeyen tarafina takmalidir. Artik o kendini ‘halka’ adamis bir insandir. Artik ‘halka’ en yakin olan kisi o dur.”
Bu yazi beni mest etti. Simdi biraz geriye gidelim.
Belediye Baskanimiz Ismail Uygur Ticaret Oda-si’nda açikça Degisim Grup’un karsisinda çalisti. Bu yetmedi, seçilmis baskanlari düsürmeye ça-listi. Torbalispor kongresine müdahale ve benzeri olaylar Ismail Baskani çok yipratti. Bu sonuç bir muhtiradir. Hem de halkin, vatandasin ve esnafin muhtirasidir.
Civa’nin üzerine çok gittiler. Belediye Baskani son 1 ayini bu seçime ayirdi. Orantisiz güç kullan-di. Garibim Civanimin karsisinda imkânlarini ve yetkilerini kullandi. Herkesi toplayip Civa’yi des-teklememelerini istedi. Zaman zaman tehditlere varan mesajlar verdi. Hatta garajda yaptigi toplan-tidan sonra bir esnaf söz alip “Baskanim biz ek-megimizi kaybetmek istemiyoruz. Bizim sandigi ayirma imkânimiz olamaz mi” seklinde korkusunu ifade etmisti.
Konusmalar olurken baktim, millet baskanin hu-zurunda Remzi’yi alkisliyor. Esnaf korkudan sev-digi insani alkislayamiyor bile. Ama sandikta Ci-va’ya öyle bir oy verdik ki alkislayamamanin aci-sini çikardi. Ama bizim millet sagduyuludur. Teh-dide, baskiya ve sindirmelere meydanda çikip ce-vap veremese de sandikta gerekli dersi iyi verir.
Bence Ismail iki elini basinin arasina alip yeniden düsünmeli. Bu korku, sindirme ve tehditler ters tepiyor. Basbakan Erdogan diyor ki “Ben gaza gelmem”. Ismail baskan da kendisine gaz veren-leri bir an önce etrafindan uzaklastirmali. Yarin derhal basin toplantisi yapip esnaftan özür dileme-li. Ve Haftaya yapilacak olan Esnaf Odasi seçimi-ne müdahale etmeyecegini açiklamali.
Simdi Civa’nin karsisindaki herkese sesleniyorum. Simdi bir çiçek yaptirin gidip su Civa’yi tebrik edin. Elinden degil kollarindan öpün. Bu adami alnindan öpüp tebrik etmek herkesin görevidir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web