Büyük Torbalı

Çöple sabrimizi sinamayin!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çöple sabrimizi sinamayin!
164 Görüntüleme
06 Haziran 2010 - 21:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ÇÖPLE sabrimizi test etmeyin. Sayin Baskan,  yetkililer ve etkililer, size sesleniyorum. Daha önceki yazilarimda belirttigim gibi, paso zulüm, paso sansür devrini kapatip yeni bir sayfa açma-miz gerekirken tapulu arazilerimizin üzerine gece-kondu yapmaniz hiç akil isi degil. Geçtigimiz Cu-ma günü Aziz Baskan’in Taskesik’e köylüden ha-bersiz gelip yerinde inceleme yapacagi haberini aldim. Gazetemizin köse yazarlarindan Sami Bin-göl Turan telefon edip beni almaya gelecegini ifade etti. Ve neticede Sami Hoca ile Taskesik köy kahvesine gittik. Biz onlari kahvede beklerken, köye girmeden yeni yapilan yoldan çöp depolama alanina geçtiler. Basin açiklamasi yapacakti Kocaoglu. Tabi ki evdeki hesap çarsiya uymadi. Görülmemis bir tepkiyle karsilasti. Ben 55 yasin-dayim, böyle bir tepkiye ilk defa sahit oldum. Daha önceki yazilarimda kösemde ifade ettigim gibi Allah’tan sonra en güçlü olan halktir.
Bu ifadem dogrulandi. Gözlerimle Taskesik’te halkin tepkisine sahit oldum. Ve suna inandim ki bu halkin sakasi olmaz. Maalesef halkin görüs ve düsüncesini almadan, ikna etmeden hiçbir iste basarili olunmaz. Her seyden önce halkin görüs ve düsüncelerini alip ikna etmek en iyisi. Ikna edip gerekirse Taskesik’in ve Torbali’nin ortasina çöp deponi alanini kur. O zaman kimse ne tepki verir ne ses çikarir.
Aklima gelmisken belirteyim. Daha önce Türki-ye’de icranin basinda her kim varsa ‘Allah yar ve yardimcisi olsun’ ifadesi kullanmistim.
Ne kadar dogru bir tespitte bulundugum Taskesik halkinin tepkisinde meydana çikti. Anladigim ve algiladigim kadariyla Aziz Baskan’a komplo kurulmus. Ve sanirim birileri Sayin Kocaoglu’na Taskesik’in uygun alan oldugunu rapor edip eksik bilgi vermis. Çöp konusundaki çözüm yolunu da-ha önce kösemde ifade etmistim. Çöpleri evlerde ayristirmak zorundayiz. Baska alternatifi olan var ise açiklasin, aydinlatsin. Torbali halki herseyin en güzeline layik fakat çöpe layik degil.
Torbali Izmir’i besler fakat Izmir Torbali’yi besleyemez. Bize Bu çöpü layik görenleri Torbali hiç bir zaman affetmeyecek. Tarih sizden ve sizin destekçilerinden, koltuk degnekliginizi yapanlar-dan mutlaka geç de olsa hesap soracaktir. Torba-li’da verimli insanlarin var oldugunu herkes bili-yor. Verimli topraklari ve konumu yönüyle her ya-tirimci tarafindan kiskaniliyor. Bunu bilen siyasiler ve il yöneticileri her seferinde paso sansür, paso zulüm uyguluyor. Nereye kadar? Paso sansüre son verilmesini önemle rica ediyorum. Ye-ni degil yepyeni bir sayfa açilip dogacak olanlarin hayatinin dizayn etmek için proje gelistirelim.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web