REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CIVA İSMAİL SADECE TORBALI’YA HİZMET ETMİYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CIVA İSMAİL SADECE TORBALI’YA HİZMET ETMİYOR
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
187 Görüntüleme
13 Nisan 2016 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

Geçtiğimiz günlerde ismi mevzu bahis değil birileri Ankara’ya gitti, Ankara’ya gittiği yetmedi ilçeye döndüklerinde yerel gazetelere boy boy resim çektirip sorun çözüldü diyerek haber yaptırdılar. Bizde bunu yedik. Ancak ne zaman Cıva İsmail Akman’ı makamında ziyaret ettim o zaman sorunun çözüme kavuşmadığını anladım. Sevgili okurlar ilçemizde faaliyet gösteren Torbalı İzmir arası çalışan araçların güzergah izin belgeleri yenileniyor. Yenilenirken Ulaştırma Bakanlığı’nın getirmiş oldu engelli rampası konusu şu sıralarda büyük bir eziyet. Sorunun çözümü için Ankara’ya giden heyet aslında işi çözememiş. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile bir takım görüşmeler yapan tüm ilçe Şoförler Odası Başkanları Kocaoğlu’na taahhütname vererek ek bir süre aldıklarını öğrendim. Toplantıya Türkiye Şoförler Odası Federasyon Başkanı Fevzi Apaydın da katılmış, neticede Büyükşehir’e taahhütname veren 15 oda başkanı  sorunu geçici olarak çözmüşler. Tüm bu çabalar şoför esnafının ceza yememesi için. Cıva her sorun ile uğraşıyor. Ulaştırma Bakanlığı’nda Müsteşar Şaban Atlas ile görüşen Cıva’nın önergesi sonucunda 81 ilde sıkıntılar çözüme kavuşacak. Sosyal Aileler Politika Bakanlığı ile görüşmesinin neticesinde tüm Türkiye de sorun çözülecek. Öte yandan geçtiğimiz gün yazmış olduğum şehir içi ihalesi ile ilgili yazıda açıklamayı Cıva İsmail’in yaptığını düşünenler olmuş. İhalenin yapıldığını yazdığım yazıyla öğrendi Cıva. Halil Öztürk’ün açıklamalarına yer verdik, yanlış anlaşıldı.

GARİP GURABAYI SAPIK SANMIŞLAR

Geçtiğimiz günler Amede Alpagut’un yapmış olduğu “9 yaşındaki Suriyeli kız çocuğuna taciz” olayı ile gündeme gelen kişinin suçsuz günahsız olduğunu geçte olsa anladık. Amede’yi bende çok suçlamıyorum neticede kendisine durumu anlatmışlar ki o da haber yapma gereği duymuş. Bana bu durumu izah eden kişiyi tanıyorum. Adı geçen kişi ile hiçbir yakın akrabalığı yok. Suçlanan zanlının bir engelli olduğunu aile olarak yaşam mücadelesi verdiğini söyledi. Ailenin ekonomik durumlarının kötü olduğunu perişan bir hayat sürdüğünü söylediğinde içimde bir sızı hissettim. Şimdi durum şu şekilde gelişiyor: Suriyeli kız engelli kişinin komşusu ve yolda gördüğünde ismi ile seslenerek ‘Mustafa Amca’ diyor. Karnının aç olduğunu ve kendisinden para istiyor. Talihsiz Mustafa ‘Param yok ama gel sana yarım ekmek arası bir şey yaptırayım’ diyor. Her ne oluyorsa o esnada oluyor. Küçük kıza ekmek arası yaptırdıktan sonra alnından öpüyor. Çevredeki vatandaş konuşmalardan bir şey anlamadığı için ve ülkenin o günlerde gündeminde Ensar Vakfı’nda yaşanan olay gündemde olduğu için tereddüt yaşamış. İlk önce tartaklanan kişi sonrasında Polise teslim edilmiş. Savcılık ise haliyle tutuklu yargılanmasına karar vermiş. Gazeteci kardeş aslı olmayan bir olayı haberleştirince kamuoyunda yanlış anlaşılmalar oldu. Haliyle bizde kendisini bu haberden dolayı tebrik edip onore ettik. Gelinen noktada ise kendisine bir uyarıda bulunmak gerek, aslı astarı olmayan olayları hazırlayıp kamuoyuna sunarsak amacımızın dışına çıkmış topluma kötülük yapmış oluruz. Amede lütfen biraz dikkat suçsuz günahsız biri şimdi cezaevinde.

BELEDİYE ŞİMDİ İLAÇLAMAYA BAŞLAMALI

Herkesin bildiği gibi yaz aylarında ilçemizde belediye ekipleri ilaçlama yapıyor. Her ne kadar çok ilaçlama yapılsa da bazı bölgelerde geceleri yatmakta zorlanan kişilerin var olduğunu biliyoruz. Sineklerin şu anda lavra dönemi. Yani üremeye başladığı dönemlerdeyiz. Farkındaysanız artık bahar bitti diyebiliriz, yaz erken geldi. Belediye ekipleri gerekli önlemleri almak istiyorsa ilaçlama ekibini iş başına getirmeli, ekipler kurulmalı. Neticede sokakları ilaçlamak ufak bir iş gibi görünse de büyük bir hizmet olduğunu söylemek en doğrusu. “Sinek ufak ama mide bulandırır” sözünün doğruluğunu anlamak gerek, sinek deyip geçmeyin yaz aylarında belediyenin birinci konusu olabiliyor. Araştırmalarıma göre lavra döneminde farklı bir ilaçlama yapılıyormuş, çöp konteynırları, açıkta akan kanalizasyon, hayvan çiftlikleri ve hasat edilen tarlaların ilaçlanması gerekiyormuş. İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri her sene bu mevsimde çöp konteynırlarını ilaçlıyorlardı. Bu sene nasıl bir çalışma yapılıyor bilgi yok. Torbalı Belediyesi Fen İşleri ekipleri hazırlayıp sahaya sürerse yazın bir nebze daha rahat nefes alırız. Belediyenin işi hizmet ise bizimde vatandaşın istek ve taleplerini kamuoyuna duyurmak asli görevimiz.

Not: Torbalıspor’da istifalar ardı arkasına geliyor. Kulüp yöneticileri olağanüstü toplantı yapmış ve Özgür Çağlar ile bu yola çıktık, Özgür Çağlar ile devam ederiz kararı almışlar. Takımda istifa var mı henüz bir duyum almadım. Almadığımda iyi. Neticede hafta sonu bir maçımız daha var ve umut garibin ekmeği. Öte yandan yönetime etki edecek kulisleri güçlü taraftar topluluğu ise Laik Şensatır’ın büfede teşkilatlanıyormuş. Ne diyelim hayırlısı. Çıkmadık candan umut kesilmez.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web