REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Milli Görüs Çatisi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Milli Görüs Çatisi
164 Görüntüleme
05 Eylül 2010 - 21:27
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DEGERLI okurlarim önceki aksam Saadet Par-tisi’nin Izmir’de düzenledigi geleneksel iftar ye-megine katildim. Iftara yemeginin onur konugu Milli Görüs’ün lideri Prof. Dr. Necmettin Erba-kan’di. Ben de Torbali Teskilati’nin degil, Karsi-yaka Ilçe Baskani Mesut Dag’in davetlisi olarak katildim yemege. Muhtesem yemekte kimler yoktu ki.. Sevket Kazan, Sabri Tekir, Mustafa Kamalak, Ismail Yilmaz, eski-yeni belediye baskanlari, davanin ak saçlilarin tamami orada-ydi.
Torbali’dan da çok agir konuklar vardi yemekte. Torbali Belediye Baskani Ismail Uygur gecenin en ilgi çeken ismiydi. Malumunuz Uygur CHP’li. CHP’li bir ismin SP’nin iftarina katilmasi çok alisilmis bir durum degildir ama bizim baskan ezber bozmayi sever. Uygur’un yani sira Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar, Ticaret Odasi Me-clis Baskani Abdulvahap olgun, CHP’li Belediye Meclis Uyesi Mehmet Kurt ve Gazeteciler Cemi-yeti Baskani Ömer Günaydin da ayni masaday-di. Ben bu tablodan çok hosnut oldum. Ben Kar-siyaka Teskilati’nin masasinda  otururken, Abdu-lvahap’in daveti ile Torbali gurubuna katildim
Milli Görüs’ün özelligi iste budur. Farkli görüs-teki isimleri tek çati altinda toplayabilir.  Ben zaten Milli Görüs’çü oldugum için orada olmam normaldi. Bu yüzden sik sik bizim masadakileri gözlemledim. CHP’li Mehmet Kurt Erbakan Ho-ca’nin agzindan çikanlari bir bir not ediyordu. Belli ki sik sik okuyacak ve de uygulayacak. Ki-min, kaç yasinda dogru yolu bulacagi belli ol-maz. Mehmet Kurt’u Milli Görüs’ü saflarinda görmekten mutlu oluruz.
Belediye Baskani Ismail Uygur sessizce dinledi konusmalari. Sessiz ve ilgi ile. Baskan bu tür konulara uzak degil. Kendisi zaten üniversite egitimini Islam  Felsefesi üzerine almis bir isimdir. Bir ara yine bana ‘Çaktirma’ dedi. Anlasilan ‘çaktirma’nin gerisi ve serisi gelecek.
Masanin en ilginci Behçet Çinar’di. Çinar, Er-bakan Hoca’dan çok etkilendi. Onun hitabeti karsisinda etkilenmeyecek insan sayisi çok azdir zaten. Öyle ki Behçet Çinar bir ara SP Ilçe Bas-kani Ahmet Sertcan’dan SP Uyelik Formu iste-yecekti. Neden olmasin? Milli Görüs’ün çatisi herkesi kaplar.

ERBAKAN NE DEDI?

GELELIM Erbakan Hoca’nin mesajlarina… Erbakan Hoca, ”Türkiye’de 60 parti var, Saadet Partisi disindaki partiler milletvekili olmak, ihale almak, çocugunu ise koymak için çalisiyor. Biz Allah rizasini kazanmak için çalisiyoruz. Onun için Saadet Partisi bir tarafa, geriye kalan 60 par-ti bir tarafa. O partiler Allah rizasi için, insan-ligin saadeti için çalismadigindan menfaat için çalistigindan meseleleri çözemiyor. Türkiye’deki insanlar borçtan dolayi inim inim inliyor” dedi.
Konusmasi sik sik sloganlarla kesilen Sayin Erbakan, “”AKP ile CHP arasinda ne fark var? Ikiz kardes. Ikisi de AB destekçisi, faizci düzen-den yanadir. Ikisi de tamamen bu faizci düzenin bekçisi, siyonizmin tahsildaridir. Vergiyi zamla topluyor götürüp siyonizme veriyor. Birbirleriyle kavga ediyor gözüküyor, buna çocuklar bile al-danmaz, ne kavgasi yapiyorlar, kayikçi kavgasi. 80 yildan beri saadet getiremediler. Herkes aç, kredi karti borcunu nasil ödeyecek diye vatanda-sim düsünüyor. Hayvancilik, sanayi yok olmus. Birtakim televizyonlari satin alarak konusma yapmakla kurtulus olmaz. Kurtulus için Saadet Partisi lazim” dedi.
“Susuz hayat düsünülemeyecegi gibi Milli Gö-rüs’süz hayat da düsünülemez” dedi. Bol bol nasihatlerde bulunup ufkumuzu aydinlat-ti.
Çok güzel bir geceydi. Allah bu bulusmayi sag-layan herkesten razi olsun.

Not: Önceki gün hayatini kaybeden Gülçin Öz-türk’e Allah’tan rahmet, basta Hasan Ali Öztürk olmak üzere kederli ailesine bassagligi diliyo-rum. Merhumenin cenaze merasimi Hasan Ali Öztürk’ün ilçede ne kadar sevildiginin kaniti ni-teligindeydi. Çok sayida degerli isim biraraya gelmisti. Ben de eski Adalet Bakani Sevket Ka-zan ile yan yana saf tutup merhume için dua ettim. Dostluklar iste böyle günlerde belli olur.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web