REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

GELELİM YURDADOĞ MUTLU MESELESİNE

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GELELİM YURDADOĞ MUTLU MESELESİNE
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
643 Görüntüleme
05 Kasım 2015 - 7:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir ilçe Başkanı düşünün, diğer üç ilçe başkanı ile sahada mücadele ediyor olması gerekirken gazetelerde köşe yazarı hakkında beyanatlarda bulunuyor. Köşe yazarının gündeminden esinlenerek günü kurtarmak İlçe Başkanına artı sağlamaz. Ancak unuttuğunuz bilmediğiniz bir şey var. Atilla Kaya, Hasan Akbıyık, İsmail Uygur ile dişe diş mücadele vermesi gerekirken neden beni eleştiriyor acaba? Çünkü kendisini İlçe Başkanı olarak değil bir facebook köşe yazarı, beni ise rakip görüyor. Zaten yakın geçmişte köşe yazarlığı yaptı. Yine okuyoruz, bu sefer ‘Devlet Bahçeli’nin istifa etmesi gerekir’ diyen tabana face’de telkinlerde bulunuyor. Oturduğu yerden siyaset yapan ilçedeki gelmiş geçmiş en iyi ikinci ilçe başkanıdır Yurdadoğ Mutlu. Hani eskiden diyordunuz ya,“Belediyede alınan oyu koruyamadık, benim oyumun üzerine çıkan olmadı” diye. Şimdide ne oldu o polemiklere. Oylar daha da aşağı düştü. Siz değil miydiniz Halit Dalgıç’ın gardını düşürmek için tabanda ilgi görmeyecek Torbalı’nın çok yakından tanımadığı iki genci Ankara’ya götüren. Şimdi ne oldu, ne değişti de profil resminiz bile Halit Dalgıç oldu. “Fetrek Çayı Dosyasını pazartesi açıyorum” beyanatlarını bizzat bana vermediniz mi Yurdadoğ bey. Ne çabuk unuttunuz. Neyse bana aynalı bir cevap yaz Facebook ta deşarj ol, yoksa siyasetle deşarj olacağın yok.

TAPU DA HAREKET BAŞLADI

Seçimlerin üzerinden henüz birkaç gün geçti. Çıkan tablodan dolayı mutsuz ve umutsuz kişi sayısı yok denecek kadar az. AK Parti’ye oy vermemiş kişilerin bile dilinde iyi bir tablo oluştuğu konuşuluyor. Tabi bir kere kamyon devrildi ya muhalefet parti tabanında genel başkan değişmeli söylemleri yine gündemde. Pazartesi ve Salı günü Tapu Müdürlüğü’ne toplamda 117 başvuru yapılmış. Demek yatırım yapacak kişiler neredeyse bir yıldır istikrarın çıkacağı seçim sonuçlarını bekliyormuş. Yüzde 49 alan AK Parti umarım sorumluluğunu unutmaz, şımarmaz ve biran önce kolları sıvayıp çalışmalara başlar. Asgari ücretle çalışan ve emekliler vaat edilen farkı bekliyor. Genç girişimcilerin sayısı sanki artacak gibi. Torbalı’da iki gün içerisinde 117 tapu satışı müracaatı yapılmışsa ev ve konut fiyatlarına çok yakın zamanda yüzde 10 koyacak demektir. Bu yüzde on arsa payına da yansıyacak, emlakçıların işine de yarayacak. İZBAN’ın Torbalı’ya gelmesiyle birlikte göç artış gösterecek. Torbalı’da şu anda parası olan piyasaların hareketlenmesini bekleyen yüzlerce kişi var. Yatırımcı tedirginlikten kımıldayamıyor geceleri ise rahat bir uyku uyuyamıyordu, şimdilerde yüzlerde gülücük açıyor. Ancak Ocak ayına kadar ekonomide bir değişiklik olmaz ise yandı gülüm keten helva.

EĞREK MEYDANINDAKİ ÇETE ÇÖKERTİLSİN

Suriyeliler muhacir, bizler ise ensar olmalıyız. Ancak kadınlarımız korkudan hava karardığında bankalara gidemez oldu. Torbalı çalışan ve üreten bir kent. Gece vardiyasından çıkıp maaşını almak için bankalar sokağına gidenler de ayrı bir tedirginlik var. Gündüzleri ise Eğrek Meydanındaki ATM’leri istila etmiş Suriyeli çocukların karşılaşmamak mümkün değil. ATM’den para çeken vatandaşa avucunu açan, mendil satmak isteyen çocukların sayısı belli değil. Eğrek Meydanı’nda bu çocukları çalıştıran bir şebeke var, bu şebekenin lideri sürekli çocukları takip halinde. Meydandaki taksiciler bu adamı biliyor ve çok iyi tanıyor. Emniyet bir zahmet bu iş ile ilgileniversin. Çocuklar sadece sattığı mendilin ve dilendikleri paraları değil yolda buldukları tüm değerli eşyaları bahsettiğim adama getiriyorlar. Emniyet yetkililerine bu ikinci uyarım, yakın zamanda gereli önlemler almazsak kadın ve gençlerin yolu kesilecek ve haraç almaya başlayacaklar. Biz vatandaşın derdi sorununu gazeteye yazıyoruz. Ancak bu aralar yazmış olduğum asayiş ile ilgili konuları sanki gazete kâğıdına değil buğulu cama yazıyoruz. Şehir içi trafiği aynı, Perşembe günü bir tane memur yok, büyükşehir motorize ekibi tek başına debelenip duruyor.

ANKARA’YA GİTMEDEN ÇÖZÜM ÜRETMEYE BAŞLADI

Torbalı’da çok farklı bir seçim oldu, 7 Haziran seçimlerine oranla 1 Kasım seçimlerinde Atilla Kaya farkı sandıklara yansıdı ve 1. bölgenin birincisi oldu. Atilla Kaya 2’nci sırada olmasına rağmen CHP’li ve MHP’li birçok siyasetçiyi arayarak Torbalı için destek istedi. Neredeyse tüm meclis üyelerini arayarak destek isteyen Atilla’ya hiçbir kesimden tepki gelmedi. Atilla Kaya yerel seçimde bu oyu kendisi için isteyemezdi çünkü bu sefer mesele Torbalı meselesiydi. Kaya Ankara’ya güçlü gitmek için yıllarca mücadele ettiği kişilerden bile oy isteyerek tüm herkesi mutlu etti. Diğer partilerden oy isteyerek Meclise gidecek olan Kaya’nın bu saatten sonra particilik yapacağını hiç zannetmiyorum. Seçimleri biteli henüz iki gün olmuş ama Atilla Kaya Kaymakam, Belediye Başkanı ve Emniyet Müdürünü bir yere davet ederek bazı ricalarda bulunmuş. Henüz mazbatayı almadan Torbalı’nın sorunları ile uğraşıp çözüm araması gayet güzel.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web