REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CESUR TURGAY BİZİDE DÖVER Mİ?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CESUR TURGAY BİZİDE DÖVER Mİ?
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
178 Görüntüleme
12 Mayıs 2016 - 8:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

Eleştireyim artık diyorum. Son zamanlarda belediye başkanı kadar çok çıkar oldu gazetelere. Dolandırıcılar takıldı ilk başta ağına.Güzelce dövdükten sonra jandarmaya teslim etmiş iyi de yapmış. Aradan epey bir zaman geçtikten sonra gazetede gördüm 8 kişiyi dövdü hastanelik etti haberini. Nasıl olur döver bir adam 8 kişiyi hiç inandırıcı gelmedi bana. Haberi gazetede konuşurken girmeyelim dedim, arkadaşlar biraz ısrarcı oldular her neyse haber iyi ilgi gördü. Salı günü yine gazetelerden okudum dövdüğü kişileri hastanede ziyaret etti çiçek verdi haberini. Neredeyse aradan 10 gün geçti nasıl bir dayaktır ki 10 gündür hastanede dayak yiyenler. Ben çok merak ediyorum Cesur Turgay’ın dünya şampiyonluğunu. Turnuva neredeydi neden bir videosu yok. İnterneti yaladım yuttum bir video göremedim. Birkaç müsabakası var hatta birinde ‘Hakkımı yediler hakkımı helal etmiyorum’ demiş izledim haksız da değil. Bar çıkışı bir kavgasını da paylaşmış bir vuruşta adamı alaşağı etmiş oldukça atletik bir yapısı var maşallah.Ama 8 kişiyi bir adam nasıl döver. Ben hayatımda bir kere canlı turnuva izledim turnuva da Torbalı 7 Eylül Stadyumu’nda gerçekleşti. Türk ve İranlı sporcuların kıyasıya yarıştığı bir müsabakaydı. Hamdi Kuzgun’u ilk defa orada izleme fırsatı buldum. Sporcuların nasıl nefes nefese kaldıklarını gördüm. Hamdi Kuzgun geçtiğimiz gün Balkan şampiyonu oldu ama iddia ediyorum 8 kişiyi dövemez.

GDZ ELEKTRİK İLE DEĞİL ELVAN HANIM İLE İŞİMİZ VAR

Sevgili okurlar beni elektrik şikayetleri ile aramazsanız çok iyi olur. Neden sen bu memleketin sorunlarıyla ilgilenmiyor musun, bugüne kadar bir sıkıntı yoktu şimdi ne oldu diyeceksiniz, açıklayayım. Bir okur aradı Muratbey Mahallesi 3602 numaralı sokakta elektrik kablolarının sarktığını büyük bir tehlike arz ettiğini söyledi. Çok kısa bir not yazdım iki satır. Nereden yazdım yazmaz olsaydım.Meğer sarkan kablolar ve direkler GDZ elektriğe değil Telekom’a aitmiş. Her ne zaman GDZ ile ilgili bir yazı yazsam beni merkezde bulunan basın müşaviri Elvan Hanım arar. Yaşanan aksiliğin neden kaynaklandığını anlatırken çalıştığı kurumun tüm haklarını savunur ve işleyişi çok iyi anlatır. Yazdığım aksaklığın fotoğrafını atar çalışmaların nasıl yürütüldüğü ile bilgi verirken sadece dinlemekle kalırız. Bundan sonra GDZ ile tüm şikayetleriniziwhatsapp yolu ile direk göndereceğim. Evet, kararlıyım sorunu yazmayacağım direk merkeze göndereceğim. 2-3 gün içerisinde sorun giderilmez ise yazacağım. Yeterince ders aldığımı düşünüyorum ve bundan sonra GEDİZ değil GDZ yazacağım. İşin makarası bir yana bir kurum özellikle kamu hizmeti veren bir kurum basına bu kadar önem veriyorsa ve işinin hakkını veren bir personeli varsa en büyük sorunu zaten çözmüştür. İşini gerektiği gibi yapan sorun çözmek için mücadele eden kişileri severim.

KAMYONCULAR KOOPERATİFİ KURULMALI

Memlekette hiç kimse sahipsiz değil.Eğer mağdur edildiğini düşünen biri var ise bizi arasın. Derdiyle dertlenelim sorunun çözülmesi için mücadele edelim. Geçtiğimiz günlerde İzmir Aydın asfaltının Torbakent sınırının neredeyse tamamının kanyon garajı gibi kullanıldığını yazdım. Yazdıkta ne oldu.Başımız göğe mi erdi.Aynı tas aynı hamam. Memleketin derdi ve sorununu sanki gazeteye değil buğulu camlara yazıyoruz. Belediye ve Emniyet bu işe bir el atmalı. Gerçi yarın bölgeye yapılacak olan uçan yol ile ilgili büyük sıkıntılar zaten yaşanacak. Sanayiye eski yerinden bir giriş çıkış versinler de sanayiden çıkmak için yol aramasak. Şimdi Torbalı’da 250 kamyon ve tır bulunmakta. Her yönüyle önde olduğumuz Tire’de yıllardır kooperatif var. Sevgili okurlar peki soruyorum Tire’de kaç adet fabrika var. Torbalı’daki taşıma işinin dörtte biri yoktur. Tire’de ama kooperatif var. Belediye yer bakıyor. Kemalpaşa yolu üzerinde bir kamyon garajı yapacak. Yapılacağı yok da düşünülüyor işte. Torbalı’nın kamyon garajına değil, kamyoncular kooperatifine ihtiyacı var. Torbalı’da 500 kamyon olsa kimse işsiz kalmaz. Ama nedendir ki Torbalı kendi adamına sahip çıkmaz. Bir kooperatif kurulursa Torbalılı kamyoncu ihya olur. İşsiz kalmaz kamyonu yatmaz. Kamyon durduğu yerde para yer, sigortalar almış başını gidiyor.Ama birileri de öncü olup bir kooperatifinin oluşmasına yardımcı olmuyor. Domates sezonunda Torbalı’ya 1000 kamyon geliyor bin.

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web