REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İZBAN DA DAKİKA BİR GOL BİR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İZBAN DA DAKİKA BİR GOL BİR
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
162 Görüntüleme
28 Nisan 2016 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dün sabah İZBAN ile işe gidecek bir vatandaşın telefonu ile uyandım. Uyandığım iyi oldu sabah haberlerini evde izledikten sonra işe gitme fırsatım oldu. Uzun yıllar umutla beklediğimiz İZBAN hayallerimizi yıktı. Her neyse telefonu açar açmaz ‘Adem günaydın İZBAN çöktü’ dedi. Uykudan uyanmışım, üst geçit çöktü zannettim. Nasıl yani dediğimde ‘Çöktü bildiğin çöktü’ dedi. Bende bir durgunluk, yaralı ölü var mı dediğimde: ‘Sistem çöktü makaslar da problem varmış seferler iptal oldu. Torbalı İstasyonu hınca hınç dolu insanlar geldiği gibi geri dönüyor.Herkes işine geç kaldı’ dedi. İnternetten aksaklığı öğrenmek istediğimde whatsapp’a onlarca mesaj resim geldiğini fark ettim. İZBAN resmi İnternet sitesinde ise bir yük treninin rayda kalması sonucu geçici aksaklığın yaşandığı bilgisi veriliyordu. İstasyon yetkililerince edinilen bilgi ise makaslarda problem oluşu. Sonrasında gelen telefonlarda çocuklarımız TEOG sınavına geç kaldı. Biz dolmuş ile seyahat ederken sorun çözüldü. 720’yi iptal edenler bugün çektiğimiz rezillikten haberleri var mı? Dolmuşa ayakta bindik çevirmede bizi geri indirdiler, gün boyu rezil olduk diyenler. Bir anket yapılsın ve soru da ‘İZBAN yıkılsın Torbalı eski halini alsın’ olsun. 5 bin kişiye sorulsun 4 bin kişi İZBAN yıkılsın der iddia ediyorum. Bu rezalete ne zaman son vereceksiniz çok merak ediyorum.

KÖYLERDEKİ ATLARDA AZALMA VAR DEMİŞTİM

Yaklaşık 10 ay önce yazmıştım çok iyi hatırlıyorum “Köylerdeki atlarda azalma var araştıracağım” demiştim. 10 önce fark ettiğim konunun son günlerde ne kadar çok gündemde olduğunun farkına vardım. Sadece yazmakla kalmayıp sıkı bir araştırma yapmış olsaydık, bir iki tane uzun kulak hayvanın yaşamasına sebep olacaktık. Nasıl bir vicdan taşıyor bu at ve eşek kesen kişiler anlamak mümkün değil. Vatandaşın dert ve sorunlarını bu köşede paylaşıyoruz. Sorunu paylaşıyorum ama sorunun çözülmesi için ise resmi kurumlarda da çözüm arıyoruz. Bu sektörde acemi, hevesli ve isim yapma derdinde değiliz. Kısacası “usta asker tören geçidinde belli olur”. Köylerdeki sorunlar sadece belediyeyi de ilgilendirmiyor, gerçi köy de kalmadı memlekette hepsi bir kalemde mahalle oldu çıktı. Kısacası hamam eski, ama tas yeni. Köylerde, pardon mahallelerde sadece belediyeyi ilgilendiren sorunlar yok. Güvenlik, elektrik, su, eğitim alanlarında da sorunlar var. Ben hangi sorunu görürsem çalacağım kapıyı da çok iyi bilirim. Özellikle son günlerde basından takip ettiğimiz kadarıyla at kesen tüccar ve celepler var. Köylerde atları içtima düzenine alacak değilim ama at ve eşeği çalınan vatandaşlar anında ihbar ederlerse vatandaşlık görevini yerine getirmiş olurlar. Zira bu günler de çarşıda soda içen, ağzında kürdan ile et yedim havasında gezen insanları çok görüyorum.Konu önemli.Komşunuzun atını bile görmediğinizde ihbarda bulunun.

KAZIM DİRİK’TE DRİFT YARIŞLARI OLABİLİR

YIL 2016 oldu, ancak çarşı merkezinde halen arka camları açık, son ses müzik dinleyenleri görmek mümkün.Hele birde havalar ısındı. Çok revaçta dinlenen bir popüler şarkı yok.Eli kulağında bir şarkı patlarsa, arka camlar açık egzoz sesi ile teyp sesi yarışır vatandaşın ise kafası allak bullak olur. Her nedense bu araç sürücülerinin sol eli camdan dışarı sarkmış oluyor. İçerideki müzik sesinden rahatsız olmadığı gibi modifiye edilmiş egzoz sesini duymak için ise çaba harcıyorlar. Ertuğrul Dörtyol’da arkadaşlar ile oturmuş sohbet ediyorduk. Askere gidecek gençler korna sesleriyle konvoy halinde ilerliyorlardı. En önde motosikletli gençler konvoya eskortluk ederken, tek teker yarışı yapıyordu. Arkadan 1980 model bir araç sürücüsü kendini Ferrari de sanıyor olsa gerek, arabanın motorunu yakacak. Ancak atladığı bir şey var bindiği araç Kartal ve ben bugüne kadar beyaz renkli Ferrari görmedim. Sürücünün derdi mahalle sakinlerine egzoz sesi ile“Kalkınuleyn askere gidiyoruz” mesajı vermek. Tamam, kardeşim tamam da evdeki vatandaşın huzurunu neden kaçırıyorsun. “Trafik Polisleri bu e nasıl müdahale etmiyor” Madem Trafik Polisleri bu işe karşı çıkmıyor, Ertuğrul’da drift yarışları düzenlensin.Zaten çift taraflı araç parkı yüzünden yollar daralıyor dirft de yapılsın araçlar yan yan gitsin.Kaldırımlarda esnaf tarafından işgal edilmiş, geriye eksik olan tek bir şey kalıyor.Sokağa çıkma yasağı uygulanırsa vatandaş rahat bir nefes alacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web