REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DUR DURAK BİLMİYORLAR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DUR DURAK BİLMİYORLAR
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
336 Görüntüleme
14 Ekim 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

7 Haziran seçimlerinin çok öncesinde siyasi partilerde hareket oldukça fazlaydı, seçime aylar kala seçim çalışmaları başlamıştı. Çıkan tabloda hükümet kurmanın iki yolu vardı, ancak birileri bunu istemezken, birileri hiç oralı olmayarak seçimlerin yenilenmesini istedi. Son günlerde çıkan tatsız olaylar nedeniyle memlekette 3 günlük yas ilan edildi. Genel Başkanlar programlarını iptal edip erteledi. Ankara’daki gelişmeler böyle iken İzmir de durum çok stabil, görüştüğüm kişiler ilde pek fazla bir hareket olmadığını Milletvekili adaylarının ise ilçeleri gezdiği konusu sürekli gündemde. Binali Yıldırım tüm İzmir de etkili görüşmeler yaparken 1500 kişilik ekibi ise İzmir’i dört dönüp Binali Yıldırım’ın mektuplarını, broşürlerini dağıtıp kamuoyunda büyük bir algı yaratmak için çalışıyor. Ancak Torbalı’da durum bu şekilde değil Halit Dalgıç ile Atilla Kaya İzmir de ilçemizi temsil ediyor. Musa Çam’ı sormayın zaten, Memlekette eşi benzeri yok. Halit Dalgıç’ın ilk siyasi hamlesiydi bu, ancak seçimler yenilenince tekrar sahalarda olmak zorunda kaldı. Halit Dalgıç’ı ben hiç bu işlerden sıkılmış gibi görmüyorum. 7 Haziranda ki enerjisi hala üzerinde demek ki siyaseti takip eden ve seven bir yapısı vardı. Zaten siyasetçi bir aileden geliyor ama aileden ilk defa çıkıp aday olan birisi tebrik ederiz. Halit Dalgıç’ı araştırdığımda her gün 3-4 Mahalleye giderek insanlara dokunduğunu, genç olmasıyla ilgili çok iyi karşılandığını duyuyorum. Toplumun birçok kesimi tarafından sevilen Halit Dalgıç’ı ilk kez görenler bile hakkında iyi konuşuyor olması iyi yolda olduğunu göstermektedir.Yolu açık olsun.

2 TL’YE VELİLİK PROGRAMI SATIN ALIN

Ülkemizde eğitim sistemi yıllardır eleştirilir, düne kadar okullarda başörtülü öğrenci alınmaması konuşulur, tartışılırdı bu yüzden eğitimine ara veren birçok kardeşimiz var. Düne kadar veliler Okul yönetimini ve öğretmenleri eleştirirdi şimdilerde ise öğretmenler velilerin ilgisizliğinden yakınır oldu. Ekonomik koşullar eskisi gibi rahat değil, bu yüzden İlçemizde karı koca çalışan sayısı ise oldukça fazla. Anne baba çalıştığı için çocuklarımızda bir başıboşluk oluşmakta. Eskiden tüm veliler çocuklarının eğitim durumuyla ilgilenir, okulda aldığı eğitimin yanı sıra evde de ödevlerini yapan çocukların başında durur ödevin bittiğinde denetlerdi. Şimdilerde öğrencilerde haliyle başıboşluk oluştu. Milli Eğitim Bakanlığı bu sıkıntılara çözüm yaratmak adına bir girişimde bulunmuş. Öğrencinin TC kimlik numarasını 8383’e gönderip aylık 2 TL karşılığında devamsızlık, notlar ve okulda ki durumdan haberdar oluyor. Günümüzde öğrenci velileri çok ilgisiz ve neredeyse tüm öğretmenler bu konudan dolayı şikayetçi. Öğretmenler sadece sınıflarda ders çalıştırmıyor, çocukların toplumda nasıl davranmaları konusunda aile terbiyesi vermekle de meşgul. İlgisiz velilere bir öneride bulunmak istiyorum çocuğunuzun TC kimlik numarasını 8383’e gönderin aylık 2 TL karşılığında velilik paketi satın alın, alın ki yarın büyük pişmanlıklar yaşamayın.

KAVŞAK ZATEN UFAK DEĞİLMİYDİ

Enteresan işler olur ilçemizde, bizler de bu işlere üzülsek mi sevinsek mi bir türlü karar veremediğimiz gibi iki arada bir derede kaldık. Kemalpaşa Kavşağında yeni bir düzenleme yapılmakta, çalışmanın amacı kavşağın göbeğini ufaltmak. Ya kardeşim bu kavşak zaten önceleri ufak değil miydi? Ufak olduğu için yetersiz değil miydi? Madem bu kavşak yeniden ufaltılacak neden sanayi esnafına yıllarca işkence ettik. Kavşağın yapıldığı günden bu güne kadar neredeyse bin araç orada kaza yaptı. Biz artık kavşakta kaza haberi duyunca gitmiyoruz bile, sıkıldı insanlar kavşak kazasından. Bu kavşak yapılırken Torbalı’nın 10 yıl sonrası düşünülerek yapılsaydı zaten yeraltı geçitleri yapılırdı. Hani bu kavşak Avrupai kavşaktı, yoksa biz haberimiz olmadan Avrupa’yı da geride mi bıraktık? İzmir zaten ne çektiyse bürokratlarından çekti, ne yapsın bürokrat da haklı, çıktı geldi Anadolu’dan denizle tanıştı. İnsanların özellikle İzmirli vatandaşın ne kadar rahat ve vurdumduymaz olduğunu görünce hayat bu dedi. Bence sanayi esnafı örgütlensin her gün on araç sürekli kavşak etrafında dönsün dursun, trafik akmasın çekilmez bir hal alsın ki hizmet diye yapılan kavşağın insanlığa yaşattığı eziyeti görsün bazıları. Adliye önünden otoban girişine kadar trafik sıkışıklığını bugüne kadar Torbalı halkı hiç yaşamadı. Ne diyelim bunu bizlere yaşatanlara çok ama çok teşekkür ederiz. Anlaşılmıştır herhalde teşekkür niyetimiz.

Not: Yazıbaşı Mahallesinde faaliyet gösteren bazı fabrikaların atıkları Mahalle sakinlerine oldukça büyük sıkıntı yaşatmakta. Gazetemizi arayıp şikâyetini bildirenler yetkililerden bu soruna acil bir müdahale yapılmasını bekliyor. Fabrikanın saçtığı pis kokudan dolayı sıkıntı yaşayan vatandaşın yanı sıra bölgede KOAH ve Astım hastası olan kişiler var. Bu sorun yazın bitmesiyle birlikte sona ermiş gibi görünse de kışın farklı bir hal alıyor. Torbalı’daki bu işin sorumluları üst makamlara şikâyet edilecekler, bilgileri olsun isterim.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web