REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Kilik kiyafet meselesi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kilik kiyafet meselesi
172 Görüntüleme
18 Ekim 2010 - 21:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DEGERLI okurlarim, su günlerde bir numarali gündem maddesi, Cumhurbaskanligi’nin 29 Ekim’de düzenleyecegi resepsiyon. Cumhurbas-kani Sayin Abdullah Gül’ün eslinin basörtülü olmasindan dolayi kriz çikti. Bence çok gereksiz bir kriz. Krizi çikaran belli. CHP’lilerin büyük bir kismi resepsiyona katilmama görüsünde birles-iyor.
CHP’lilere bir çift sözüm olacak. Oy istemeye gelince basörtülüler ülkenin vatandasi oluyor da meslek sahibi olurken, üniversitede okurken veya Cumhurbaskani esi iken normal vatandas olmu-yor mu? Madem basörtülü bir hanimefendinin ev sahibi oldugu bir resepsiyona katilmayi kendinize hakaret kabul ediyorsunuz, o zaman 8 ay sonra yapilacak genel seçimde ‘Basörtülüler bize oy vermesin’ deyin. Bunu demezsiniz. Seçim zama-ni basörtülülerden oy alacagini, basörtülü seçme-niniz oldugunu çok güzel bir sekilde reklam mal-zemesi yaparsaniz ama is, basörtülüyü tanimaya gelince orda duruyorsunuz. Olmaz öyle is. Vatan-das bunu yemez. Eger gerçekten degistiyseniz, gerçekten halkçi bir kimlige bürünmek istiyor-saniz bazi kaliplari yikacaksiniz. Insanlari kilik ve kiyafeti ile degerlendirmekten vazgeçecek-siniz. Aksi takdirde hiçbir zaman iktidar olamaz-siniz.
Kimse kusura bakmasin ama her gün farkli bir açilimin gündem geldigi günümüzde basörtüsü tartisiyor olmak çok aci. Bu aciyi yasatan herkesi kiniyorum. CHP’nin de o resepsiyona giderek basta ben olmak üzere kendisini bu konuda eles-tiren herkesi sasirtmasini diliyorum. Aksi takdir-de CHP bu kafa ile ne uzar ne kisalir…

NEREDEN GIYINIYORUM?

MADEM kilik kiyafetten konu açildi o zaman kendim ile ilgili d e birkaç sikintiyi dile getire-yim. Balik veya hastalik söz konusu degilse genelde takim elbise ve kravat ile dolasiyorum. Yakin çevrem buna alisti ama merakli bakislar hala alismadi. Beni sokakta o halde görenlerden bazilari ‘Hayrola Hüseyin abi, bugün Hürri-yet’e mi köse yazacaksin’ diyor, kimisi ‘Hüseyin Bey, hayirdir Ankara’ya seyahat mi var’ diyor. Hiç kimse, kendime olan saygimdan, isime olan saygimdan böyle giyinebilecegini hesaba kat-miyor. Ben, bu gazetenin vitriniyim. Tabiî ki gi-yimime dikkat edecegim. Nereden giyindigimiz merak eden de çok. Ilk kez açikliyorum. Kariz-mami pekistiren takim elbiseler Günaydin Gi-yim’den. Almis oldugum tüm kiyafetlerin ücre-tini de kendim karsiliyorum. Lütfen artik bana kiyafetimi sormayin. Unutmayin, fazla merak iyi degildir.

HUKUKUN USTUNLUGU

HAKIMLER ve Savcilar Yüksek Kurulu’nun 16 yeni üyesi önceki gün seçildi. Adliye koridorla-rinda ‘Adalet Bakanligi’nin listesi’ olarak dolasan isimlerin tamami HSYK’ya girdi. Türkiye gene-linde 11 bin 739 hakim ve savci dün sandik ba-sina gitti. Adalet Bakanligi’nin destekledigi aday-lar hem adli yargida hem de idari yargida tulum çikardi… Peki ben bu sonuçtan memnun muyum? Çok memnunum. Çünkü üstünlerin degil, huku-kun üstünlügü devreye giriyor. Çünkü halkin iste-digi oluyor. Çünkü artik bir zümrenin istedigi olmuyor. Çünkü artik çogunlugun istedigi oluyor. Referandumda evet oyu vermeme neden olan bir uygulama hayata geçiyor. Adaletin hakim olma-digi yer mezbahaya döner. Geçmiste bunun san-cilarini çok çektik. Adalet bir gün hepimize lazim olur. Bu yüzden yasanan degisim hepimizi sevindirmelidir.

NOT: Erbakan Hoca’nin dönüsünü yarin yazacagim.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web