REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALISPOR İÇİN TEHLİKE ÇANLARI ÇALIYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TORBALISPOR İÇİN TEHLİKE ÇANLARI ÇALIYOR
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
286 Görüntüleme
22 Mart 2016 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dünya futbol tarihinde yaşandı mı bilmiyorum, ilk defa tanık oluyorum. Benim bildiğim ligi son sıralarda bitiren takımlar düşer, bazen bir takım bazı zamanlarda ise 4 takım birden düşer. Ancak bu sezon Torbalıspor’un mücadele ettiği BAL liginde enteresan bir durum var. Kütahya’nın ligi birinci bitireceği garanti, Somaspor ikinci, Torbalıspor ise 3., ancak düşme tehlikemiz var. Bugüne kadar aldığımız puanların hiçbir önemi yok. Ligde İzmir gibi üç takımı bulunan Kütahya, Balıkesir ve Manisa takımlarının sonuncusu düşüyor. Gelen gidenden 5 yiyen Bilecik Özel İdare takımı ise ligin dibinde olmasına rağmen düşmeyecek. Torbalıspor Pazar günü Çiğli de mağlup olursa Yeşilova ligden çekilen Kümaşspor karşısında 3-0 hükmen galip sayılacak. Bir hafta daha mağlup olursak seneye değil 3. lig BAL liginde mücadele vereceğiz. Bu kadar para toplandı masraf yapıldı, yöneticilerin hiçbir suçu yok. Ben köşemde eleştiriyorum diye kızan futbolcu ve teknik heyete soruyorum hala kızıyor musunuz? Puan tablosunda tehlike görülse bile bir maç eksiğimiz var, BAY olmayan İzmir takımları var. En büyük şansımız Çiğli’yi evimizde farklı yenmemiz. Görülmüş oldu ki futbolda vefa yok, vefalı olalım derken başarısızlığın sahibi olanlar seneye daha profesyonel düşünmek zorunda. Ayrıca 100 Bin TL’lik bir transferin yoksa şampiyonluk kelimesinden uzak duracak, teknik heyeti ateşe atmayacaksın.” Yine bana kızın sıkıntı değil alıştık artık. Ayrıca Erdal Minnet’e sahada terbiyesizlik yapanları, birileri uyarsın. Facebook’ta Polis yanlısı, tribünde terörist gibi davranarak vatansever olunmuyor.

TAKSİM’DE POLİS ELBİSESİ GİYEN AMERİKALILAR VARDI

Bu sözler Subaşı’nda ikamet eden Levent Kırca ile çalışan Zafer Tükmen’e ait. Önce Zafer Türkmen’i Torbalı’da bir parti etkinliğinde keşfeden siyasi senaristlerin ne kadar ince düşünce içerisinde olduklarından bahsedeyim. Vatan Partisi üyesi olan Zafer ağabey ‘biz kaç kişiyiz’ etkinliklerinde faal görev alıyormuş. İstanbul’da Levent Kırca ile çalışmak ister misin dendiğinde ‘İsterim ama benim hayvanlarım var gündüz çalışamam’ demiş ve kendisine ‘Sende gece çalışırsın’ denmiş. Uçak biletleri alınmış ve İstanbul’da ekip ile çalışmaya başlamış. Taksim olaylarına bir iki gün kala İstanbul’a giden Zafer abi kamera asistanı olarak işe başlamış. Kamera asistanının görevini biliyorsunuz sanırım. Bilmeyenler için anlatayım kameraman çekim yapar asistanı ise kabloyu ve ekipmanı taşır. İşi taşıyıcıdır ama göreve asistan derler. Her seferinde uçak ile gidip gelen Zafer abi Levent Kırca vefat ettikten sonra bir daha İstanbul’a gitmemiş. ‘Türkiye bir okul ise Okulun Müdürü Amerika’ diyen Zafer Türkmen İstanbul Taksim’de görev alırken yaşayıp tanık olduğu olayları anlatırken “Polis kıyafeti giyip vatandaşa eziyet eden Amerikalı kişileri” anlattı. Daha çok konuşacaktık ancak trafik kazası haberi gelince gazeteden ayrılmak zorunda kaldım kendisi bir fabrikada bekçilik yapmakta bir gece sabaha kadar sohbet edip tecrübelerinden faydalanacağım. Ayrıca şiirleri var yakında köşemde paylaşacağım. Kameraman asistanı uçak ile İstanbul’a gidiyor iki gün sonra Taksim olayları başlıyorsa benim Zafer Abinin önerilerine ve bilgisine ihtiyacım var.

YENİ GİRİŞİMCİLERE YOLLAR KAPALI

Çoğu zaman düşünürdüm Torbalı’da ne yok, ilk neyi üretiriz ve ya pazarlarız diye çok düşündüm. Özellikle KOSGEB sertifikası aldığım dönemlerde. Benim Necati Dülger gibi bir arkadaşım var akşama kadar gezseniz 10 tane yapılacak iş söyler, söylediği işlerin birini yapsanız tuttursanız hayatınızı kurtarırsınız. Torbalı’da birkaç kişinin görsel reklam işine gireceğini duyuyorum Belediye yetkilileri ile görüşmeleri sürüyor bakalım ilk önce kim işini görecek. Şehir içi araçlarında TV olayını Şerif Tekinkök başlattı şimdilerde Hakan Türkmen devam ediyor. Çok cazip bir iş, girişimcilere duyurulur devretti devredecek. İlçemizde dijital araç gereç tamiri konusunda sıkıntılar yaşanıyordu mesela tablet tamiri ilçemizde yapılmıyor İzmir’e gönderiliyordu. Şimdilerde bu sıkıntı Özgür Morkoç ve Serkan Yılmaz’ın ortaklığında kurulan işletme ile sona erdi. Her ne marka olursa olsun tablet tamirinin ilçede çözüme kavuşturulamaması ilçemiz adına utanç verici bir durumdu. Ben bu anlamda ilçemize katkıda bulunan girişimcilere sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Şimdi yeni bir iş dalı daha var duyuyorum ancak ne sektör ismi ne de girişimcileri deşifre etmek istemiyorum çünkü en az 10 kişinin ilgilendiğini duyuyorum. İlçemiz bu denli büyürken arsalar kıymetleniyor diye sevinirken çocuklarınızın gelecekte iş dallarında ise büyük atılımlar yapan girişimcilerin olduğunu hatırlatırım. Aslanın ağzında değil artık ekmek, midesine kadar sokmaya cesaret edemeyen girişimcilerin geleceği karanlık.

 

Not: Geçtiğimiz gün İZBAN ile İzmir’e gittim. Her istediğin anda gidemiyosun 25 dakika uzun bir süre. Menderes aktarmasında sıkıntı yaşamadık dönüşte en az 15 dakika bekledik. Yolculuk yaparken saate baktım 35 dakikaya ESBAŞ durağına kadar gidiyorsun kendi aracınla gitsen bu kadar kısa zaman içerisinde gidemezsin. Uygulama güzel kullanışlı ve en önemlisi ekonomik. Ama ilçeye yaşattığı sıkıntıyı göz önüne alırsak eziyetin daha fazla olduğunu söylemek çok mümkün. Köprüler yıkılsın, seferler dursun diyebilirim.

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web