Büyük Torbalı

MHP’NİN BAHÇELİ SANCISI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MHP’NİN BAHÇELİ SANCISI
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
653 Görüntüleme
26 Kasım 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalı siyasetinde MHP kadar hareketli bir parti daha yok, hareket derken Parti içi muhalefet hareketinden bahsediyorum. Parti içi karmaşa MHP’ye kan kaybettirir.Bir türlü birlik beraberlik sağlanamadı.1 Kasım seçimlerinden sonra her yerde olduğu gibi ilçemizde de Devlet Bahçeli’nin Genel Başkanlıktan istifa etmesini isteyen kişiler oldu. İlçe Başkanı bu serzenişi bulunan kişilere basın yolu ile toplu bir cevap verdi ve konu kapandı. Geçtiğimiz günlerde Facebook’ta 1 Kasım seçimlerinde MHP’den Milletvekili olmak için müracaat eden Necip Ateşoğlu’nun partisinden istifa ettiğini gördüm. Konuyla ilgili açıklamayı ise 3-5 gün sonra yaptı. Açıklamasında istifasının tek olmadığını arkadan 25 kişinin daha istifa edip toplu açıklama yapacaklarını ise gazetelerden okudum. Toplu rozet takma töreni olurda toplu istifa töreni olmaz mı? Bu işin içinde bir iş var, aslında biraz daha izlemem gerekirdi, eğer ki sonuna kadar izleseydim bu istifaların neden ve ne kaynaklı olduğunu çözerdim. Neyse töreni merakla bekliyorum, törenin ardından istifa edenlerin atacakları adımları ise pür dikkat izleyeceğim. Partiye 20 yıl hizmet etmiş Milletvekili aday adayı olmuş bir kişi neden istifa ederken ayaklarını sürüyerek çıkıyor. Bu istifalar ile MHP yerel seçime nasıl girecek, yol uzun soluklu ve maliyetli, yolun sonuna kadar kimin nefesi yetecek. MHP’nin genel merkezden başlayarak en ücra köşedeki teşkilatlarına kadar acilen kriz yönetimi ve yol haritasını belirlemesi gerek.

TORBALI’NIN DNASINI ARAŞTIRMAK GEREK

Aristo, Napolyon, Faraday, Einstein, Cahit Arf ve İsaac Newton gibi isimlerin çabaları sayesinde bu gün insanoğlu büyük bir rahatlık hissediyor. Napolyon’a parası olmayan kişiler, ekonomik rahatlık yüzü görmeyen kişiler kızıyor olabilir. Ama insanda ilk önce sağlık olsun gerisi gelip geçici. Torbalı’da bu anlamda bir bilim adamı yetişmemiş, fakat enteresan buluşları var Torbalılı vatandaşın. Çok geçmişe gidecek olursak 1950’li yıllarda Teknik Lise mezunu olan ve teknik öğretmen olarak göreve başlayan, kısa zaman dilimi içerisinde istifa edip Torbalı Sanayisinde dükkân açan Eski Esnaf Odası Başkanı Sezai Tamer’in rahmetli babası Cevat Tamer Sanayi esnafına tarım aletleri imal edelim demiş. Dediği yıllarda tarım aletleri İngiltere’den gelirmiş ve herkes de bulunmazmış. Bu günlere geldiğimizde ise eşek sütü imal eden, topraksız marul yetiştiren, sanayide araba imalatı yapan kişiler var. Tufan Manarga ise her dönem yeni bir ürün üretiyor, geçtiğimiz günlerde traktör yaptığına tanık oldum. Okuyarak jeoloji mühendisi olan kişi sayısı çok az ama nerede ne maden var bilen çok. Kısacası bu topraklar çok yenilikçi ve girişimci adam yapıyor. Aslında Torbalı’nın DNA’sını araştırmak gerek Aristo, Napolyon, Faraday, Einstein, Cahit Arf ve İsaac Newton gibi kişiler Torbalı’da doğup yetişmedi ama soy ağacı araştırıldığında kesinlikle bir bilim adamı ile bağlantı kurulacaktır. İyi bir futbolcu, siyasetçi ve sanatçı yetiştirdiğine ise her sene rastlıyoruz.

GECELERİ DİŞİNİZ SAKIN AĞRIMASIN

Onca sıkıntıları ile insanı mutlu eden Torbalım benim. Senin ne zaman derdin sıkıntın bitecek, ne zaman 250 yataklı hastanen faaliyete geçecek. Ne zaman şehir içi trafiğin rahatlayacak, ne zaman yolların duble olacak ve yayalar kazaya kurban gitmeyecek ve en önemlisi ışıklı kavşakların ne zaman sıkıntısız olacak. Her soğuk kış gecesinde bilinmeyen numara tarafından çalan telefonumuza kesin Hastane de sıkıntı var demeyeceğiz. Bu kadar sıkıntıya rağmen içerisinde 150 bin kişiyi nasıl mutlu ediyorsun hiç anlamış değiliz. Neredeyse 3 seneden beridir üstgeçitler ile sıkıntı çekiyoruz ama İZBAN henüz ilk kornayı çalmadı ve bir binip giden yok Karşıyaka ve Alsancak’a. Geçtiğimiz gün evde TV izliyorum uykunun bastırdığı saatler, telefonum çaldı arayan kişi Pele lakaplı Mustafa Kuruoğlan. Âdem yanımda misafirim var dişi ağrıdı Devlet Hastanesidâhil gitmediğimiz sağlık kuruluşu kalmadı. Yardımcı olan ise hiç yok, mesai saatleri dışında dişimizin ağrımaması için ne yapmalıyız dedi. İşimiz hastanede görülseydi masraf daha az olacak, mekanmekan geziyor anason içiriyorum misafirime dedi. Sonunu güzel bir espriyle bağladı Pele Mustafa, gerçi Pele lakabı nereden geliyor Mustafa abi futbol oynadığı yıllarda 2 veya 3 numaralı formayı giyerdi. İki numaralı formayı giyen futbolcuya hiç Pele lakabı takılır mı? Şaka bir yana sorun göz ardı edilecek gibi değil.

ORGANİZATÖR MUSTAFA ALİ ÖLMEZ HUZURLARINIZDA

İlçenin sevilen simalarından Mustafa Ali Ölmez Torbalı’da ne kadar davul ve zurna düşkünü kişi var ise Çarşamba günleri Aydın’da faaliyet gösteren Elit Restaurant’a mutlaka götürmüştür. Kaba zurna sesine düşkün olan Mustafa Ali tarihin derinliklerine inerek zurnanın hangi kültürden günümüze geldiğini araştırmıştır. Bu çabaları sayesinde günümüze ışık tutmuş ve halkı bilgilendirmiş birisidir, emeklerinden ötürü kendilerine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Ege Bölgesi’nde her ne kadar zurna çalan ve program yapan sanatçı var ise hiç üşenmeden gider dinler ve notunu verir. Zurna kültürünü Torbalı’da yaymak ve sempatisini sağlamak adına bölgenin en iyi zurna sanatçılarından olan Mesut Külahlı’yıTorbalılılar ile buluşturmak adına Metropolis Otel sahiplerinden Sedat Karaman ile buluşturdu. 8 Aralık gecesi Torbalı’da keşkekli davul zurna resitali düzenlenecektir. Sesli sazlara ilgisi olan Mustafa Ali ölmez gecede keman çalarak Külahlı’ya eşlik edecek. Yalnız başına keman ile seslendireceği “kemanımın sesi” eseriyle ilk defa Torbalı’da sahne alacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web