REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ÇAYKUR REKLAMI GERÇEK OLDU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ÇAYKUR REKLAMI GERÇEK OLDU
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
184 Görüntüleme
05 Mayıs 2016 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

İzmir Aydın asfaltının Yeşilköy civarında sağlı sollu bulunan kokoreççilerden aşırı şikâyet alıyorum. Vatandaşın aşırı şikâyeti üzerine bir yazı kaleme almıştım. Yazının özetinde ‘Niyetiniz kokoreç yemek olabilir ama sizin cebinizde güveç parası bulunsundemiştim. Bunu neden dedim çünkü; kokoreç 7 TL yazan bir tabela var, içerde iki kişi kokoreç yediğinizde 35 TL ödüyorsunuz. Bu yazıyı yayımladıktan sonra bir mail aldım. Esra Türkay’ın mailini okuduktan sonra “Çaykur reklamının gerçekleştiğine tanık oldum” Hatırlarsınız Çaykur reklamını serpme kahvaltı veriyorlar ama çay yok.Her neyse ben çok beğenmiştim. Bakın Esra Hanım olayı nasıl anlatıyor.

“Kokoreç yiyorsan güveç paran cebinde olacak” başlıklı köşe yazınızı okudum, adeta hislerime tercüman oldunuz. Şöyle ki;

Eşim ve çocuklarımla 23 Nisan günü Yeşilköy’de bir tesise (ismini açıklamak istemiyorum o işletme kendini çok iyi biliyor) kahvaltı yapmaya gittik. Girişte açık serpme kahvaltı 14 TL yazıyordu.4 kişilik ailemizle oturduk ve kahvaltı söyledik. Büyük bardakta duble çay getirdiler ve çayın kahvaltı fiyatına dahil olmadığını söylediler tabiki biz şok yaşadık. (Çaykur reklamı gibi)Bu zamana kadar gittiğimiz mekânlarda böyle bir uygulama görmedik. Velhasıl ekstradan sucuklu yumurta, su istendi. Sıra hesaba geldiğinde 105 TL hesap çıktı. Kahvaltı 14 TL,duble bardak çay 3 TL, küçük bardak çay 2 TL, su 1 TL sucuklu yumurta 20 TL. Tam bir felaket resmen kazıklandık.

Bu mekanlarda niçin müşterilerin gelmediğini şimdi daha iyi anladım. Torbalı adına üzüldüm” demiş. Umarım bu yazıma istinaden belediye personeli beni montajla semavere çevirmez.

 

AHMETLİ DERNEĞİ BÜYÜK OLAYLARA GEBE

 

Uzun zamandır konuya girmiyorum. Girip kıvılcım olmaktan da çok süre uzak kaldım. Ancak 17 ve 24 Nisanda yapılan etkinliklere baktığımda sıkıntının daha da büyüdüğüne tanık oldum. Her nasıl olduysa Ahmetli Yörük dernekleri siyasallaşmış. Biri AK Parti’li diğeri ise CHP’li olmuş.En merak ettiğim konu ise MHP bu işin neresinde. Bir derneğin etkinliğine AK Parti’li belediye sponsor olurken CHP’li Büyükşehir ise diğer derneğe sponsor oluyor. Siyasetçilerde kendine yakın olan derneğin etkinliğine katılıyor haliyle. 17 Nisan da yapılan etkinliğe işlerim olduğu için gidemedim, 24 Nisan da olan etkinliğe ise yanlış anlaşılmasın diye gitmedim. Etkinlik döneminde tarafların çok gergin olduğuna tanık olduk. Hele ki kampanya döneminde anons arabalarının seçim arabası gibi birbirileriyle yarış içerisinde olmaları. İki derneğin arasına siyaset sokan kişilere soruyorum şimdi. Asırlardır birlikte aynı kültür ile yaşıyorlar ve birçoğu akraba, akrabayı geçtim iki dernekte bulunan kardeş var. Siyasi amelleri uğruna ayrıştıran kişiler köylü arasına nifak soktular. AK Parti ile CHP’li yöneticilerin acilen bir araya gelerek bu soruna müdahil olmaları gerek. Aksi takdirde Ahmetli Mahallesi birçok tartışmaya gebe kalacak. Siyasiler için bir sıkıntı yok.Keyifleri yerinde ancak Ahmetli’de sadece ayrılan dernek değil,kahveler bile ayrılmış durumda. Bu durum böyle devam ederse iki kardeş köydeki avlusunun ortasına duvar örecek duruma gelecek benden söylemesi. Aklıma daha kötü şeyler geliyorda felaket tellallığı yapmak istemiyorum. Siyasi rant biterse tartışma ve sataşmada biter.

 

MHP’Lİ KANDİLDE İBADET YAPAMADI

 

Siyasi partilerde işleyiş standarttır kongre olur.Biri genel başkan olur, seçimlerde ise başbakan adayı olur. İlçelerde de genellikle aynı statü uygulanır güçlü partilerin ilçe başkanları genellikle belediye başkan adayı olur. 1993’de Hasan Karatoklu ilçe başkanı oldu, 1994 de belediye başkanı.

İsmail Uygur da aynı yöntemi uyguladı, Adnan Görmez de aynı yoldan geçti. Yurdadoğ Mutlu da bu yolu uyguladı ve bir ilki başardı.Belediye meclisine 3 meclis üyesi sokmayı başardı. Son günlerde MHP’de genel başkan kazanı kaynıyor ve Bahçeli zor günler yaşıyor. En güçlü aday Meral Akşener’e imza verdiği için görevinden alınan Mutlu’nun yerine atanan Günay Kalender de görevinden alındı. Biraz espri yapacak olursak “Bu haftanın Başkanı Muhammed Oral oldu” yerinde bir mizah. Muhammed teşkilatın yabancısı değil Ülkü Ocakları Başkanı ve efendi kişiliği ile sevilen bir kişi. Ancak nedir bu, haftada bir başkan atamak. Nereye varır teşkilatın gücü. Bir arpa boyu yol alınamaz böyle. Zaten ben iddia ediyorum Bahçeli görevinin başında kalırsa 20 yıllık genel başkan olacak ve baraj sorunu kesinlikle yaşanacak

Torbalı’da MHP’linin işi çok zor Günay Kalender’in listesinde paralelci yani Meral Akşener yanlısı kişiler varmış. Torbalı’da paralel her partide var, CHP de yok mu?

MHP’de salı akşamı gerçekleşiyor bu atama. Malum kandil MHP’li kulisleri yaparken telefonda krizi yönetirken camilerdeki kandil programına katılamadı ve ibadetini yapamadı. Bakalım eğer bir kriz çıkarsa haftaya kim olur ilçe başkanı. Ne diyelim Muhammed Oral’a görevinde bu haftalık başarılar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web