REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KIRGINLARI BİRLEŞTİREN TOPLANTI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KIRGINLARI BİRLEŞTİREN TOPLANTI
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
142 Görüntüleme
07 Haziran 2016 - 8:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

Hareket olan yerde bereket vardır. Milliyetçi Hareket Partisi’nde ise son günlerde aşırı bir hareket var. Ancak bu hareketin akıbetinin ne olacağı ile ilgili bir şey söylemek mümkün değil. Görünen tabloda Akşener disipline gider. Bahçeli görevinin başında kalırsa MHP’nin baraj sorunu olur. Ülkenin birçok yerinde olduğu gibi Yurdadoğ Mutlu da yenilikçiler ile hareket ettiği için görevinden alınmıştı. Belediye Meclis Üyesi Mehmet Vurur önderliğinde MHP’de söz sahibi olan kişiler dayanışma toplantısına çağrıldı. Torbalı’da sadece oy kullanacak kişi Yurdadoğ Mutlu. Oyunu hangi yönde kullanacağı belli olsa da herkesin fikrini almak isteyen Mutlu’nun bu tutumu takdire şayan. Toplantıda ilçe başkanlığı görevi verilen ve listesi onaylanmayan Günay Kalender de vardı. Yeni yönetimde görevli olan kişilerde vardı. Ben gittiğimde Yurdadoğ Mutlu konuşuyor, Cumhur Eren ile Musa Serbest can kulağı ile dinliyordu. Parti içerisindeki bu kadar kırgın kişilerin bir araya gelmesinin tek nedeni yenilikçi harekettir. Mutlu, çok net bir mesaj verdi ‘Bahçeli görevinin başında kalırsa saygı duyarım. Saygı duyarım ama MHP’de bundan böyle siyaset yapmam. Çoluk çocuğumuzun nafakasını bu partide yemenin bir amacı yok’ dedi. Konuşması biten Yurdadoğ Mutlu yerine oturmak istedi. Ancak yerinin dolduğunu görünce ‘Kardeşim koltuğu boş bırakmaya gelmiyor’ esprisi oldukça hoş karşılandı. Yanımdaki sandalye boştu.Oturur oturmaz 19 ilçe başkanı istifa edecekti ne oldu dediğimde ‘Buca İlçe Başkanı geri vites yaparak açıklama yapınca tepki adına kimse istifa etmedi’ dedi. Süreci izlemek gerek.Neticesi belli olmayan bu sürein MHP’ye ne getireceği belli değil.

CEMAATİN KLİMA ŞİKAYETİ VAR

Geldi, geliyor derken Ramazan ayı geldi. Büyük bir mutlulukla karşılanan 11 ayın sultanı Ramazan ayının ilk günü Pazartesi olması vatandaşta bir sarsıntı yaşattı. Nihayet başladık.Nasıl bitecek anlamayacağız. Ha bu arada Ramazan ayında oruç tutacak kişiler eline imsakiyeyi aldığında yarı şaşkınlık ile birlikte mutluluk yaşadı. Mutluluğun sebebi ise 30 gün değil, 29 gün oruç tutulacak. Bu sıcak günlerde sevinmemek mümkün değil. Pazar günü camilerde teravih programı başladı. İmam Hatip Lisesi Uygulama Camisi’nde teravih hatim ile birlikte kılınınca bir buçuk saati buluyor. İlk gün yorulan kişiler bugün kas ağrısı çekiyordur. Malum havalar ısındı.Gündüzleri aşırı sıcak. Akşamları ise serin değil. Özellikle İmam Hatip Lisesi Uygulama Camisi’nde klimaların çalışmadığıyla ilgili şikâyetler aldım. Elektrik parası sıkıntı yaşatacaksa biz bir kampanya başlatalım.Her caminin elektrik parasını ödeyecek bir hayırsever buluruz. Bildiğim kadarıyla ibadethanelerin elektrik parasını müftülük ödüyor. Diyanet İşleri Başkanlığı camilerin elektriğini karşıladığı gibi kiliselerinde faturasını ödüyor. Ne kadar mutlu oldum.Kilisede ibadet edenlerin elektrik parasını Müslüman bir hükümet ödüyor. Camilere müftülük klima konusunda tasarruflu olun talimatı verdiyse,yardım kampanyası başlasın. Zaten günümüzde oruç tutan kişi sayısı gittikçe azalmakta. Geceleri şöyle bir bakın ışıkları yanan ev sayısı elle sayılır durumda. Oruç tutandan azdır teravih namazına giden kişi sayısı. Biz iyi niyetli olalım.Cami çıkışında cemaat cami için para toplar.Ancak kilisede ibadetini yapan kişinin masrafını diyanet aracılığı ile öderiz. Yurt dışında nasıl bir muamele ile karşı karşıyayız biliyor musunuz?

