REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

GÖZLEME PİŞİRMEYE BENZEMEZ BU İŞLER

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
GÖZLEME PİŞİRMEYE BENZEMEZ BU İŞLER
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
507 Görüntüleme
19 Aralık 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun’a benden başka savaş açan ne bir köşe yazarı, nede bir gazeteci göremezsiniz. Bende kendisini eleştirirken şahsi menfaatlerim için değil Torbalı’nın çıkarlarını düşünerek eleştirmiştim. Neticede Cafer Tosun’un tayinini başka bir ilçeye çıkartıp, beni atayacak değiller herhalde. Ben devlet memuru olan kişinin Kent Konseyi Başkanı olmasına itirazım ettim, oysa kendisi çok çalışkan birisi. Tam biz gazetecilerin yararlanabileceği şekilde poz vermekten hoşlanıyor. Gözleme pişiriyor, sıraları boyuyor, badana yapıyor ve sınıfa elinde çivi ve çekiç ile resim asıyor. Eğitim müfredatını bilir, iş takibi yapar siyasetçiler ile arası iyi ancak boyundan büyük işlere de bir karışmasa daha iyi olacak. Bizim Torbalı’nın sorunları o kadar çok ki Torbalı’nın uzun adamı Kaymakam Aydın Bey’in boyundan bile uzun. Geçen sene yılın öğretmeni Torbalı’dan seçildi. Torbalı iki yıldır ülkemizin en iyi öğretmenini çıkarıyor. Hatice Ocak, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından Ankara’ya davet ediliyor ve Cumhurbaşkanı, Başbakan, Meclis Başkanı tarafından tebrik ediliyor. İlçenin Milli Eğitim Müdürü tebrik için arama gereği bile duymuyor, neden? Belki de siyasi etkisi bulunan bir derneğin etkinliğinde gözleme pişiriyordur. Sevgili okurlar şimdi huzurlarınızda soruyorum. Sayın Konsey Başkanım siz bugüne kadar ilçenin hangi sorununu Konsey’e taşıdınız ve çözülmesine sebep oldunuz. İşte ben yaşanacak bu tür olayları gördüğüm için ilçeye 3 ay önce gelmiş birisinin Kent Konseyi Başkanı olmasına karşı çıktım. İşte görüldüğü gibi devlet memuru konsey başkanı olursa, asli görevini unutup düğün dernek gezmeye başlar.

MÜEZZİN İLE MÜFTÜ’DEN AÇIKLAMA BEKLİYORUM

Çarşamba günü Ayrancılar’dan Torbalı’ya doğru geliyorum. Kuşçuburun’da aracın önüne atlarcasına biri otostop yapıyor. Elinde evrak çantası görünce adam soyuldu zannettim ve arabaya aldım. Hayırdır telaşın ne, neden bu kadar telaşlısın dediğimde Ayrancılar İhlas Yurdu’nda çalışan bir görevli olduğunu söyleyerek şöyle devam etti: ‘Öğle namazını kılacaktım cami kapalıymış, imam yokmuş, bari şadırvanı kullanabilseydim’ dedi. Bu karşılaşmadan bir gün önce müftü ve müezzin tartışmasını yazmıştım ve Müftü Bey beni aramış sitemde bulunmuştu. Müftü ne demişti kent konseyinde ‘Kasisleri icat edenin Allah cezasını versin’ şimdi bende ‘Camileri ibadete kapatanın’ Allah iyiliğin versin dersem sanırım soluğu savcılıkta almayız. Evet, sevgili müezzin kardeşim elinde dosya ile basın açıklaması yapacak kadar boş vaktin var ise Kuşçuburun’daki camide gönüllü hizmet verebilirsin. Bence Müftü Bey’in kent konseyinde vakit harcayacağına, boş vakitlerinde kasislere takılmadan Kuşçuburun’daki camide imamlık yapsa, sendika temsilcisi müezzin ise yardımcı olsa çok hoş olmaz mı? Bence çok iyi ve yararlı olur, sizce? Yoldan geçen kişiler minareyi gördüğünde kaçırdıkları vakit namazlarını kılmak isterse, caminin kapalı olduğunu görürse Torbalı hakkında ne düşünür? Lütfen bu tartışmalar bitsin, yoksa çok kırıcı olacağım. İşin enteresan tarafı ise İlçe Milli Eğitim yılın öğretmeninden habersiz. Çok yazık çok..!

ALAATTİN YÜKSEL HAYIRLI OLSUN

CHP’de İl Başkanlığı yarışı tüm hızıyla devam ediyor. O kadar çok isim çıktı ki, İl Başkanlığı için hangi birinin ismini aklımızda tutacağız ve iddialı olur diye kulis yapma gereği duyan yazar bile yok diyebiliriz. Aziz Kocaoğlu’nun sürpriz adayı ve mevcut aday Bedri Sertel karşısında aday adaylarının desteklediği isim Alaattin Yüksel ilk teklifi değerlendirmediğini ve görevi kabul etmediğini biliyoruz. Bu kadar talebin gösterildiği Alaattin Yüksel’i Aziz Kocaoğlu da arayınca elini güçlenen Yüksel aday olmaya karar veriyor. İzmir bizi ilgilendirmez. Torbalı penceresinden baktığımızda Aziz Kocaoğlu bile kendi çıkardığı adamdan vazgeçince Yüksel bir iki adım diğer adaylardan önde. Torbalı oylarını blok bir şekilde kullanır, çünkü Parti içerisinde eski tüfekler kalmadı. İzmir CHP’sinde çok kişiyi tanıyan delege yapısını bilen Torbalılı azaldı. Birçok aday geri çekilip, Yüksel etrafında duruyorsa İsmail Uygur ve Torbalı Örgütü Donkişotluk yapmıyordur herhalde. Ayrıca İsmail Uygur’un Alaattin Yüksel ile teşrik-i mesai yaptığı herkes tarafından bilinir. Kısacası yarın kongreden ne sonuç çıkacak diye hiçbir merak duymuyorum. Sonucu belli olan bir konu hakkında da bu ilk ve son yazımdır. Ancak mevcut il delege listesinde Torbalı’dan fire olur mu? Fire olması için girişimlerde bulunanlar olduğunu biliyorum. Torbalı delegelerini İzmir’den arayıp çelmek isteyenler var. Ama eski tüfekler yok, kiminle ne kontak kuracaklar muamma.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web