REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TERÖRE KARŞI SESİMİZİ YÜKSELTMELİYİZ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TERÖRE KARŞI SESİMİZİ YÜKSELTMELİYİZ
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
107 Görüntüleme
10 Haziran 2016 - 8:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

Önceki gün Midyat geçtiğimiz gün ise İstanbul. Şu mübarek günlerde  PKK ayırım yapmadan hepimizi tehdit ediyor. Teröre karşı sesimizi en gür şekilde yükseltmeliyiz. Hangi parti, görüş ve ideolojiye karşı olarak sesimizi en gür şekilde yükseltmeliyiz.

Her seferinde son olsun diyoruz. Ama şehitlerimiz gelmeye devam ediyor. Terör; yaşamımızı, kardeşliğimizi ve yaşam kalitemizi hedef alıyor. Aslında terör örgütü en büyük zararı hakkını savunduğu Kürt vatandaşlarımıza veriyor. Çocukları dağa çıkarılan, evinden-yurdundan göç ettirilen, iş yerini kapatılmak zorunda bırakılan Kürt halkının kendisi olmuştur.

Şimdi soruyorum “Sizce PKK Kürt halkının hakkını mı arıyor?yoksa hedefe varmak için Kürt halkını mı kullanıyor?”

Yöre halkı artık kendi bölgesinde hendek açtırmıyor. Ama terör örgütü bu sefer batıya yöneliyor.

Barış ve kardeşlik ayı olan Ramazanda bomba patlatanların Allah cezasını er geç verecektir. Şimdi hepimize düşen teröre karşı sesimizi yükseltmek ve ülkenin huzura kavuşması için elbirliği ile çalışmak olacaktır. Kürt halkını bahane ederek ülkeyi bölmek için çabalayanlar yok olup gideceklerdir. Biz zor durumda kalan Suriyeli vatandaşlara yardımcı olurken Kürt kardeşlerimize nasıl kötülük ederiz.

30 yılı aşkın zamandır Kürt hakkı diyerek milletin çoluk çocuğunu dağa kaçıranların oyunu er ya da geç bozulacaktır. Rabbim bu milletin yardımcısı olsun.

MİCHELLE OBAMA GİBİ Mİ OLSUN İSTİYORSUNUZ

Dedikodudan korkup çekineceksen siyasetçi olmayacaksın. O “onu” demiş,“Bu çok dedikoducu” dersen siyaset ile uğraşmaman gerektiğini görürsün. Memleketin sorunlarıyla cebelleşirken bazı isteklerde bulunan güç odaklarına karşı durmayacak vatandaşının çıkarlarını düşünmeyeceksin. Cumhuriyet tarihinden bu zamana kadar yapılan yollar kadar yol yapan 25 yıldır bitmeyen Bolu tünelini ve benzeri gibi işler yapmayacaksın. Yaparsan yurt dışına giden çocuğun kumar oynuyor derler.

Anadolu kadını olan eşine bir sürü lakap takarlar. Gün gelir başbakan olursan senin bu zamana kadar yaptığın icraatlarına teşekkür etmek yerine ailenin yapısı ve dünya görüşüyle ilgili alay ederler. Bir firstlady tanıdılar gördüler ya Amerika’da şimdi ona özeniyorlar.  Biz insanoğlu ne zaman Allah’ın yarattığı kulları hakkında yorum yapar beğenmez olduk.

Bu topraklarda ağırlıkla Müslüman yaşadığını kültür ve geleneğin ortak olduğunu nasıl unuturuz. Bir Anadolu kadını size sempatik gelsin diye seçim akşamı eşi ile ekranların önünde Obama ailesi gibi öpüşemez.

Siz eğer ki her seçim ve zaferden sonra 70 Milyon önünde öpüşecek kültür de bir ailenin cumhurbaşkanı veya başbakan olmasını istiyorsanız size sadece şunu demek isterim. Siz daha çok avucunuzu yalarsınız.

Siz istiyorsunuz ki bu ülkeyi yöneten kişilerin aileleri bikini ile objektiflere yakalansın frikik versin, sizde kusur arayın. Elleri öpülesi Anadolu kadını Semiha Yıldırım’a siz salladıkça Binali Yıldırım eşini yanından ayırmıyor. Bende bu yönünü takdir ediyorum.

İTFAİYE İLE YATIP KALKMAYA BAŞLADIK HAYIRLISI

Son 15 gün içerisinde itfaiye ile ilgili bu beşinci yazım olduğunu zannediyorum. İtfaiye ilgili yazıyorum ama çok şükür Torbalı İtfaiye amirliğinin yetersizliği ve hatasıyla ilgili bir tek yazım yok, olamazda olmasını da istemeyiz. Takdir edilecek bir performansları var. En boş anlarında zinde ve dinamik olmak adına yavoleybol oynuyorlar ya da araç gereç temizliği yapıyorlar. Büyükşehir’in Ayrancılar bölgesi için hala girişimlerde bulunmaması yarınlar için büyük tehlike. Çarşamba günü Muratbey Mahallesi’nde anız yangını çıktı. Anız yangınının öncesinde Bayındır’da çıkan bir yangına müdahale etmek için takviye ekip gönderen Torbalı İtfaiyesi 15 dakika sonra Muratbey Mahallesinde çıkan yardım için Torbalı Belediyesi’nden yardım ister. Torbalı Belediyesi yangına 3 arazöz, 2 iş makinesi ve 12 personel ile müdahale etmiş. Ayrancılar’a artık itfaiyenin yapılması şart oldu. Eğer ki Ayrancılar faaliyete geçmiş olsaydı belediyeden değil Ayrancılar’dan takviye yardım istenecekti. Torbalı İtfaiyesi Bayındır’a yardım ettiği gibi Ödemiş’e bile gitmektedir. Anızlar kıvılcım bekler, otlar ise kurumaya başladı senenin en tehlikeli zamanı geldi çattı. Özellikle kırsalda yaşayan kişilerin çok dikkatli olması gerek.

YARATICILIKTA SINIR TANIMAYAN DOLANDIRICILAR

Her yıl yenisini ekliyor dolandırıcılar klasik yöntemlere. Kimse “Bana bir şey olmaz” demesin. Dolandırıcılar öyle planlar kurup öyle yöntemler geliştiriyorlar ki; profesörler, iş adamları, bile düşüyor ağlarına. Gerektiğinde dini bile kullanıyorlar amaca ulaşmak için.

Ansızın gelen bir mesaj içerisinde çekiliş yaptık akıllı telefon kazandınız. Araştırırsanız dolandırılmanız an meselesi. Unutmayın ki internette araştırdığınız her ürün aynı saat içerisinde karşınıza çıkacaktır. İnternette gezmek IP üzerinde iz bırakıyor bilginiz olsun.

Hastanelerde sahte doktorlar var aman dikkat.

Hastanelerde dolaşan sahte doktorlar var sakın ola ki tanıdığım biri var size yardımcı olur derse inanmayın. İnanırsanız dolandırılmanız an meselesi.

Sahte Hızır yol keserek araç sattırıyor.

Din istismarcısıdolandırıcılar da tehlike saçıyor. Cami yakınlarında yollarını kestikleri insanlara kendilerini Hızır’ın has öğrencisi olarak tanıtanlardan kesinlikle uzaklaşın.

Sahte Başkan yardımcıları var Belediyeye yardım adı altında para istiyorlar. Yardım isterken belediyeye araç alacağız diyorlar. Telefonla arayarak terör ve banka kelimesini duyduğunuz da ise kesinlikle telefonu kapatın.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web