SÜRÜCÜLER VE YAYALAR PATENCİLERE DİKKAT EDİN

Malum havalar ısındı.Yaz kendini göstermeye başladı. Ege Bölgesi’nde yaşıyoruz.Özellikle Ege’nin incisi İzmir’in en şirin yerleşim merkezlerinden biri Torbalı. Yaşam tarzımız değişir güneşi gördüğümüzde. Havalar ısındı.Yaz tamamıyla geldiğinde ailecek kaldırımlarda yürür yol kenarında dondurma tezgâhındanalışveriş yaparız. Aile saadetini yaşarız kaldırımlarda yürürken. Yazları motosikletler çok aktif olur. Buluğ çağında olan neslin ise bisikletleri ile sokak aralarında dolaştıklarına şahit oluruz. Son yıllarda patencilerin yoğunlukta olduğunu görmekteyiz. Gurup halinde gezen patencilerin sayısı bazı zamanlarda 30’u buluyor. Geçtiğimiz akşam ailecek Hami’nin yerinde çay içtik.Çocuk ise enerjisini attı. Çıkışta dikkatli geçmek zorundayız.Hava karanlık olunca haliyle daha da temkinli olmak gerekiyor. Neticede motosiklet ile seyir ediyoruz. Araç ve motorları takip ediyorum. Aklımda hiç patenciler yok. Yaya yürüyen aile yolun ortasında kaldı. Kadın çığlık atıyor.

Sürücüler zaten dikkat ediyorlardı patencileri gördüğünde.Yayaların işi artık daha zor. Bisikleti mi kontrol edecek, motosiklet ve araçları mı yoksa patencilerimi.Özellikle veliler çocuklarının gece yarılarına kadar patenle gezmelerine izin vermemeli. Patenle gezmeyi anlarım ama şehri ikiye bölen her daim sıkıntının yaşandığı köprüleri adrenalin için kullanan patencilere polis uyarılarda bulunmalı. Yokuş aşağı inen gençlerin saatte 60 kilometre hız yaptığını iddia ediyorum.

Felaket tellallığı yapmak istemiyorum.Ancak üzerinden hiçbir uyarıcı belirti olmayan patenciler tehlike arz ediyor.

ZAKKUM KONSERİ MUHTEŞEMDİ

Dün okullarda diploma töreni adı altında düzenlenen kep atma törenini eleştirmiştim. Eleştirirken liselerde pilav günü olur demiştim. Cumartesi günü Mavi Ege Koleji’nde düzenlenen yılsonu etkinliğine gazetemizin acar muhabirlerinden İbrahim Danış ile birlikte katıldım. Etkinliğe katıldığımda diploma töreni devam ediyordu. Neyse ki sonra beklediğim,ülkenin yakından tanıdığı grup Zakkum sahne aldı. Bir iki şarkı dinledikten sonra MHP’nin toplantısı haberi geldi, konserden ayrılmam gerekti. Mavi Ege okul idarecilerini kutluyorum.Son bir aydır farklı farklı 3 etkinliğe imza attılar. Önümüzdeki yıl ise Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerine ücretsiz okul imkânı sunacaklar. Ücretsiz okul imkânı sunduğu gibi yurt dışında staj imkânı sunacak. İnsanın lise öğrencisi olası geliyor. Devletin özel okullarda okuyan öğrencilere sunduğu imkândan yararlanmak gerek. Neticede özel okul, devlet okulları ile yarış içerisinde olmalı ve daha kaliteli bir eğitim vermek zorunda. Aksi takdirde varlığını ispatlayamadığı gibi farkındalık da yaratamaz. Diğer yandan Bahçeşehir Koleji yeni eğitim sezonunda Anadolu Lisesini faaliyete açıyor. Özel okullardan faydalanmak için veli gerekli girişimlerde bulunmalı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web