Büyük Torbalı

Dünya hukukçulari nerede?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dünya hukukçulari nerede?
162 Görüntüleme
01 Haziran 2010 - 22:08
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DEGERLI okurlarim 3 gündür dünyanin göz önünde kanli bir devlet terör sergileniyor. Yillardir Filistin’de mazlum kani akitan Israil dünyaya kafa tutmaya devam ediyor. Bunu yaparken de herkesi hiçe sayiyor..
Hukuka ve insanliga sikilan kursunlar, içeride ve disarida es zamanli yapilan igrenç saldirilarin hesabini kim verecek? Hukukçular nerede? Insanlik nere? Vicdan nerede? Bu haddini bilmez katillere kim dur diyecek bilmiyorum ama vicdan sahibi insanlarin sabri kalmadi artik.
Tetigi çekenden, çektirenden hesap sorulmali artik. Yardim tasiyan insanlarimiz gemide, nöbet tutan askerlerimiz kislada vuruluyor. Iskenderun’da 6 askerimiz sehit oldu. Yardim ge-misinde 4 Türk hayatini kaybetti. Analar agliyor, yürekler daglaniyor…
Terör örgütünü besleyen güçlerden artik hesap sorulmali..
Dünya ekonomisinin yüzde 70’ini elinde bulun-duran Israil’e kim veriyor katliam yetkisini..
Ben Israil kadar zalim bir devlet daha görmedim..
Aydin, bilgili, birikimli hukukçular nerede?
Artik birlik içerisinde hareket etmenin zamani gelmedi mi? Israil’e haddini bildirmenin zamani gelmedi? Dillerin bagi bozulsun artik. Unutulmasin ki insan yeryüzünde en degerli varliktir. Bir insan bir dünyadir.. Bir insani kurtaran dünyayi kurtarir..

ONE MINUTE YALAN OLMASIN

DUNYA hukukçularina çagri yaparken kendi yetkililerimize çagrida bulunmak istiyorum.. Israil’e karsi ‘One Minute’ çeken Kasimpasali Basbakanimiz Recep Tayyip Erdogan’a büyük görev düsüyor.
Dün yaptigi konusmasinda özetle: “Türkiye yeni yetme, köksüz bir devlet degildir. Bir kabile devleti hiç degildir. Kimse Türkiye ile asik atmaya, Türkiye’nin sabrini sinamaya kalkmamalidir. Türkiye’nin dostlugu ne kadar kiymetliyse düsmanligi da o kadar siddetlidir. Türkiye’nin dostlugunu kaybetmek bile basli basina bir bedeldir. Daha önce de söyledim. Öldürmeyi iyi bildiklerini söyledim. Cinayeti katliami ne ölçüde iyi bildiklerini bir kez daha dünyaya göstermislerdir. Sedyede, yarali ve onu bile kelepçeliyorsun. Bunun izahi var mi? Insanliktan bunlarin ne kadar nasibi oldugunu, artik hiçbir sekilde dünyaya anlatmak mümkün degildir. Kuru kuruya lanetlemek yetmiyor. Artik netice almak durumundayiz. Bir gün gücün degil, bir gün adaletin yerini bulacagini bilmelidir. Bunu istiyorum.  Kan dökücü siyasetiyle Israil, hiçbir gerekçeyle isledigi bu kanli cinayeti mesru gösteremez, izah edemez. Israil hiçbir mazeretle gerekçeyle, elindeki kani temizleyemez. Bu saldirinin ortaya çikardigi sorun, artik bütün dünyanin sorunudur.  Israil’in kanli saldirilarina her kim göz yumarsa, bilmelidir ki bu kanli saldirilarda onlar da bizzat suç ortagidir” demis.
Kararli bir durus olan bu sözlerin eyleme geçmesini diliyorum. Vakit, eyleme geçme,, masaya yumrugu vurma vaktidir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web