Büyük Torbalı

Susuz hayat mi, ekmeksiz hayat mi?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Susuz hayat mi, ekmeksiz hayat mi?
163 Görüntüleme
29 Ağustos 2010 - 22:21
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SEVGILI okuyucularim 3 haftalik bir aradan son-ra yeniden huzurunuzdayim. Hergün yazi yaziyo-rum, dile kolay. Benim çakmalarim zaman zaman artiyor ama 1 ay yazsalar ikinci ay taklayi diki-yorlar. Eskiya ilçeye hükümdar olmus.
Ben çalismaktan ve yazmaktan hayatta yorul-mam. Fakat dedikodular beni çok rahatsiz ediyor. Çesit çesit söylentiler yayiliyor. Bunu yapanlarin içinde ne yazi ki birinci derecede akrabalarim bile var. Allah’tan korkun, benim ne zaman para ile isim olmus ki bundan sonra olsun. Hem ben bu gazetenin manevi sahibiyim. Insan kendi gaze-tesinde maas muhabbeti yapar mi? Ayrica benim yazilarima deger biçecek bir mekanizma var midir su fani dünyada. Benim para ile isim olmaz ben gönül adamiyim gönül… Bu gönül bazen çaglayandir bazen selale. Kimi zaman okyanus-tur, kimi zamanda akarsu… Ama her daim siril-dar, her zaman çevresindekileri dinlendirir.
Arkadaslar lütfen benim hakkimda dedikodu yap-maktan, asilsiz söylentiler çikarmaktan vazgeçin. Benim Büyük Torbali ile olan bagim çelik ha-latlarla baglidir. Bunu koparmak için harcadiginiz enerjiyi lütfen kendi islerinize verin, belki o zaman sizde basarirsiniz.
Simdi gelelim yazinin basligindaki konuya. Bili-yorsunuz ben Faceebook’un iyi bir takipçisiyim. Arkadaslarimla çok sey paylasirim. Faceebook-daki arkadaslarimdan Belediye Meclis Uyesi Nurettin Albas duvarina söyle bir yazi yazmis: “Ekmeksiz bir hayat düsünülemez.” Bu söz bence gerçegi yansitmiyor. Kendisi firinci oldugu için böyle bir düsünceye kapilmis olabilir. Ama isin asli öyle degil. Ekmek bulamazsan patates yer-sin. O da yoksa misir var. O da yoksa karnini doyurmak için envai çesit meyve ve sebze var.
Peki, susuz hayat düsünülebilir mi. Suyun yerini ne tutar sevgili Albas, söyle bana. Cola tutar mi, Fanta tutar mi, gazoz tutar mi? Hayatta hiçbir sey suyun yerini tutmaz. 10 gün üst üste su içmeyip cola içsen nallari dikersin. Ama 10 yil ekmek yemezsen hiçbirsey olmaz.
Bence sevgili Albas su ekmek isini bir tarafa koysunda suya baksin. Insaniniz susuz kaldi. Ak Partililer sahipsiz ve susuz kaldik, diyorlar. Ne demek istiyorlar. Eskiden belediye meclisinde muhalefetin sesi çikardi simdi kesildi. Hergün bu konuda onlarca kisiden sitem aliyorum. Her ko-nusan önce sitem ediyor ondan sonra Atilla Ka-ya’nin zamaninda yaptigi muhalefeti metih edi-yor.
Sevgili Nurettin kardesime bir agabey olarak tav-siyem sudur. Ekmeksiz hayat olur ama susuz asla. Onun için referandumda alinacak muhtemel HA-YIR sonucundan sonra Ak Parti genisletilmis bir toplanti yaparsa benim ne kadar hakli oldugum bir kez daha anlasilir. Ak Parti muhalafet partisi görevini yerine getirmedigi müddetçe Torbali da geri vites ilerlemeye devam eder. Sevgili Albas iyi niyetli bir sekilde belki bazi çalismalar yapi-yordur. Onun gibi baska arkadaslar da var ama gidisat hiç iyi degil. Ak Parti üzerindeki ölü topragini atmak için öncelikle herkes birbirini suçlamaktan vazgeçmeli. Ondan sonra elbirligi ile muhalefet görevini yerine getirmeli.

ATOM KARINCA MEHMET!

AK Parti’den konu açilmisken Meclis Uyesi Mehmet Türkoglu’ndan bahsetmeden geçe-meyecegim. Kendisi tam bir atom karinca misali gece gündüz vatandasin isine kosuyor. Ama maa-lesef oda partinin eski havasinda olmadigini gö-renlerden. “Atilla zamaninda bürokratlar bizi ka-pida karsilardi, simdi ayaga kalkmiyorlar. Eski dönemde Belediye meclisinde Nurettin, Recep Bey, Zafer Çetinel ve ben felaket bir sekilde mu-halefet yapiyorduk. 4 kisi ile mecliste ses getiri-yorduk. Ama simdi sesimiz kisik” diyor. Ama kimseyi de suçlamiyor. Mehmet samimi bir parti-lidir. Daha dogrusu Ak Parti’de çakma partili yok. Hepsi samimi, hepsi Mehmet gibi enerjik ama gelgelim bu enerjiyi harekete geçirecek bir kivilcim lazim. Herkes Türkoglu gibi atom karin-ca gibi çalissa ve “sesimiz gür çikmali” dese is-ler daha farkli olur. O zaman ne korku olur ne baska bir sey. Belediye bir kisiyi cezalandirabilir. Ama 100 tane AK Parti’nin idarecisine birden ceza kesemez. Mehmet Akif’in dedigi gi “Toplu vurdukça sineler, onu top bile sindiremez.” Bu konuda belediye meclisinde Nurettin Albas öncü-lük yapacak cesaret ve yetenege sahip. Geçmiste firinina kilit vuruldugu halde Atilla Kaya’nin destegi ile herkese kafa tuttu. Gerekirse yine tu-tarsin sen Nurettin. Bak Mehmet Türkoglu gibi samimi insanlar, senin gibi siyasetinin inceligi bilen kurt politikacilar olduktan sonra sizi kimse tutamaz. Onun için “Baskanim Almanya’ya gidelim” laflarina senin ve senin 11 arkadasinin ihtiyaci yok.  Allaha emanet olun…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web