REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KAŞLA GÖZ ARASINDA ŞEHİRİÇİ İHALESİ YAPILDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KAŞLA GÖZ ARASINDA ŞEHİRİÇİ İHALESİ YAPILDI
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
54 Görüntüleme
04 Nisan 2016 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

Büyük sıkıntıların yaşandığı şehiriçi dolmuşlarının çalıştığı güzergah sıkıntıları hala devam ediyor diyemem. Bugün garajda sıkıntı var gibi görünse de aslında sıkıntıya çözüm getirildi. Sıkıntıların yaşandığı dönemde hatırlarsanız Hasan Karatoklu ve İsmail Uygur risk aldı Adnan Yaşar Görmez de bir risk almalı demiştim. İğnenin deliğinden Bağdat’ı görmeye gerek yok Görmez de bir risk aldı ama işi bürokrasi ile çözdü. Nasıl mı gerçekleşti çözüm? Ankara’da Bakanlıkta Torbalı’yı ateşe atacak hiçbir konu yok. Kısacası Görmez ateşi mangal ile harladı. Helal olsun iş bilenin silah kuşananın. Ancak diğer 14 aracın akıbeti ne olacak esas mesele bu, izleyip göreceğiz. 14 aracın çalışabileceği birçok güzergah var denir, güzergahtan uzaklaştırılırsa şaşırmayın. Ancak madalyonun bir de diğer tarafından bakmak gerek. Eski çalışan 25 araç ihaleye girdi, makam aracı aldılar ihalede büyük paralar verdiler, öncelik de hakları var. Yıllardır eziyetini çekiyorlar ve hala diken üstünde olduklarını unutmaz hatırlarsak öncelik hakkı sunabiliriz. Diğer taraftan hatta dahil edilen 14 aracın akıbetinin ne olacağını konuşacak olursak sıkıntılı günlerin geleceğini söylemek en doğrusu. Şeriatın kestiği parmak acımaz, adalet herkese lazım ancak 14 aracın yaşayacağı sıkıntı ne olacak. Bugün garajda kardeş kardeş çalışıyorlar yarın bu hatta çalışamazsınız denirse ne olacak. Neticede ihale yapıldı. Belediye 25 araçta inisiyatif sergiledi, bu kararı alırken biraz girişimci ve ileriye dönük projeci olsaydılar yeni bir hat açarlardı ve ihaleye giren hiçbir araç sahibi buna itiraz etmezdi. Ancak Ankara’da ihalenin fotoğrafı bile çekildi neyse.

HERKES TORBALILI SAPIK KİM ONU MERAK EDİYOR

Geçtiğimiz haftanın en etkili haberi 9 yaşındaki Suriyeli kız çocuğunu taciz eden, esnaf ve vatandaştan dayak yiyen sapık haberiydi. Haberi ulusal gazeteler ve TV’ler de yayımlandı. Ege Gazetesi Muhabiri Amede Alpagut’u tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum. Geçtiğimiz günlerde Ensar Vakfı’nda yaşanan hadiseyi kimse unutmamıştır, uzun zamanda unutulacağını zannetmiyorum. Ülke olarak öyle bir hale geldik ki öğrencilere tacizde bulunan kişi belli olsada hükümet yapmışçasına davranan, suçlayan kişiler var. Afedersiniz ama hükümet adama talimat mı verdi, git bu sapıklığı yap ülkenin gündemini değiştir mi dedi?. Böyle ahmaklık da olmaz böyle geri zekâlı davranmakta uygun olmaz yağmur çok yağsa Hükümeti suçlayacak hale gelenler var ve bu kişiler söz sahibi. Demem o ki her siyasetçinin söylemine bakmayın her söylediği konunuyu gündeminize almayın, neticede sizde bir insansınız ve düşünecek beyin var iyi ve kötü ayrımı yapamıyorsanız bir şey demiyorum. Şimdi gelelim konumuza inanın bende tanımıyorum bu sapığı ancak polis gelip tutuklamadan önce esnaf ve vatandaş gerekeni yapmış. Kafede oturduğu yerde tacize başladığını fark eden kişiler olmuş. Elinden tutup götürmek isterken Suriyeli çocuk gitmek istememiş vatandaş müdahale etmek istediğinde babasıyım demiş ama nafile çocuğun beden dili vatandaşın gözünden kaçmamış. Gereken özveriyi gösteren tartaklayan, polisi arayıp tutuklanmasını sağlayan herkese sonsuz teşekkür ederiz. Neticede insanoğluyuz ve elhamdülillah Müslümanız.

YAZARLAR TOPLANTISINA BENDE DAHİL OLDUM

Geçtiğimiz Gün Hasan Kudayyılmaz, Geylani Baki, İbrahim Kaya, Ertunç Tutar ve Gazetecileri aynı ip üzerinde defalarca tuş eden Burak Akkol, Sadık İleri Bulvarı’nda bulunan Üsküdar Çaycısı’nda sohbet ettiklerini duymayan kalmadı. Hasan Kudayyılmaz bu toplantıyı köşesine taşırken İbrahim Kaya ise geniş bir şekilde değerlendirdi. Facebook’a atmış oldukları fotoğrafı gören herkes neler oluyor derken oluşum mu var diye merak uyandırdılar. Cuma akşamı gerçekleşen sohbete bende dahil oldum, havadan sudan konuşmadık tabi. Hasan Kudayyılmaz, cami yeri konusunda iddialı. Engelli parkının ne olacağı mağdur olan büfeciye yeni bir yer önerilen toplantıda en çok konuşulan konu 2019 yerel seçimleri oldu. Masada yeni bir oluşum için kararlar alındı. Masada bulunan herkesin gazetecilik kimliği var ancak şu aralarda yazı yazmayan kişiler var pek yakında hayata geçecek olan “Pazar Postası” gazetesinde köşe yazacaklar ne diyelim hayırlı uğurlu olsun. Geçtiğimiz hafta içerisinde bir toplantıya dahil oldum toplantıda kimlerin olduğunu kesinlikle söylemem. Toplantının içeriğini ise kesinlikle anlatmam, anlatmamı da beklemeyin. Sadece ne kadar önemli olduğunu belirtmek için şunu söylüyorum herkes telefonlarını mekan sahibine verdi. Mekan sahibi yan odada telefonları göz altına aldı. Madem çok merak ettiniz medya patronlarına toplantının içeriğini sorun.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web