REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

KURULTAYDAN İLE İLDEN İLÇEYE KADAR MARKAJ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KURULTAYDAN İLE İLDEN İLÇEYE KADAR MARKAJ
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
394 Görüntüleme
26 Aralık 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İsmail Uygur’un Torbalı siyasetindeki etkisi 1994 yılından sonra başladı. 99’da Hasan Karatoklu’ya kaybettiği seçimin rövanşını 2004 yılında kazandı. 10 yıl Belediye Başkanlığı yaptı, seçilme hakkı elinden alındığı için aday olamadı. Yerel seçimlere 3 yıl olmasına rağmen bugün kamuoyunun en güçlü adayı olarak gösteriliyor. 94’den itibaren CHP’nin bu güce erişmesinde başroldü. Denge siyasetini çok iyi yapıyor. Tabi bu yazdıklarım seçim kaybetmeyeceği anlamına gelmiyor. Başkan Görmez’in performansı bir daha ki dönemde Uygur’un aday olup olmayacağı konuları şu an için muallak.

Uygur 2019’da aday, en büyük rakibi ise hiç tartışmasız Övünç Demir. Dersine iyi çalışan, İzmir ve Genel Merkez bağlantılarını sıkı tutan bir rakibinin olduğunu çok iyi biliyor. İşte bu yüzden Kurultay delegesi, eşi Afet Uygur oldu. İzmir’de kendisinin lobisi oldukça güçlü ancak değişen ve genç kadroların göreve gelmesi ihtimaline karşı oğlu Efe Uygur ise İzmir İl Gençlik Kolları Yönetimi Kurulu Üyesi.

Uygur 2019 yerel seçimleri için çalışmalar yaparken Ankara’dan Torbalı’ya kadar olan kapıların anahtarını elinde tutmak istiyor. Elde tutmak istediği anahtarlar ile şehrin anahtarını geri almayı hedefleyen Uygur’un karşısında ise hiçbir muhalefet yapılmamakta. Parti içindeki muhalefetin onda biri ne AK Parti ne de MHP tarafından yapılmakta. Uygur, dengeleri gözetip ve diğer partileri dizayn etmeye çalışacaktır. Gerisini siz düşünün.

YAŞAR ABİ BENİM BAY-G PROJEM VAR

Ege Gazetesi’ni satın alarak ilçeye renkli gazete ile hizmet veren yeni medya patronu Fehim Özçelik çok iyi bir kadro kurmasa da görsel yönetmen ve saha çalışmalarını görevini üstlenecek iki profesyonel adam aldı. Tasarım ve habere bakış açısına hayran olduğum Oğuzhan Oğuz gün geçtikçe eski şevkini kazanıyor. Saha çalışmalarında ve İstihbarat şefi görevini üstlenen Yaşar Yakuter’in görevi ise benim gazetedeki görevime yakın.

Yaşar abiden farklı beklentiler içerisinde olan kişilerde var. Gazeteye harcadığı efor kadar başka birileri içinde mesai harcıyor. Tabi bazı görevler var, çoluk çocuğa verilmez ve ağzı sıkı ketum olmalı. En önemlisi gittiği yerlerde kuyu taşlamayı çok iyi bilmeli. Yaşar abi ile bugüne kadar çok kritik ve kulis yaptık ancak son günlerde birileri ile arası açılmasın diye benimle aynı yerde görünmek istemiyor. Neredeyse selam bile vermeyecek. Oysa tam bu aralar benden yararlanacağı günler, gizli de olsa benimle görüşüp beni yoklayıp zarflamalı.

Yaşar abinin ipinde oynanmaz, kendisi ise benimle aynı ipte olmak hiç istemez ama görev verildi bir kere, geri vites yapamaz. Çok yakında Ege Gazetesi’nin arka sayfasında yazılar yazacak, zemin sistemli bir şekilde hazırlanıyor. Eğer ilçede etkili bir gazete yaratılmak isteniyorsa arka sayfa güzeli muhakkak olacak. Sadece ben değil İbrahim Kaya ile de atışıp bizleri oyalamak isteyecek. Tabi ben buna izin verir topuna girer miyim, o ayrı bir mesele. 15-20 gündür yazmadan konuşup deklare etmeye çalıştığı politika çok eski. Benim BAY-G projem var. Uzun yıllar unutulmayacak ve beni gündemde tutacak. Bu nedenle meşgul olmak istemiyorum.

İZBAN’A 50 METRE AMA TELEFON HATTI YOK

Biz yine ilçe olarak ‘Değişiyor, gelişiyor ve güzelleşiyoruz’ sloganına kanıp inanalım. 21. Yüzyılda Metropol bir kentin en işlek yerleşim alanlarından birinde nasıl telefon ve İnternet hattı olmaz. Hani çağ iletişim çağıydı. Demek ki her söylenen söze inanmamak gerek. Yaşayıp görmeden sıkıntıları iliğimizden hissettiğimiz sürece martaval okumayacağız. Merak ettiniz değil mi bu yerleşim alanı neresi diye? Torbalı Mahallesi İZBAN’a 50 metre yeni yapılacak olan meydana ise aynı uzaklıkta. Ama gel gelelim telefon ve İnternet hattı verilemiyor. Neden peki biliyor musunuz? Çalışmalar Karabağlardan programlanıyor.

Torbalı’da 18 kişilik ekip var. Buca Doğanlar’dan Çırpı’ya kadar alana bakıyorlar. Bu bahsettiğimiz mahrumiyet bölgesine yeni telefon ve İnternet hattı ne zaman verilmeye başlanacak. Bu yıl içerisinde Torbalı’ya yatırım yapılmadı. 2016 yılı içerisinde yapılacağı ise meçhul gibi. Bu yazımdan sonra sanırım bir telefon alacağım ve aydınlanmak isteneceğim. Arayacak kişi beni ikna etmek için uğraşacağına yatırımın gelmesi için yazışmalar yaparsa daha çok mutlu olurum. Gerçi yatırımın ne zaman geleceğini de en çok ben merak ediyorum. İlgi ve merak ile müjdeli bir haber bekliyorum.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web