REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

HALİT BEY BENİ UNUTURSAN KÜSERİM

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HALİT BEY BENİ UNUTURSAN KÜSERİM
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
287 Görüntüleme
17 Mart 2016 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çok sevgili Torbalı Belediyesi Basın Müdürü Halit Tunç sanırım yerel siyaseti öğrenmeye başladın veya öğrendiğini zannediyorsun. Dün Tarkan Türkmen’e iftira atarak Egedesonsöz’de haberini çıkartıp, bugün plaket alması için mesai harcıyorsunuz. Tarkan o plaketi yeni değil, gazetesi her gün mühürlendiği halde yayına ara vermediğinde hak etti. Partinin balkonuna pankart asıldığını sen bilmezsin. Bu ilçe siyaseti çok farklıdır “30 yıl önce altına kaçıran Çerçi’yi unutmasını ise bekleme zaten.” İzmir’de yayın yapan iki haber sitesinde yayımlanan ancak sonrasında sildirdiğin iki köşe yazın arşivlerde saklı.
1- Çok merak ediyorum Aziz Kocaoğlu’na fahri danışmanlığın de-vam ediyor mu?
2- Torbalı Belediyesi dört veya beşinci maaş aldığın kurum mu?
3- Üç maaş aldığın Zavoli’nin reklamını neden Belediye dergisinde yayınlama gereği duyuyorsun?
4- AK Parti’de SKM Başkanlığı yaptığını iddia etmişsin, nerede ne zaman yaptın ispatla, ısrarla sunu-lan tekliflerden birini kabul edecek ve para almadan susacağım. Sevgili Halit Tunç beni unutma, unutma ama benim için siyaset üretme belki hata yapıyorum gelecek ile kaygı taşımıyorum. Ama şunu çok iyi bil, paraya da tamah etmiyorum.
5- Hala bekliyorum Kent Kütüphanesi’ne gidip Nobel alan İspanyol Marquez ile Kordonda yemek yediğini ispatlayacaktın. Şayet Kent Kütüphanesine gidersen “Yalancının mumu 7/24 yanıyor ne yatsısı” kitabını muhakkak oku.
6- Bildiklerim bunlarla sınırlı değil “Sabret azizim çay bile demini almadan içilmiyor.”

TÖRENE DAMGASINI VURAN NAİF ABİYMİŞ

Haftaya çok renkli girdik. Cumartesi günü Torbalı Belediyesi’nin Atatürk Mahallesi’nde park açılışı vardı. Belediye değil de afişi basan firma büyük bir hata yapmış olmalı ki parka “Kent Meydanı” yazmış. Neden tabelacı diyorum çünkü şu garip hayatımızda biraz gezdik ve memleketin değişik yörelerinde “Kent meydanları” gördük. Ancak ilçemizde bir ilk gerçekleşti. Elektriğini kendi üreten bir park inşa edildi. Belediyeyi bu anlamda ayakta alkışlıyorum. Gelelim haftanın gündemine oturan Atatürk Mahallesi sakinlerinden nakliye işi ile uğraşan Naif Abinin birçok siyasetçi ve bürokratın önüne geçerek süslü makas ile kurdeleyi kesişine. Kaymakam ile Milletvekilinin arasına giren Naif Abiye makası Kaymakam Aydın Memük vermiş. Kaymakam Beyi tebrik ederiz. En yüksek makamda vatandaş olduğuna göre o kurdeleyi kesmek senin ve senin gibi vatandaşın doğal hakkı. Zaten siyasetçi kurdele kesmekten sıkıldı. Az daha unutuyordum bazı siyasetçiler var açılışlarda eline makas verilmiyor, verilmiyor ama bazıları açılışlarda makası cebinden çıkarıyor. Parkın bir adı yok. Muhtarlık parkı denebilir, ama en güzeli parka Naif abinin adını vermek olur diye düşünüyorum. İstanbul “Yeni kapı” adını nasıl aldı bir hatırlayın.

