REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KORKMAZ KAREDENİZLİLERİ TEMSİL EDEMEZ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KORKMAZ KAREDENİZLİLERİ TEMSİL EDEMEZ
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
638 Görüntüleme
27 Kasım 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Adnan Korkmaz Torbalı’nın gündeminde. Geçtiğimiz gün “Belediyedeki müdür değişikliklerinin arka planı” başlıklı yazımda bir Karadenizlinin birçok Güneydoğulu ile uğraştığını, yerinden ettiğini yazmıştım. Ömer Avinç ile uzun uzun konuştuk, işlerinin yoğunluğundan dolayı kendi işi bırakma kararı aldığını söyledi. Keşke görevinden ayrılan herkes bu şekilde konuşabilseydi. Karadenizli 3-5 kişi gün içerisinde beni aradı. Arayan Karadenizlilerin ortak tavrı ise Adnan Korkmaz kendilerini temsil edemeyeceği yönündeydi. Bir vatandaş ise “AK Parti yönetiminde bir tane Karadenizli var mı? Belediyeye seçimlerden sonra 300 kişi alındı yüzde 10 demiyorum, 3 tane Karadenizli alındı mı? Karadeniz insanı serttir, sempatiktir ama saygısız değildir en önemlisi yufka yüreklidir, toplum için de birinin kalbini kırmaz ve gururuyla oynamaz” dediler. Gerçekten de ne kadar Karadenizli tanıdıysam samimi, şakacı, dost yanlısı ve siyasette her zaman harcanmıştır ve ya harcanmak istemiştir. Yanlış anlaşılma olduysa, hoşgörülerine sığınıyorum. Şahsen bende Korkmaz’ın hemşehrisi olsam, istemezdim. Siz toplumda “ben Bülent Ersoy’un hemşerisiyim veya Erol Taş bizim köylü” diyen duydunuz mu? Adnan Korkmaz’ın görevinden alınmasını isteyen çok kişi var, bence hataya düşülmemeli. Yeni biri gelecek, işi öğrenecek vs. değişiklik bence tamamıyla hata olur, görevi başında kalmalı. Ama tepki çeken hareketlerini gözden geçirmeli. Çünkü AK Parti belediyeciliğine zarar veriyor. Ha, bu arada İrfan Parlak sen bana sallamazdın, bilmeden bir hata mı işledik? Gerçi senin de görevin zor, facebook’ta benim yazdıklarıma kim yorum yapmış, kim beğenmiş diye bakarken akşam oluyor değil mi? Gerçi, beğeni yapamadıkları için özel yazan birçok arkadaşımız var. Onu da şifremi kırıp baksana yiğidim. Hadi bakalım, seni öpüyorum cancağızım… Öptüm, diye şahit olmazsın değil mi?

                                 ŞEHİR İÇİ KONUSU KAYMAKAM BEYDE

Şehir içi dolmuşlarıyla artık yazı yazmama kararı aldım diyebilirim. Kim ne diyor, mağduriyetini belirtiyorsa bugüne kadar yazdık. Bu durumda şehir içinde faaliyet gösteren eskisi yenisi tüm araçlar mağdur. Kiminin aracı bağlı, kiminin sırada bir hakkı yok, kiminin ise aracı diğerlerine nazaran eksik çıkıyor sıraya. Şehir içiyle ilgili ne zaman bir yazı yazsam mutlaka bir arayıp serzenişte bulunan oluyor. Dönüp diğerinin söylemlerini yazdığımda ise öteki başlıyor serzenişe. Ya kardeşim hadi işinize gelmeyen yazıdan dolayı serzenişte bulunuyorsunuz. İşinize gelen yazı için ise bir teşekkür edin bari. Yani bu şehir içi meselesi değişik bir hal aldı, doluya koysan almaz, boşa koysan dolmaz bir durumda. Kiminin aracı kapalı, mahkeme koridorlarında koşturuyor, kimi ise sıraya eksik çıkıyormuş. Bu iş beni aşar bu konuları tekrar yazmak istemiyorum. Bu memleketin mülkü amiri Kaymakam var, Belediye Başkanı var. Konuyu onlarda benim gibi biliyordur ve gerekeni umarım yaparlar. Şehir içiyle ilgili her gün aranıyorum, artık arayan kişiler konuya farklı bir espri ile giriyor. Mesela dün arayan, ismini vermek istemediğim biri “benim inek dördüz doğurdu, haber yapar mısın” dedi. Düşünün artık ne haldeyim. Birde biz gazeteciyiz, sorun çözücü merci değiliz. Bu topu Kaymakamlığa pas yapmanın en iyi karar olduğunu düşünüyorum, Kaymakam Bey bilginize.

                         EKMEK FİYATLARINDAKİ DEĞİŞİKLİK NE OLACAK

Sevgili okurlar Torbalı da ekmek fiyatları ne âlemde. Ekmek kaç TL diye sorsam kiminiz 75 Kuruş, kiminiz 90 Kuruş kiminiz ise gramajı fazla ekmek fiyatı ise 1.25 Kuruş diyeceksiniz. Çünkü fiyatlar bu şekilde. Ha az daha unutuyordum bayat ekmek ise 50 Kuruş. Ayrancılar’da bir fırının ucuz ekmek sattığını duyuyorum git gel yakıtı karşılasa Torbalı’dan birçok kişi üşenmeden gider. İzmir’in birçok yerinde Ekmek 75 Kuruş iken Torbalı’da neden farklı fiyatlar ile satılıyor. Aslında Torbalı ekmeğin ham maddesini kendisi üretiyor ve işliyor. Fiyatların ucuzlama ve sabitlenme imkânı yok mu? Bazı vatandaşlar 25 Kuruş kar edecek diye bu gün çıkan ekmeği yarın satın alıyor. Fırıncı bakkal esnafının oyuncağı olmamalı. Ekmek fiyatlarında ki denge gözetilmeli. Vatandaş Ayrancılar’dan Torbalı’ya taşındığına bin pişman. Ahmet Yurttaş isimli bir vatandaş ‘ben Ayrancılarda ikamet ederken 75 Kuruş’a ekmek alırdım şimdi Torbalı’ya taşındığıma pişmanım’ dedi. Şimdi evine günde bir veya iki ekmek alan kişiler ne alaka diyecek ama ismi geçen vatandaş hafta içi 14 hafta sonu 17 ekmek alıyormuş. Bende bu kadar ekmek alsam Torbalı’ya taşındım diye pişmanlık yaşarım. Maliyetleri ve kâr oranını bilmiyorum ancak biri 75 Kuruşa satarak kar ediyorsa diğerinin de edeceğini düşünüyorum. Fırıncılar çok emek veriyor. Ama fiyatlar İzmir merkezle aynı, Ayrancılar ile farklı olmamalı, diye düşünüyorum. Ham maddeye zam geliyor, işçilik maliyetleri yüksek. Bunlara katılıyorum, ama vatandaşın sıkıntısını yazmakta bizim görevimiz.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web