Büyük Torbalı

Saadet’in ayak seslerine dikkat!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Saadet’in ayak seslerine dikkat!
214 Görüntüleme
07 Şubat 2010 - 23:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SAADET Partisi Genel Baskani Prof. Dr. Sayin Numan Kurtulmus’u cumartesi günü Adnan Men-deres Havalimaninda gazeteci olarak (davet üze-rine) izleme olanagim oldu. Torbali’dan bende-nizin yani sira Saadet Partisi Ilçe Baskani sevgili Ahmet Sertcan da oradaydi.
Kurtulumus’u havalimaninda karsiladiktan sonra VIP salonundaki basin odasina geçtik. Bu süre zarfinda Il Baskani Serafettin Kiliç, Anadolu Gençlik Dernegi Izmir Sube Baskani Cemal Arikan, Il Yönetim Kurulu Uyesi Hasan Akgül, Il Gençlik Kollari Baskani Cenk Kiliç ile sohbet etme olanagim oldu. Gördügüm kadari ile Iz-mir’de büyük bir heyecan var. Teskilat genel se-çim havasina girmis durumda.
Sayin Kurtulmus son günlerde mecliste olan olaylarla ilgili olarak “TBMM kavga yeri degil, çözüm üretme yeridir. Televizyonlarda milletimizin izledigi görüntüler hiç yakismadi. Millet bunlari TBMM’ye kavga etsinler diye göndermedi” dedi. Darbe tartismalari ile ilgili olarak ise su tespiti yapti: “1960 sonra yapilan tüm darbeler kendi hukukunu olusturuyor. Bu-rada milletimizin beklentisi yeni bir sivil anaya-sanin gerçeklesmesidir. Türk silah Kuvvetleri asla iç politikaya karismamali. Bütün kurum ve kuruluslar milletin emrinde olmalidir.”
Saadet Partisi bu seçim parlamentoya girerse kimse sasirmasin. Benim için asla sürpriz olmaz. Genç, dinamik ve birikimli Genel Baskan Tür-kiye’yi karis karis geziyor. Uretici, imalatçi, çift-çi, isçi, memur, sanayici ve toplumun tüm kesim-lerin sorunlari ile birebir ilgileniyor.
Erbakan Hoca’dan sonra o koltukta durmak pek kolay bir is degil. Adama ayakkabi 10 numara bü-yük gelir. Ama gördügüm kadari ile Sayin Numan Kurtulmus, Hoca’nin dizinin dibinde edindigi tec-rübe ve bikrimi en iyi sekilde partisine hizmet olarak geri döndürüyor. Zaten kendisinin kariyeri de bu anlamda çok olumlu. Bilmeyenler için in-ternet ortaminda Numan Kurtulmus’un özgeçmi-sini ve kariyerini su sekilde size sunabilirim.

NUMAN KURTULMUS KIMDIR?

ULKEMIZIN taninmis âlimlerinden Cumhuriyet döneminde Latin harfleriyle yazilmis ilk ilmihal kitaplarindan “Amentü Serhi”nin yazari, Istiklal Harbi gazilerinden merhum Binbasi Numan Kur-tulmus’un torunu. Babasi, merhum Dr. Ismail Niyazi Kurtulmus ise birçok vakif ve hayir ku-rumunun öncülerindendir. Lisans ve yüksek li-sansini Istanbul Universitesi Isletme Fakülte-si’nde tamamladi. ABD’de Cornell Universite-si’nde doktora tezini hazirladi ve misafir ögretim üyesi olarak bulundu. 1992 yilinda iktisat dok-toru, 1994 yilinda ise Istanbul Universitesi Iktisat Fakültesi’nde doçent unvani aldi. Yayinlanmis çok sayida bilimsel makalelerinin yani sira “Sa-nayi Ötesi Dönüsüm” ve “Insan Kaynaklari Yö-netiminde Japonya Modeli” isimli basilmis eserleri mevcuttur. Istanbul Universitesi Iktisat Fakültesi’nde uzun yillar Sosyal Siyaset, Çalisma Ekonomisi ve Insan Kaynaklari Yönetimi hoca-ligi yapti. 1998 yilinda aktif siyasete girerek Fa-zilet Partisi Istanbul Il Baskani ve Genel Idare Kurulu üyesi oldu. Daha sonra Saadet Partisi Is-tanbul Il Baskanligi ve Genel Baskan Yardim-ciligi görevlerini birlikte yürüttü. 2004 yilinda profesör olan Kurtulmus, akademik çalismalarini Istanbul Ticaret Universitesi’nde ögretim üyesi olarak sürdürmektedir. 26 Ekim 2008 tarihinde Saadet Partisi 3. Olagan Kongresinde Saadet Partisi Genel Baskani seçilen Kurtulmus, 1959 Unye dogumlu, evli ve üç çocuk babasidir.

KURTULMUS’UN ENERJISI
GÖRDUGUNUZ gibi Sayin Kurtulmus tam bir ekonomist. Zaten bu memleketin en büyük so-runu da ekonomi olduguna göre burada durup bir düsünmek lazim. Bu anlamda Saadet’in yeni ge-nel baskani kitlere, özellikle AK Parti’den um-dugunu bulamayan inançli kesime yeni bir ümit olabilir.
Ayrica siyaset artik gençlesiyor. Tayip Erdogan, Abdullah Gül ve Bülent Arinç üçlüsü gençligin verdigi enerji ile AK Parti’yi tavana çikardilar. Yine Mustafa Sarigül enerjisi ile su anda Türki-ye’yi karis karis gezip kitlelerin ümidi olmaktadir. Ayni degisim CHP ve MHP’de yasanirsa bu iki partimiz yeniden bir hamle yakalayabilir. Ama 80 yasindaki Baykal’in enerjisi ile her seçim ancak 1-2 puan yükselirseniz. Mustafa Sarigül’ün yap-tigi hesaba göre CHP mevcut oy artisi ile ancak 2020 yilinda iktidar olabilir. Türkiye’de 40 yildir Milli Görüs gelenegi var. Bu gelenek bünyesin-den ayrilan Özal önce Basbakan sonra cumhur-baskani oldu. Ardindan Tayyip Erdogan Basba-kan, Abdullah Gül cumhurbaskani oldu. Hareke-tin kurucusu Erbakan Hoca basbakanlik yapti. Bugün atom karinca misali dünyayi dolasan Ah-met Davutoglu, Erbakan’in yetistirdigi önemli bir akademisyendir. Abdüllatif Sener parti kurdu. Birçok isim bakan oldu ve memlekete hizmet etti. Bu gelenegi bir tarafa atamayiz. Su açikça görü-lüyor. AK Parti basarisiz oldukça Saadet yükselmekte. Allah’a emanet olun.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web