REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MİSYONERLİĞİN ÖZGÜRLÜKLE BİR ALAKASI YOK MU?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MİSYONERLİĞİN ÖZGÜRLÜKLE BİR ALAKASI YOK MU?
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
163 Görüntüleme
25 Nisan 2016 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumartesi günü gazetemizin manşetinde “çat kapı misyonerlik” haberini okumuşsunuzdur. Okumayanlar için kısa bir geçiş yapıp özgürlük arayan kusura bakmayın budalalara birkaç eleştirim olacak. Bazı kesimler var, işleri güçleri siyaset, seçim bu kişiler için geçim olmuş. Hükümet ile yatıp hükümet ile kalkıyorlar. Her neyse sırasıyla değineceğiz, özgürlük tapınakçılarına. Özellikle Cuma günü yani müminin bayramında kapı kapı gezerek misyonerlik broşürlerini dağıtan kişiler varmış. Ben görmedim, görsem de bir şey diyeceğim yok. Neticede bu ülkede özgürlük var. Özgürlük bu topraklara Cumhuriyet ile birlikte girmedi. Osmanlı Devleti işgal ettiği topraklarda yaşayan kişilerin diline dinine karışmayacaksınız talimatı vermiştir. İslam dini hoşgörü dinidir, elhamdülillah. Ben bu broşürleri dağıtan kişilere gülüyorum, çok şükür temelimiz sağlam. Boş yere uğraşıyorlar her neyse. Gelelim şimdi özgürlük tapınakçılarına. Sizce özgürlük ne seçilmişi darbe ile alaşağı etmek mi? Özgürlük derken başbakanı ipe göndermek mi? Özgürlük devletin malına zarar vermek, milletin malını talan etmek mi? Soruyorum özgürlük ne? Bu ülkede çekilen peşkeşe isyan mı ediyorsunuz, on yıllardır mevzuat değişmedi. Devletin karşınızda el pençe divan durmasını mı istiyorsunuz, güldürmeyin beni. Yaşayan bir toplumun içine sızarak kazılan hendeklerde özgürlük arayanlar için şimdi dua okumalısınız. Özgürlük düşünde de olur, söylemde olur, fikirde olur, isyan etmek özgürlük değildir. Bu ülkede en değerli şey din, bayrak ve vatandır gerisi teferruat. Misyonerlik yapanlar varsa özgürlük bu ülkede en üst seviyededir var mı itirazı olan.

EĞİTİM SEN BREMEN MIZIKACILARINI OYNASIN

Öküz altında buza ararken ülkenin gündemine oturduk. ‘Ali baba ve kırk haramiler’     oyunu iptal edildi güzel, sıkıntı yok öğretmenler sokakta oynadı. Eğitim Sen’ci bunlar. Nerede hangi eylem nasıl ses getirir çok iyi biliyorlar. Milli Eğitim Müdürü oyuna yasak koymuş, muhabir kendisini aradığında ise ‘oyun iptal mi olmuş’ dediğinde muhabir altında imzanız bulunuyor bu yüzden sizi aradım dediğinde klasik cevap: ‘komisyon kararı’ her neyse. Cafer Tosun konusunu kapatıyorum. Konsey kongresine kadar da açmayı düşünmüyorum. Bu sene bir iki kere niyetlendim ama Cafer Tosun’un makamda çayını içemedim, okullar kapanmadan Ramazan gelmeden gitsem iyi olacak. Şimdi Eğitim Sen temsilcilerinin oynadığı oyun ulusal basında geniş yer buldu. Sözcü Gazetesi neredeyse haberi manşetten verecekti. Her şeyi bir tarafa bıraktım CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit muhabir arkadaşı arayarak bilgi alıyor. ‘Üzerimize ne düşerse yapacağız bu işin peşini bırakmayacak Meclis kürsüsünde Milli Eğitim Bakanlığına gen soru önergesinde bulunacağım’ demiş. Haydi hayırlı olsun. Bu sıkıntıyı çözmek elimizde Kaymakamlıktan izin alalım. Belediye BKM’yi açsın Eğitim Sen temsilcileri ise “Bremen mızıkacıları” oyununu oynasın. Oynasın ki bazı kesimler sanata küsmesin. Trilyonluk yatırım öylece orada eskiye durmasın. Yerli tiyatro oynansın ve yetenek sizsiniz talebi ile kıyaslama yapılsın. Sanata ilginin ilçede ne durumda olduğu görelim. Sanata siyasetin karışmadığının da farkında olalım. Neticede biri siyaset diğeri ise sanat saygı duyalım.

BEYLER İMAM HATİP OKULUNDA MESCİD YOK MESCİD

Uzun yıllardır köşelerde tatlı atıştığım Abuzettin yani Hasan Kudayyılmaz Sadık İleri Bulvarına bir cami yapılması için kamuoyu oluşturma derdinde. Derdinde dediğime bakmayın oluşturdu. Belediye gerekli çalışmalara başladı ve yerinde araştırma bile yaptı. Modern mimariye sahip bir eser yapmak isteyen Belediye Başkanı Adnan Görmez çalışma ile yakından ilgileniyor ve oldukça heyecanlı olduğu yakın çevresince söyleniyor. Şimdi konuya sert bir dalış yapmak istiyorum. İlk önce Sayın Kaymakam Bey sizi bilgilendirmek istiyorum Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu’nun faaliyet gösterdiği binada Mescid yok. Biliyorum idareten duruyorlar binada. Ancak konteynırda ibadet yapılırken, Sadık İleri Bulvarı’nda Camiye ne hacet. Sayın Başkan biliyorum yatırım planında 5 okul var ve çalışmalar başladı. İmam Hatip Lisesi’nin avlusunda bulunan uygulama camii muhteşem bir eser oldu. Diğer taraftan Necip Fazıl Kısakürek ismine yakışmıyor İmam Hatip Okulu’nda öğrencilerin konteynırda ibadet etmesi.

ATOM KARINCA İSTİFA MI ETTİ

Aslında kısa yazılacak bir konu değil AK Parti Kadın Kolları Başkanı Teşkilatın atom karıncası Belediye Meclis Üyesi Sevil Duran istifa etmiş. Hem de öyle böyle değil. Hatırşinas bir istifa olmamış komisyonlardan istifa ettiği gibi Belediye Meclis Üyeliği’nden, partiden her yerden istifa ettiğini duydum. Tabi son günlerde bu işleri çok iyi toparlayan biri devreye girmiş. İstifası yetkililerce kabul edilmemiş, bunlar olağan şeyler. İstifalar normal ben işin perde arkasını merak ediyorum, neden istifa etme gereği duydu. Gerçi sadece bezen sıkıntı yaşayan kişi Sevil Duran değil ki, birçok kişide bıçak kemiğe dayandı. İstifası kabul edilmeyen Sevil Duran Noter’den istifasını gönderirse işin ciddiyeti ve samimiyeti belli olur.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web