Büyük Torbalı

Darbe anayasasina layik degiliz

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Darbe anayasasina layik degiliz
159 Görüntüleme
06 Eylül 2010 - 21:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DEGERLI okurlarim geri sayim basladi.. 12 Eylül Anayasa degisikligi referandumuna sayili günler kaldi. Pazar günü mübarek Ramazan Bay-rami’ndan çikip demokrasi bayrami için sandiga gidecegiz. Ben 12 Eylül’ü bir bayram olarak gö-rüyorum.
Sandiktan evet oyu çikacagina yürekten ina-niyorum. Günlerdir yaziyoruz. Evet çikarsa ileri demokrasiye kavusuyoruz, evet çikarsa özgür-lükler artar, evet çikarsa gelismisligin önünü tika-yan cunta ve statüko kalkar, evet çikarsa halk ege-men olur, evet çikarsa bir zümrenin dedigi degil halkin istedigi olur, evet çikarsa asker kislasina döner, evet çikarsa artik isteyen istedigini yapa-maz, evet çikarsa ‘devlet böyle istemis’ seklin-deki boyun egmislik ortadan kalkar.
Peki hayir çikarsa ne olur.
Açik ve net olarak söylüyorum.
Hayir çikarsa deniz kurur, meyveli meyvesiz tüm agaçlar kurur, uykusuz, susuz, ekmeksiz bir hayat baslar. Ondan sonra da bu ülkenin üzerinden prim yapanlar uykuya yatar. Evet çikarsa Hakkimiz olan bir dünyanin imari için tüm mimar ve mü-hendisler sefere devam karari alir. Çok mu zor bu? Hiç de zor degil. Önemli olan zora talip olmak…
Herkes sapkasini önüne koyup düsünmelidir.
Hasan Ali Öztürk’ün de dedigi gibi ‘Böyle bir firsat 500 yilda bir gelir’ derken çok hakli. 72 milyonun yüzünün gülmesi için gücümüzün yettigi kadar gayret göstermeliyiz.
Evet oylari yüzde 52 öndeymis, yüzde 60 çi-karmis… Bunun hesabini kim nasil yapiyor bile-mem ama en saglikli sonucu 12 Eylül aksami hep beraber görecegiz. Bu hesaplar halkin nabzi tutularak mi yapiliyor, yoksa medyadan mi takip yapiliyor bilemem, tek bildigim gidemedigin yer senin degildir.
Herkes kararini bunun siyaset üstü bir durum ol-dugunu düsünerek versin. Darbe anayasasi ile halkin anayasasi arasinda bir seçim yapacagiz. Ya özgürlüklerin önünü açip cuntacilara son verece-giz ya da ‘biz darbe anayasasina layikiz, böyle gelmis böyle gider’ deyip kaderimize razi olma-ya devam edecegiz. Seçim hakki bizim. Ben ina-niyorum ki Türk halki darbe anayasasi ile yöne-tilmeyi hak etmediginin bilincindedir. Karanlik bir ülke istemiyoruz, askerin halkin seçtigi bir hükümeti devirme planlari yapabildigi bir ülke istemiyoruz, derin devlet istemiyoruz, Eger referandumdan hayri çikarsa bu ülkede bir daha hiç kimse demokrasi adina bir adim atmaya ce-saret edemeyecek. Statüko kaldigi yerden üze-rimizdeki hakimiyetine devam eder.
Allah’a emanet olun.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web