Büyük Torbalı

Turistik gezi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Turistik gezi
157 Görüntüleme
20 Eylül 2010 - 22:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DEGERLI okurlarim Büyüksehir Belediyesi’nin Almanya seferi baslamis. Bu gezi ne için yapi-liyor? Ilçeye kurulacak tesislerin modern ola-cagini göstermek için. Peki, heyette kimler var? Ben listeyi duyunca gülümsedim. Nasil gülme-yeyim, listede isimler çöp tesisine muhalif degil ki zaten. Belediye Baskani Ismail Uygur CHP’li, Ufuk Yörük CHP’li, Ömer Sentürk CHP’li, Murat Uslu CHP’li… Geriye kaliyor Atatekin Dogan ve Osman Kurtul. Koskoca gezi o iki kisi için düzenlenemeyecegine göre… Böyle gezi olmaz. Bu ilçeye bir tesisi kuracak-saniz ve bu ilçeyi ikna etmek istiyorsaniz kendi tayfanizla çikmayacaksiniz bu yolculuga. Diye-ceksiniz ki ‘Biz davet ettik, gelmediler’. O za-man hatayi kendinde arayacaksin canim kardes-im’  Çöplerin evlerde ayristirilmaya baslandigi, 70 bin nüfuslu bir kentte 4 bertaraf tesisisin bu-lundugu Almanya’daki modeli gariban Taske-kis’te uygulamaya kalkar, milyonluk bir sehrin çöpünü hiçbir alt yapisi olmadan Torbali’da depolatirsan geziye hiç kimse katilmaz. Benim gözümde o gezinin Torbali’daki CHP’lilerin turistik gezisi olmaktan öte hükmü yoktur. Sani-yor musunuz ki dönünce içlerinden bir tanesi ‘Kardesim tesis modern ama bu alt yapi Torba-li’da olmadigi için bu proje bize uymaz’ diye-bilecek. Diyemezler. O zaman bu gezi de, bu mesele de burada kapanmistir.

NEDEN KAYBEDIYORLAR?

SEVGILI okurlarim medyaya referandum son-rasi ‘Tayyip Erdogan neden kazaniyor, nasil kazaniyor’ temali haberler yer almaya basladi. Sanki bunun cevabini bulan Amerika’yi yeni-den kesfedecek. Bence hiç de orijinal bir soru degil. Tayyip Erdogan’in neden kazandigindan ziyade rakiplerinin neden kazanamadigi sorgu-lanmali bence. Çünkü karsisinda bu muhalefet oldugu sürece Tayyip Erdogan her zaman ka-zanir. Rakipleri neden kaybediyor ben size onu anlatayim:
* Kaybediyorlar çünkü halki cahil görüyorlar. Son referandumda bunu iyice gördük. Evet oyu verenleri cahil Anadolu insani görüp, sahil ke-siminin hayir oyu verdigini, çünkü egitimli in-sanlardan olustugunu ima ettiler… Bunu ima etmeleri bile çok çirkin. Siz oy verirken bas taci ettiginiz insanlari, sandiklar açildiktan sonra cahil ilan ederseniz asla basaramazsiniz.
* Kaybediyorlar çünkü samimiyetsizler. Ulke meselelerini ile ilgili en ufak bir fikirleri yok. Tek dertleri AK Parti’nin hükümetten gitmesi. Bütün propagandayi da bunun üzerine kuru-yorlar. Anaysa referandumunda kayisi fiyatini sormalari, meydanlara ip atmalari da bunun gös-tergesi.
* Kaybediyorlar çünkü vizyonlari ve hedefleri yok. Türkiye ile ilgili bir hayalleri yok. Koltuk sahibi olunca ne yapacaklarina dair en ufak bir planlari yok. Meydanlarda ‘Halk aç, biz açliga sorun bulacagiz’ diye bagirmaktan baska bil-dikleri bir sey yok. Görünen köy kilavuz iste-mez. Sizin birinci gündem maddesi yapilacak sekilde bir açlik falan yok ülkede. Sorunlar var ama bir partinin programini olusturacak kadar birinci sirada degil.
* Kaybediyorlar çünkü samimi degiller. Bizim insanimiz istikrari sever. Samimiyeti sever. Kendisi gibi olani sever. Meydanlara halk ede-biyati yapip kapali kapilar ardinda halki küçüm-seyen insanlari sevmez. Yapmacik olmayacaksin arkadas. Siparis üzerine davranmayacaksin. Neysen o..
* Kaybediyorlar çünkü seytanin avukatligini yapiyorlar. Ergenekon diye bir illet çikiyor. Hemen onun avukati oluyorlar. Yerin altindan cephane çikiyor, hemen avukat oluyorlar. Sta-tüko ülkenin önünü tikiyor hemen avukat kesili-yorlar. Böyle olmaz arkadas. Ayan beyan ortada yanlis bir seyler döndügü. Sen de karsisinda dursan hiçbir sorun kalmayacak. Ama yok, ille de muhalefet yapacaklar.
* Kaybediyorlar çünkü faydali çalismalara da muhalefet ediyorlar. Allah için bari bir kere iyi bir çalismada muhalefet etmeyin de millet sami-miyetinize inansin. ‘Istemezuk’çü oldunuz mu halk bunu bir noktadan sonra anlar. En azindan ‘Hükümet bu konuda dogrusunu yapiyor, ama daha iyisi olabilirdi’ desinler. Ama maa-lesef bizim muhalefet bunu asla yapmiyor. Iyi de o zaman adama bunlar hiç iyi bir sey yapmi-yorsa nasil 7 seçimden galip geliyor diye sorar-lar.
Rabbena, hep bana derseniz bu isler olmaz. Eger hükümet olmak istiyorsaniz insanlara ba-kisinizi degistirin. Sonra da söyle bir bakin hü-kümet ne yapmis diye. Hükümet olacaginda kadrosunu olusturmakta bile zorlanacak bir parti asla iktidar olamaz. Ekonomi, dis politika gibi konularda program gelistirin. Tek hedefiniz AK Parti”yi hükümetten düsürmek olmasin.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web