Büyük Torbalı

Tanistirayim, ben çöpçü Hüseyin Günaydin

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tanistirayim, ben çöpçü Hüseyin Günaydin
154 Görüntüleme
13 Haziran 2010 - 22:02
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DEGERLI okurlarim duyduk duymadik demeyin, peynir ekmek yemeyin. Ben artik çöpe karsi degi-lim.. Artik sadece çöpü desteklemekle kalmiyo-rum, çöp ile ilgili görev almaya da hazir oldugumu buradan cümle âleme duyuruyorum… Efendim, hepinizin bildigi üzere Izmir Büyüksehir Beledi-yesi tüm Izmir’in çöpünü Taskesik’e getirmeye ka-rar verdi. Günlerdir tartisiliyor.. Yapmayin, beyler kavga etmeyin. Alin size dört basi mahmur çözüm önerisi.. Büyüksehir’in etkili ve yetkilileri, size sesleniyorum:
Karar degistirdik.. Tüm Izmir’in çöpüne kurban oluruz biz.. Taskesik çok uzak, getirin Arkatli Çarsisi’na dökün tüm çöpünüzü. Orasi olmazsa 2 tane daha meydanimiz var..
Siz, bize çöpü layik görme gibi bir teveccühte bu-lunmussunuz, biz bunu karsiliksiz birakir miyiz? Ben bu ilçenin ileri gelen ve ileri gideni olarak ‘Çöp Dairesi Baskani’ olmak istiyorum.. Bana bu makami çok görmezsiniz umarim.. Baskan falan dedim diye hemen ‘bu adam makam meraklisi’ demeyin.. Ben sahada çalisirim efendim.. Kâh elime torba alir evleri gezerim, kah süpürge ile sokaklari süpürür. Hatta sosyetenin köpek b.k.nu bile temizlerim. Siz yeter ki bana görev verin.
Sevgili yetkililer siz beni tanimazsiniz. Bu isi kivi-ramayacagimi düsünebilirsiniz. Kendimi tanita-yim.. Ben 16 yil Avrupa’da yasadim.. Kivrak bir Almancam vardir. Organize yetenegim, müthis de ikna kabiliyetim vardir. ‘Anadi mi’ diye söze basladim mi akan sular durur.
Benim amacim sizin yükünüzü hafifletmek.. Her sey daha temiz bir Izmir ve Türkiye için.. Ben bo-gulursam büyük denizde bogulurum.. Baktiniz ki ben çöpçülügü müthis iyi yapiyorum o zaman Tür-kiye’nin çöpünü de getirirsiniz ilçemize.. Basimizin üstünde yeriniz var Madem bizi çok sevdiniz, böyle yatirim yapacaksiniz ben kendimi feda ediyorum…
Yalniz bir tek istirhamim olacak. Efendim, ben ge-rek gazeteden gerekse de emekliligimden iyi kazaniyorum… Sag olsun bana iyi bakiyorlar.. Maasim sizinkini 3’e, garibaninkini 6’yi katlar.. Kabiliyetli adama hakkini teslim edenlerle çalisi-yorum.. Siz de emegimin karsiligini vereceksiniz..
Gelelim kadro meselesi.. Ben Çöp Dairesi Baskani olacagim, bas çöpçü olacagim ama iyi bir ekip ve sistem de kuracagim.. Endiselenmeyin hemen, gön-lüsü çok bu isin..  Bu ilçe çöp meraklisi kayniyor. Vallahi öyle, billahi öyle.. Çöpü nimet gibi karsi-layanlar var aramizda.. ‘Çöp arabasi ilk geldiginde havaya konfeti atacak’ kadar mutlu arkadaslarimiz var.. Hep beraber ilçemizi çöp ile kalkindiracagiz.
Izmir’in 30 yillik çöpü az degil mi efendim? Bu ilçede daha fazla potansiyel var aslinda.. Bir degerlendirin derim ben..
Teklifimi kaçirmayin bence.. Lütfen benimle geç ol-madan irtibata geçin.. Benim hevesim kaçti mi bir daha araya Barack Hüseyin Obama’yi bile sok-saniz çöpçünüz olmam.. Beni ise almakta acele e-din ki ihya olun… Gece gündüz çalisip ilçemizi çöp merkezi yapmak çabalayacagim.. Siz böyle takdir etmisseniz bana da size yardimci olmak düser…
Torbali çöplük için biçilmis kaftan hava, deniz, demiryolu ulasiminin göbeginde..
Uzun lafin kisasi… Tüm Türkiye’nin çöpüne layigiz.  Aranizdan çatlak ses çikaranlar olacagini biliyorum. Oturun oturdugunuz yere.. Adamlar son sistem teknoloji kuracak.. Bilmeden, anlamadan konusma-yin hemen… Yahu artik hiçbir sey eskisi gibi degil. Elin gavuru tavuk pisliginden elektrik üretmis. Bana yetki verirlerse ben de evelallah Izmir’in çöpü ile ilçemizi kalkindiracagim..  Vallahi simdiden heyecanlandim. Meydana döksünler, ben de elimde süpürge onu derlem toplasam.. Çok güzel..  Sayin yetkililer 0532 618 23 14 benim cep telefonum numaram. Size 3 gün süre.. Beni bas çöpçü ve Çöp Dairesi Genel Baskani yaparsaniz ve tüm Torbali’yi ikna eder, simdiden hazirliklara baslarim..  Taskesik gibi küçük köylerle ugrasmayin,  Torbali’yi çöplük yapalim. Yakisir size, yakisir bize, yakisir gelecegimize, yakisir vergi sampiyonu ilçeye…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web