REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MÜFTÜ’YE CEVAP İSPANYA’DAN GELDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
MÜFTÜ’YE CEVAP İSPANYA’DAN GELDİ
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
484 Görüntüleme
11 Aralık 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dün gazetemizde Torbalı İlçe Müftüsü Semih Keskin’in bana göre talihsiz açıklamaları yayımlandı. Kent Konseyinde söz alan Müftü Semih Keskin adeta “kasis fetvası” vermiş. Çıkan haberin ardından kamuoyunda bir şaşkınlık söz konusu. Torbalı bu açıklamaları tartışa dururken beni 2014 İspanya Cervantes Ödülü’ne layık görülen Gazeteci Yazar Juan Goytisolo aradı. Hal hatır sormadan konuya girdi; evlat sanırım icat bulan kişiye bela okunmuş sizin gazete de. Dedem Eduardo trafik ışıklarını icat eden Nottingham’lı John Peake Knight ile çalışmalar yapardı. Dedem hiçbir zaman altta kalmak istemezdi Katalan Kilisesi önünden hızlı geçen araçların rahatsızlık vermemesi için girişimlerde bulundu ve icat etmiş oldu. Konuşmasının arasına girip yıl kaçtı diye soracaktım ki ağzımın payını aldım. Evlat beni yorma benim yaşım 84 biz Katalanlar maneviyata önem veririz, git İlçe Müftüsünün yanına beni ara bu işte sanki sizin hatanız var hiçbir din adamı böyle bir açıklama yapmaz. Ha eğer ki İspanyolca bilmiyorsa söyle tekzip etsin. Eğer ki İspanyolca bilmiyorsa kendisine rehberlik etme, ben bire bir emin olmak istiyorum çünkü beni defalarca aldattınız. Ne zaman aldattık Mösyö Goytisolo dediğimde cevap gecikmedi. “Arda Turan İspanya’da Katalan takımlarından başka bir takımda oynamayacak dediniz, Real Madrid ile görüştünüz” dedi ve küllük küllük öksürerek “au revoir” yani görüşmek üzere dedi ve kapattı. Sevgili okurlar bir kusur işlediysek af ola. İnşallah bu konuyu da üzerine alınmaz yetkililerimiz.

PERŞEMBE PAZARINI GEZDİM

Dün perşembeydi malum, ama nedense yağmur yoktu, enteresan geldi size de değil mi yağmur’un yağmayışı? Oysa bizler tanık olduk Ağustos ayında bile Perşembe pazarına yağmur yağışına. Kamuoyunda bir Rusya korkusu var üreticinin malı elinde kalacak diye. Öyle bir korku sarmış ki çiftçiyi, iki dönüm pırasa eken bile korkar durumda. Doğalgaza yüzde 100 zam gelecek korkusuyla akşamları evinde düşünen kişiler çoğunlukta. Bu korkuların yanı sıra benim gibi yapılması gerekeni yaptık diye düşünenler var. Bugün it dalışı yapan Rusya yarın çat kapı sınırı da geçerdi gerekeni yapmasaydık. Her neyse bu memleketin nasıl kazanıldığını unutanlar, Çanakkale zaferiyle her zaman gurur duyar ama bu sefer birçoğumuz vitesi R’ye taktı bile. Perşembe günü pazarı gezdim sebze fiyatlarında bir değişiklik yok. Rusya krizi nedeniyle ucuz sebze yiyeceğini zannedenler avucunu yaladı. Domates, biber gibi serada yetişen ürünlerde ucuzlama söz konusu değil. Zaten öyle bir ucuzluk olsa vatandaş ilk önce ikinci Pazar arabasını alacak. Pazarcıda da bir tedirginlik var, sebzenin ucuzlamasıyla birlikte daha çok satış yapacağım hevesi ise kursağında kaldı. Yani demek istediğim Perşembe pazarında fiyatlarda bir değişiklik yok ve Rusya bize gebe. Rusya büyük bir çöküş yaşadı ve palazlandı varlık mücadelesi veriyor. Türkiye’nin de ne kadar güçlü bir Devlet olduğunu biliyor ve bize rest çekerek gücüne güç katma peşinde.

YIKILSIN DEDİĞİMİZ YERİ SURİYELİLER YAKIYORDU

Tepeköy Mahallesi Hüseyin Yener Caddesi üzerinde bulunan boş, terk edilmiş ev için mülk sahibi yıkılması için Belediyeye müracaat etmesine rağmen istediği sonuca ulaşamadı. Neyse ben Belediye demeyeyim gerekli kurum. Sonra üzerine alınan, dananın altında buza arayanlar oluyor. Torbalı İtfaiyesinin sirenler eşliğinde Tepeköy Mahallesi’ne giriş yaptığını görünce takıldım peşine. Mülk sahibi tarafından terk edilmiş evin içerisinde barınan Suriyeliler mülkü terk edince sanırım tinerci yuvası oldu. Evin içinde ısınmak için ateş yakan çocukların hakim olamadı ateş neticesinde mahalle sakinleri İtfaiyeyi aramış, İtfaiye erleri olaya anında müdahale edince büyük bir tehlikeden kurtuldu mahalle sakinleri. Biz buğulu camlara yazmadık “yıkım gerçekleşmezse mahalle halkını büyük bir tehlike bekliyor” diye. Yine kulak asmasın gerekli kurum yakında havalar iyice soğuduğunda mahalle halkı soba yakmadan yanan ev sayesinde ısınacak. Bu olay haliyle gazetemizde çıkacak ve ben demiştim diye yazacağım.

ANKARA’YA ÖZEL UÇAK KALDIRALIM

Torbalı yıllardır özlem duyduğu milletvekiline nihayet sahip oldu. Mahmut Atilla Kaya’yı Ankara’da makamında ziyaret edenlerin sayısı artık ezberimde değil. Atilla Kaya haftanın 4 günü Ankara’da 3 günü Torbalı ve İzmir’de. Torbalılı siyasetçi ve oda yöneticileri ise 3 gün Ankara’ da. Eğer başka ziyaret etmek isteyen kurum ve kuruluşlar var ise özel bir uçak tutalım 100 veya 200 kişi tek seferde bu ziyareti gerçekleştirelim. Yoksa Atilla Kaya Torbalılıları ağırlamaktan başını kaşıyamayacağı gibi Torbalı’nın sorunları ile de ilgilenemeyecek. Ama şunu da ekliyeyim. Dün Halil Gülcü ile görüştüm, oldukça mutluydu. CHP’li bir başkan olmasına rağmen Sayın Kaya kendisini çok iyi ağırlamış. İşte mesele bu. Neydi Torbalı’nın sloganı. Parti meselesi değil, Torbalı meselesi. Bu tempo ve anlayış 4 yıl boyunca devam ederse inanıyorum ki, ilçemizde çok değişecektir. Siyasi partiler arasındaki soğukluk bitecek, memleket için bir araya gelme olayı hayata geçecektir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web