REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ÜST GEÇİTLERİN AÇILIŞI NEDEN YAPILMADI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ÜST GEÇİTLERİN AÇILIŞI NEDEN YAPILMADI
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
427 Görüntüleme
23 Ekim 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İZMİR-Aydın yolu ile ikiye bölünen ilçemiz İZBAN hattı ile nihayet üçe bölündü. Önümüzdeki yıllarda dörde bölünürsek hiç şaşırmam, zaten son yıllarda siyasal anlamda ayrıştığımız kadar ayrıştık. Üzerimize oyun oynayan dış güçler aynı Bayrak altında bile ayrışmamızı istiyorlar. Her neyse gün ola harman ola. Geçtiğimiz gün Aziz Kocaoğlu Torbalı’ya gelerek Muratbey Mahallesi’ndeki alt geçit için temel atma töreni gerçekleştirdi. Gazeteci olmama rağmen açılışa gitmedim, gitmeme nedenim ise tepki göstermekti. Sayın Aziz Kocaoğlu neden bu kullanışsız şehri ikiye böle üstgeçitler için temel atma töreni hazırlamadı. Neden pazaryerindeki değil de Mezbaha’nın olduğu bölgeye araçların geçebileceği altgeçit yapıldı. Bu altgeçidin açılışına giden herkes farkında olmadan üstgeçitlerin yıkılmamasını istediler. Törende açılış için butona basan kişilerin fotoğrafı arşive konsun, tarih bu fotoğrafı unutmayacak. Yarın Binali Yıldırım tekrar Ulaştırma Bakanı olduğunda köprülerin yıkımı için nasıl karar verecek. Bu fotoğrafın özeti memnuniyetin göstergesi caka satmak değil mi? Anlaşılan o ki, her iki taraf köprülerin yıkılmaması için karar almış ve kötü görüntüye makyaj projesi geliştirmişler. Bana kimse masal okumasın, köprülerin yıkılmasını isteyen makam sahibi siyasetçi yok. Muratbey Mahallesi’nde açılış yapanlar Ertuğrul ve Torbalı’daki köprülerin açılışını sanırım unuttular. Seçim öncesi iki kurdele daha kesmelerini rica ediyorum. Madem seviyorsunuz butona basarak açılış yapmayı, hodri meydan.

KÖMÜRCÜ AYAĞININ TOZUYLA GENEL BAŞKANI GETİRDİ

Belediye hizmet binası Demokrat Partinin de yerinden çıkartılmasıyla birlikte siyasetten arıtıldı. Ancak CHP’nin tabelası hala Belediye hizmet binasında asılı dursa da faaliyet gösterdiği yer Hükümet Caddesi’nde. Bu durumda iki farklı adreste tabelası bulunmakta, Mevcut yönetim yerinde, muhalefet ise Belediye binasında hizmet verse ne gündem konusu olur ilçede. Demokrat Parti faaliyet gösterebileceği bir hizmet binası arıyor. Aldığım duyumlara göre Hükümet Caddesinde Saadet Partisi ile aynı binada komşu olacak.Önceden aynı koridorda faaliyet gösteren Demokrat Parti, Saadet ve CHP aynı cadde üzerinde yine komşuluk yapacaklar ne tesadüf değil mi? Sizce bunun böyle olması için çaba gösteren birileri var mıdır? Her neyse geçtiğimiz günlerde İlçe Başkanı olan Mahmut Kömürcü 1 Kasım seçimlerine hızlı bir giriş yaptı ve ayağının tozu ile Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı Torbalı’ya kadar getirdi. 1 Kasım seçimleri öncesinde hiçbir Genel Başkan Torbalı’ya gelmedi, getirilmedi. Yeni bir yönetim oluşturacak olan Mahmut Kömürcü listesinde güçlü isimlere yer vereceği kulislerde konuşulmakta. Demokrat Parti ilçemizde defalarca Belediye Başkanlığını kazanmış, genel seçimlerde ise çok defa birinci çıkmıştır. Partisini bir an bile yalnız bırakmayan Kömürcü, 2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkan adayı bile olmuştu. Kendisine çalışmalarında başarılar diliyoruz.

GAZETECİLİĞİN BEDELİNİ AĞIR ÖDÜYORUZ

Dışardan çok hoş görünür bu meslek birçoğuna, gazetelerde her gün adınız yazar, çoğu zaman resminizde çıkar, oturup kalkmadığınız siyasetçi kalmaz, yedi düvel ile barışık zanneder insanlar sizi. Ancak hiçbir şey görüldüğü gibi değildir, bakın bir örnek vereyim. Geçtiğimiz 2014-2015 eğitim sezonunda eşimin kardeşi geçici işçi olarak asgari ücretle Okulda yardımcı personel olarak çalıştı. Bu sene 80. Yılı önerdiler kabul etti. Evraklarını hazırlamaya Belediyeye gittiğinde sizin isminiz işe girecek listede yok deniliyor. Sebebi AdemAksakallı’nın yakını olmak. Oysaki benim 15 yıllık siyasi hayatımın 10 senesi AK Partide geçti. Gördüğümüz yanlışı eleştirmesek sıkıntı yoktu, bu işe engel olan Hasan Akbıyık keşke şu aralar seçim çalışmalarına katılsa, verimli işler yapsa, ama herkesin alanı farklı. Benimde hatam var Hasan Akbıyık Belediyeyi çiftliği gibi görsün.Kızını Yazı İşleri Müdürü yapsın, değil mi? Ama ben ne yapılan yanlışa ne de haksızlığa göz yumarım. Buradan Mesut Şahin’e telefonda yüzüne söylediğim gibi iki çift lafım var. Keşke bana olanı biteni net söyleseydin.Bu iş olmuyor deseydin anlardım. Sana dargın değilim net olmadığın için sadece kırgınım. Bak ben Belediyede netim. Sağda solda konuşmadım, işi bıraktım. Ben konuşmazken, konuşan kulis yapanların (sayemde) maaşları düzeldi, sesi soluğu kesildi. Ben yine doğru bildiğimi konuşurum ve sana her zaman net olacağım. İşte sevgili okurlar böyle bir meslek, benden gördüğümü duyduğumu görmezlikten gelmem beklenmesin. Unutulmasın ki rızkı veren Allah…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web