AZİZ BEY KİRALAR DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ GİBİ DEĞİL

ESHOT araçlarındaki 90 dakika skandalı ilçemizde büyük etki yarattı. Oysa Torbalı ve kırsal yerlerde Aziz Kocaoğlu’na büyük bir teveccüh var. 2009 yılında Karakuyu’da bir dama oynadı, Ahmetli’de bir poşu taktı oyları sildi süpürdü. Ancak 2014 seçimlerinden sonra Aziz Kocaoğlu’nda bir mental yorgunluk mu yoksa kırgınlık mı var anlamak mümkün değil. Kendisi zaman zaman Torbalı’ya geliyor kendisine bu tarz sorular sorsak azarlayacak diye korkar olduk. Milletvekillerini azarlayan birisi bize ne demez. Her neyse biz kendisinin bu konuyu okumayacağını ve duymayacağını bildiğimiz için rahat yazıyoruz, gerçi fahri danışmanı var ama sanırım kaile almaz. Kiralar ucuzmuş da o yüzden 90 dakika uygulaması kalkmış. Alsancak da kaç mekan 35-30 bin TL kira ödüyor. Torbalı’da ev fiyatları 600 bin TL’leri gördü. Bazı ev kiraları 1.500 TL oldu Aziz Bey. Ayrıca biz Tire ve Kiraz gibi taşra değil Metropol bir belediyeyiz. Sen şuna Torbalı’da çok yolcu var araç yetiştiremiyoruz, hizmeti kısıtlayalım desene. Neden hem kendini hem bizleri kandırma derdine düşmüşsün. Her önüne gelene vermişsin basın mensubu adı altında bir kart, senede 500 bin kişi taşıyorsun. İzmir’de kaç tane gazeteci var kaçı ESHOT kullanıyor.

İBRAHİM ÖZ YUVAYA DÖNÜYOR

Cumhuriyet Halk Partili bazı kişiler 2014 yerel seçimlerinin sonuçlarını bir iki kişiye bağlamak istedi. Kamyon devrilince yol gösteren nasıl çok olursa, kaybedilen seçimlerin bahanesi de çok olur. Bugün DSP’yi suçlayanlar şunu iyi düşünmeliler İbrahim Öz’ün adaylığını Ankara’ya giderek elinden aldınız, madem potansiyeli seçimi kaybettirdi CHP’nin adayı yapsaydınız. Meclise başvuru yapmıştı demeyin, açıklanan ismi iptal ettiniz. Geçtiğimiz günlerde dost meclisinde İsmail Uygur çok güzel bir şey söylemiş “Yaşanan bu olaydan hepimizin ders alması gerekiyor” kısacası siyasette kırgınlıklar olur ancak kol kırılır yen içinde kalır. AK Parti’de kırgınlık yok mu? MHP’de neler oldu yaşandı ancak Yurdadoğ Mutlu rekor bir oy aldı. Adnan başkan kırgınlar üzerinde çalışıyor birgün dağ evinde buluşuyor diğer gün ise hasta ziyaretine gidiyor. Gerçi gitmediği hasta ziyaretleri de var o kişileri tamamen sildiğini söylüyormuş. Kısacası CHP ve CHP’li bu mantıkla giderse başarı sağlar ve taraflar kendilerini affettirir. Ancak biz bir kere yolu çizdik asla geri dönmeyiz diyenler olursa parti tabanı o kişilere tepki göstermeli. Kısacası ‘Dün dünde kaldı cancağzım’ demesini bilmeli. Ayrıca bir iki kişinin geri dönmesi ile seçim alınıyor olsaydı Mesut Yılmaz bağımsız Başbakan olurdu. Adnan Yaşar Görmez’in yabana atılmayacak hamleleri var, siyasi hesap yapanlar dengeleri sağlamalı, dengesiz yapılan hizmetin bile sandığa faydası olmaz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web