Büyük Torbalı

Erbakan’a zulüm edenler

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Erbakan’a zulüm edenler
226 Görüntüleme
19 Ekim 2010 - 21:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DEGERLI okurlarim, hafta sonu Saadet Partisi’nin muhtesem kongresine katildim. Milli Görüs’çü olmaya çalisan bir insan oldugumu herkes bilir. Benim için dünya bir yana Milli Görüs bir yana. Ayni sekilde Erbakan Hoca’nin da bende apayri bir yeri vardir. Ben, ne Tayyip Erdogan grubu ile ayrilanlardanim, ne de Numan Kurtulmus’un pesine takilanlardanim. Ben, Milli Görüs’e çelik bagi ile bagliyim. Isimler ve kisilerle hareket etmem.
Siki bir Erbakanci olarak kongrede coskulan-digim kadar, üzüldügüm noktalar da oldu.
Kongre tek kelime ile muhtesemdi. Salon tiklim tiklim dolu idi. Disari ise salonun 10 kati ka-labalikti. Torbali’dan kongreye, Milli Görüs Torbali Temsilcisi Haci Ömer Günaydin, SP Ilçe Baskani Ahemt Sertcan, Hüseyin Yesilbas, Cahit Yanardag, Muammer Aydin, Hasan Ali Öztürk, Ömer Günaydin, Ibrahim Kiliç ve Emre Cirit ile birlikte katildik.
Salonda, gençlerin çogunlukta oldugunu gördüm. Gençlerin çok olmasi, toplumun tek çare olarak Saadet’i gördügünün bir isareti idi. Kurtulus Reçetesi: Saadet. Gençler salonu in-letti. Erbakan Hoca konusmaya baslayin-ca gözyaslari sel oldu. Hoca’yi da ag-lattilar.
Iste burada durmak istiyorum. Hoca’yi aglatmaya hiç kimsenin hakki yok. Tarih, Hoca’ya bu se-kilde zulmedenleri asla affetmeyecek. Erbakan Hoca, bu yasta emaneti sahip aldiysa veya almak zorunda kaldiysa vardir bir sebebi. Erbakan Hoca, kendi yasinin farkinda degil mi? Fiziksel olarak eski enerjisini bulamayacagini bilmiyor mu? Biliyor; gayet iyi biliyor… Ama yine de bayragin yere inmesine müsaade etmeyecegi için Saadet’e sahip çikti.
***
Erbakan Hoca’nin vicdani rahat.. Çünkü elinden gelen son hamleyi de yapti.
Ben, 56 yasindayim. Sabah yataktan kalkti-gimda her yerim agriyor. Atik olamiyorum. Oflaya, poflaya kalkiyorum ayaga… Gün içinde biraz kosustursam, aksam eve gittigimde TV’nin karsisinda uyuyakaliyorum.
Erbakan Hoca’dan yaklasik 25 yas küçügüm ve fiziksel sikintilar çekiyorum.
Peki, Erbakan Hoca, 84 yasinda her sabah Ge-nel Merkez’e nasil gidecek? Siyasetin enerjisine nasil ayak uyduracak? Bunlarin tamaminin hesabi yapmistir. Dünyayi yönetecek kapasiteye sahip bir beyne sahip olan Hoca, tüm bunlari hesap etmistir. Tüm bu sikintilari göze almasi, evinde rahat rahat istirahat etmek yerine Milli Görüs’e sahip çikmasi bile, onu takdir etmek için yeterli sebep..
Hoca’nin yasina, kilosuna takilacaginiza neden bu duruma gelindigine bakin. O yasta bir insan neden bu zulümlerle basbasa birakiliyor.
Tarih, Hoca’yi aglatanlari ve o yasta bu zulüm ile basbasa birakanlari affetmeyecek.

ÇÖPE KARSI TEK YUREK

IZMIR’IN tüm çöpünün Torbali’ya gelecek olmasi birkaç gündür yeniden gündemde. Ilk ola-rak AK Parti Ilçe Danisma Meclisi Toplantisin-da gündeme geldi. Ardindan da, Torbali Ticaret Odasinin hazirladigi eylem plani ile konuya dik-kat çekildi. Gelismeler sevindirici. Özellikle, Torbali Ticaret Odasinin baslatacagi sivil in-siyatiften çok umutluyum. Bugüne kadar Taske-sikli köylülerin tepkileri hariç ortaya etkili bir sivil tepki konulamadi. Büyüksehir Belediyesi-nin, Buca Kaynaklar’in tepkisi üzerine projeyi Torbali’ya kaydirdigini düsünecek olursak, bizim de tepkimizin etkili olabilecegini söyleyebiliriz.
Kaldi ki, proje için Torbali’nin seçilmesinde en büyük etken, yerel yönetim basta olmak üzere birçok kisi ve kurumun sessiz kalmasidir. Bu, bir partinin meselesi degildir. CHP’li Belediye Bas-kani Ismail Uygur, AK Parti Ilçe Baskani Adnan Yasar Görmez ve CHP Ilçe Baskani Faruk Ak-pinar el ele verip bu projeye karsi çikmalidir.
Dünyanin hiçbir yerine 4 milyon nüfuslu bir ilin çöpü tek ilçede toplanamaz. Bu proje Torbali’nin gelecegini katledecek. Bunu görmeyenin iyi ni-yetinden süphe ederim. Bu tesisten Izmir’in en az 3 noktasina yaparsaniz, o zaman amenna. Ama kalkip sadece Torbali’yi gözünüze kestirirseniz tabiî ki tepki alirsiniz.
Hiç kimsenin Torbali’nin gelecegine kastetmeye hakki yok. Ben, Torbali Ticaret Odasinin girisi-mini destekliyorum ve ilçedeki tüm yetkililerden de ayni destegi bekliyorum

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web