REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SAĞLIKTA İHMALLER BİTMİYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SAĞLIKTA İHMALLER BİTMİYOR
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
711 Görüntüleme
21 Kasım 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Geçtiğimiz gün Cenk Sarıgöl’ün babası KOAH rahatsızlığı nedeniyle vefat etti. Allah geride kalanlara sabır versin, her seferinde nedense geride kalanlara sabır diliyoruz. Biz sabır diliyoruz da geride vatandaşlar ihmal yüzünden birer birer gidiyor. Aile hekimliğinde muayene için doktor bekleniyormuş. Bürokratlar ile iletişime geçilmiş hasta kişi 2-3 gündür hiçbir şey yiyip içmiyormuş. Hastaneye getirilmesi istenmiş rahmetlinin, ancak yürüyecek takati bulunmayan kişinin yataktan kalkmaya mecali yok, bir ambulansa ihtiyaç olduğunu söylemişler yetkililere. Devamında hastane yetkilileri birkaç gün sonraya randevu vermişler. Randevu gününe yetişemedi rahmetli Ali Sarıgöl, Hastane yüzünden sıkıntı yaşayan mağdur olan kişiler genellikle bir dayımız yakınımız olsaydı böyle olmazdı derler ya, dayısı olanda olmayanda ihmalden gidiyor bilginiz olsun. Oysaki Cenk Sarıgöl tek başına siyasi bir etki yaratacak potansiyelde. TBMM’nin tek siyasi danışmanı, birçok kanun tasarısını kendi yazıyor veya üzerinde çalışıyor. Yeni hastanenin hizmete girmesini herkesten çok ben istiyorum, hastane yapılacak diye hastane yetkililerini ise çok fazla eleştirmek istemiyorum. Fakat artık durum dayanılacak gibi değil, havaların soğumasını kara kışın gelmesini ise hiç istemiyorum. Hastane koridorları çok yoğun olunca yetkililerin mazereti ise bir o kadar daha çok oluyor. Hastanenin içinde fare geziyor yazdığımızda yetkililer neden yazdın gördün diyor. Ben gördüğüm bildiğim şeyi görmemezlikten gelip konuyu ihmal edemem ne olur sizlerde görevinizi ihmal etmeyin canlar gidiyor.

                                 RESMİ DAİRELERE TALİMAT GİTTİ

Geçtiğimiz gün resmi dairelerde canı sıkılan kişilerin İnternet üzerinden okey, batak oynadığını, bayanların ise alışveriş sitelerinde gezdiğini, Facebook’un ise sürekli masa üzerinde açık olduğunu yazmıştım. Sağ olsun Torbalı Kaymakamı Aydın Memük konuya el atarak tüm resmi dairelere yazı göndermiş. Birçok kurum müdürü beni aradı, Tapu ve Mal Müdürlüğünde ise sadece gov.tr’lere girilebiliyormuş. Ancak yazıyı elden dolaştıranlar sanırım bize komşu olan Vergi Dairesi’ne getirmeyi ihmal ettiler. Bazı memur arkadaşların tepkisini aldığımı çok iyi biliyorum ancak yapacak bir şey yok bizimde görevimiz bu. Vergi Dairesi yapması gereken bir işlemi ihmal edip bana yardımcı olabilir mi? benim vergi borcumu silebilir mi? kanun ve yasalara göre görevini yapmak zorunda. Bir yerde disiplin ve hiyerarşi varsa başarı kendiliğinden gelir. Ancak lakayt tavırlar, vatandaşa gösterilmeyen güler yüz olduğu sürece kurumdan başarı değil rutin işleri yapmasını beklemek bile yanlış olur. Son yıllarda resmi daireler hakkında çok fazla şikâyet almıyoruz, ne vatandaş azarlanıyor ne de vatandaşın işi yokuşa sürülüyor. Özellikle Hükümet Konağı’ndaki işini görmeye giden vatandaşların çaylarını söyleyen kurumlar var. Kaymakam Aydın Memük ve tüm kurumlara göstermiş oldukları özveriden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

                         HAREKETLİ GÜNLER BENİ BEKLİYOR

Pazartesi günü sizlerle üç konu paylaşacağım, yazacağım konularda siz değerli Torbalı halkını aydınlatırken sadece analizlerde bulunacağım. Eleştiri yapıp mahkeme koridorlarında gün geçirmek istemiyorum, bu işin birde cezaevi var. Malum, yazılarımız birilerinin talimatı ile avukatlar tarafından pür dikkat okunuyor. (Avukat kardeş sen bu arada gülebilirsin) sana serbest. Biz gazeteciyiz eleştirmek en doğal hakkımız ancak hakaret etmek ne haddimize. Beni genellikle seçilmiş kişiler sevmez, (hele tekerine taş soktuklarım) 3 gün benim yüzümden ibadetlerini aksatanlar var. En çok buna üzülürüm, neticede Allah katında hesap var. Ama inanın kötü bir adamla uğraşacağım. Allah katında da, kul nezdinde sevimsiz bir adamcık olacak yeni hedefim. Yazılardan sonra epey matrak şeyler yaşıyorum. Hele bazıları var ki yolda gördüklerinde görmemezlikten gelmeye çalışır. Bende kendilerine özellikle selam veririm. Düz geçerse arkasından Mehmet ağabey çok dalgınsın, yorma kendini bu kadar derim. Konuşturur selamı aldırırım. Küsmem, kızmam, hesabı inceden inceye görürüm. Pazartesi günü sabah kalktığında Adem ne yazmış diye merak edenler için İnternete saat 10’dan önce yazıyı koydurmayacağım. Beyaz Focuslu, çirkin, göbekli, hazımsız zat iş yerine hangi kapıdan girecek çok merak ediyorum. Ya bazı zamanlarda kendime bile kızıp kendi kendimi eleştiresim geliyor. Bana ne olup biten atamalar ve iş değişikliklerinden. Yazsana sen kardeşim çiçek açtı, böcek uçtu. Gitsene haftada iki gün balık avına, neden strese giriyorsun. Düne kadar kooperatifte oturan kişilerin Urla’da nasıl 1800 metrekare yer alıp inşaatın temelinde kestiği danadan. Acaba Brat Pitt’e komşumu oldu merakımdan çatlayacağım yahu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web