REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALILININ ARTIK ANKARA’DA BİR EVİ VAR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TORBALILININ ARTIK ANKARA’DA BİR EVİ VAR
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
446 Görüntüleme
09 Aralık 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalı kaybettiği yılları geri kazanabileceğe benziyor. Bugüne kadar birçok devlet yatırımı siyasi çekişmenin neticesinde bir bir gözümüzün önünde başka ilçelere kaydırılırken sadece izlemekle yetiniyorduk. Defalarca Türkiye’nin vergi rekortmeni olduk, ancak her defasında ise üvey evlat muamelesi gördük. Çok uzun yıllar devlet hastanesinin yapılmasını bekledik, şu an ise inşaatın bitmesini bekliyoruz. Sivil inisiyatif sayesinde çöp tesisinin Torbalı’ya gelmesine engel olduk, yoksa Harmandalı gibi olacaktık. Ayrancılar gibi gelişen cazibe merkezi olan bir beldenin kapatılmasıyla büyük bir hayal kırıklığı yaşadık, oysa Ayrancılar Torbalı’yı yakalamak üzereydi. Torbalı’ya her milletvekili geleceği duyulduğunda duyarlı siyasetçiler dosya hazırlar ve sunardı. Şimdi çok şükür bir milletvekilimiz var, ilçenin tüm sorunlarını iliklerinde hisseden bir siyasetçi. 1 Kasım seçimlerinde göstermiş olduğu çaba neticesinde AK Parti’nin tekrar birincilik bayrağını devralmasını sağladı. Atilla Kaya TBMM de makamına oturmasıyla birlikte her gün Torbalı’dan ziyaretçileri oluyor. Eskiden mümkün müydü böyle elini kolunu sallayarak Ankara’ya meclise gitmek. Geçen gün Ticaret Odası dün ise Esnaf Odası tam kadro tebrik etmek için koyuldu yola. Torbalılar artık bakanlıkların koridorunda dolaşmaya başladı. Torbalı’nın bu kadar siyasete düşkün olduğunu gören CHP seçilecek yerden bir milletvekili yazmak zorunda.

BİZİM ÇİFTÇİNİN BAŞINA GELEN

Bizim çiftçinin başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi. Domates eker para etmez, darı eker tarlada kalır, domuz girer, ürünü kabzımala satar parasını alamaz. Pamuk eker kota koyarlar, tütünü zaten unuttu gitti. Sebze eker soğuk kırar, gerekli suyu veremez kökü kazar. Tüm bunlar yaşanırken hiçbir zararına ortak bulamaz. Hele birde TEDAŞ sorunu var ki dillere destan, ev abonesine uyguladığı muameleyi çiftçiye uygular. Pardon daha beteri saati mühürlemek yerine söker gider. Kamu kuruluşları ve bankalarla verdiği mücadelenin yanı sıra tarladan trafosu çalınır, elektrik kablosu ise senede bir yer değiştirir. Çiftçi sadece soğuk hava şartları ile mücadele etmez ürettiği mala ortak hırsızlar var. Koca sene zeytinin gözüne bakar yüzde 100 zam gelse ne olur zeytinyağına, gündüz topladığı zeytin kimi zaman tarladan kimi zaman ise evinin avlusundan çalınır. Bin bir umutla hasat eder ürünü sarar, kamyonu kendi elleriyle karşılığında aldığı çek karşılıksız çıkınca oturur dizlerinin üzerine tarlada başı elleri arasında kara kara düşünür. İlk değildir yaşadığı oysa defalarca tanık olmuştur dolandırılmaya ancak çaresizdir yeni umutlar ile ekmek zorundadır yine. Şimdi birde Rusya belası var, her gün tedirgin ve çaresizce olup bitenleri izleyecek. Riski azaltmak için bazı ürünleri sözleşmeli eker, ekse ne olur fabrika kamyon göndermedikten sonra tarlada duran ürünün kendisine hiçbir faydası yok. Sırtında yumurta küfesi yok ki bırakıp gitsin uzak diyarlara.

İZMİRGAZ HANİ ŞUBE AÇACAKTI

Doğalgaz ilçemize geleli neredeyse on sene olacak, açılış törenindeki kriz dün gibi aklımda. Açılıp kapanan ofisin akıbetini geçtim. Bizleri yıllarca Tire ve İzmir’e gitmeye mahkum eden zihniyesi esefle kınıyor ve yadırgıyorum. Nedir bu çile neden bir çözüm getirilemez, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez gelin bir büro açın gerekirse yer temin edeyim demedi mi?

Tüm bunları geçtim dönemim Enerji Bakanı Taner Yıldız İzmir Bölge Müdürü ve Yatırım Planı Daire Başkanını Torbalı’ya bir telefon ile çağırıp talimatlar vermedi mi? İZMİRGAZ devletin üzerinde bir güç mü acaba.

Doğalgaz faturasını son gün yatıran kişilerin enerjisi kesiliyor, oysa vatandaş yatırmış neden bu zulüm. Nedenini açıklayayım; Doğal firması İzmirgaz’ın Torbalı’da bürosu olmadığı için son gününde fatura merkezlerince yatırılan faturalar bir sonraki gün hesaba geçtiği için kesim gerçekleştiriliyor. Açma parası ise 20 TL yaşattığı eziyet ise cabası. Tencere ocakta kalır bir damla sıcak su bulamazsınız. Evde tüpünüz olsa ne olur bütün ocaklar Doğalgaza uyumlu tüple çalışmasının imkânı yok. Sonra Rusya gazı keserse bizler ne yaparız telaşı yaşıyoruz. Sami Kazmacı yıllarca bu ilçenin gaz ihtiyacını tüplerle karşıladı, bundan sonra da karşılar sıkıntı yok. Yok ki bunlardan hesap soracak mangal yürekli bürokrat, vatandaşa yaşattığı sıkıntıyı iki gün yaşayacak, ya tayin ister ya da istifa.

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web