REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

VAH VAH, KORKMAZ ABONELİKLERİ İPTAL ETTİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
VAH VAH, KORKMAZ ABONELİKLERİ İPTAL ETTİ
Adem Aksakallı( adem-aksakalli@buyuktorbali.com )
745 Görüntüleme
28 Kasım 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sayın okuyucular dün çok kötü bir olay yaşandı. Benim Adnan Korkmaz ile ilgili yazılarımdan sonra Torbalı Belediyesi’nin Büyük Torbalı Gazetesi abonelikleri iptal edildi. Rus uçağının düşürülmesinden sonra Kremlin’in Türkiye ile olan ticaretini askıya alması gibi bir şey yaşadık. Artık bu gazete, maaşları ödeyemeyecek, kağıt alamayacağız. 15 arkadaşımız işsiz kalacak falan… 17 yıllık gazetemiz duman oldu. Hep benim yüzümden, ne güzel gidiyordu işte. Gördünüz mü olanları. Parlak İrfan aramış, “gazete göndermeyin” demiş. Tamam İrfancığım, beni niye aramadın. Sana okkalı bir yanıt verirdim yiğidim. Heyecanlanma hemen, turpun büyüğü heybede.

Değerli okuyucular Torbalı Belediyesi’nin gazetemize olan abonelik sayısı 4’dür. Bildiğiniz (yazı ile) dört, 400 falan değil. Yani ayda 50 TL bir ödeme alıyoruz. Varsın onu da göndermesinler. Bu gazete size güvenerek kurulmadı, bizim rızkımızı da veren Allah’tır. Tam 10 yıl boyunca eski Başkan Uygur bu gazeteye elindeki tüm imkânlar ile yaptırım uyguladı. Hiç geri adım atmadık, 4 tane abone içinde geri adım atmayız Sayın Korkmaz. Sana daha önce söyledim, bizi para ile imtihan etme. Para ile hiç işimiz olmadı, olmaz da. Kapında para için bekleyen, iş yapmak için takla atan adamlar ile bizi karıştırma. Bir nokta menfaat için virgül gibi eğilmeyiz. Tek başıma da kalsam, senin karşında dimdik duracağım. Haberin olsun, sevgilerimle.

HANİFE GÜRDAL YAKINDA TV YAPIMCISI OLUR

Yaklaşık 10 ay önce Esra Erol’un hazırlayıp sunduğu İzdivaç programına evlenmek için müracaat eden Torbalılı gelin adayı bu güne kadar gelen taleplerin hiç birini kabul etmedi. Yarışmaya katıldığı günden beri ekranlarda görmeye alışık olduğumuz 20 yaşındaki Gürdal farklı bir kanal olan FOX TV’de yayınlanan Zuhal Topal’ın hazırlayıp ve sunduğu programda nasiplerini arayacak. Bence bu programların amacı evlenmek isteyen kişilere yardımcı olmak değil. Bu TV’ler arasındaki reyting yarışından başka bir şey değildir. İnsanımız artık haber ve bilgilendirici programlar izlemiyor, magazin ve paparazzi programlarına ilgi duyuyor. Yetenek yarışmaları aldı başını gidiyor, Torbalı’dan bugüne kadar abartısız söylüyorum 50 kişi, benzer programlara katılmıştır. Özellikle evlenme tartışma programlarında fenomen olan kişiler maaşlı birer personelden başka bir şey değildir. Düşünsenize evlenmek için İstanbullara kadar gidiyorsunuz ekran başında sizi gören kişiler telefonla bağlanıyor, ilk önce konuşuyor ve davet edilirse çıkıp gidiyor. Tüm bunlar olurken oldu olacak iki maaşlı yaşlı adam koyun ilk önce Allah’ın emri ile Esra Erol ve Zuhal Topal’dan sizi istesin. 10 ay otel parası giyim kuşam ve cep harçlığı olmadan kim kalır oralarda. Evlenme maksadıyla giden kişiler yorumculuk da yapmaz mı, işte en çok buna kızıyorum. Kimi kandırıyorsunuz programa davetli kişiler evlenmek için mi gidiyor yoksa yorum yapmak için mi. Hanife biraz daha yetenekli olsa olaylara farklı bir bakış açısı olsa inanın bu TV’ler, programı sen sun derler. Gazetecilik ve Televizyonculuğun artık hiçbir inandırıcılığı kalmadı.

EKMEK HADİ NEYSE YA GAZ FİYATLARI

Ekmek fiyatlarındaki orantısız durumu yazdığımız da ilk önce gazetedeki arkadaşlar ile tartıştık. Yazmamam konusunda baskılar artınca inadına yazma kararı aldım, ne yapayım bana baskı yapıldığı zaman kendime hakim olamıyorum. Torbalı’da iki farklı noktada gaz satışı yapılıyor, buna bir yenisi daha eklendi. Reklam ve tanıtım amaçlı satış yapılıyor, ama gaz deyip geçmeyin. Shell ve Milangaz’ı övgü ile anlatan çok. Gerçi bu aralar arabamızda yok ama hayırlısı bir gün olur elbet. Torbalı da 2.85’leri görüyor fiyatlar, Gaziemir de ise 2.10’larda arada uçurum var. İzmir de söylenenlere göre 1.98’lere gaz satışı yapılıyormuş bu konu hassas bir konu. Torbalı merkezde 10 tane gaz satışı yapan istasyon olsa fiyatlar bu şekilde mi olacak. Torbalı da gazetecilik tekelde diye gazete kuranlar benzinlik mi açsın istiyorsunuz? Bence bu fiyatlara bir ayar çekin, yoksa vatandaşın çıkarını ve kamuoyunun gerçek bilgi alması için para harcayanlar giriş ve çıkışa gaz satış istasyonu açar sonra rekabet başlar. Gerçi biz rekabeti ve çok sesliliği severiz. Yılbaşında gazetemiz abonelerine 3 TL’lik zam haberini şimdiden vereyim. Ekmek ve otogaz fiyatlarındaki orantısız bu duruma itiraz etmiyorsa vatandaş, sanırım bize de çok eleştiri gelmez.

DOKTOR SİYASETÇİ VE EĞİTİMCİ

Torbalı Devlet Hastanesinde yıllarca görev yapmış ve bu İlçeye hizmet etmiş, bir dönem Belediye Meclis Üyeliği görevini üstlenmiş Mehmet Emirdar’dan bahsediyorum. İlçemizde faaliyet gösteren küçük şeyler anaokulunu işletmesini satın alıp Masal Dünyası olarak değiştirmiş. Bazı insanlar için emeklilik diye bir şey yoktur. Yaklaşık 30 sene doktor olarak memlekete hizmet vermiş, ardından İlçenin sorunlarına kalıcı çözüm getirmek adına Meclis üyesi olmuş ama hala İlçeye hizmet etme derdiyle dertlenmiş birisidir Mehmet Emirdar. Henüz yolun başında ancak düzenli ve disiplinlidir önümüzde günlerde işletmesinin adını elbette iyi ve ya kötü şeklinde duyacağız. Kendisine minik çocukların sorunlarıyla ilgileneceği için teşekkür ederiz ve başarılarının sürekli olmasını temenni ederiz. Eğitime katkı koyan elini taşın altına atan herkese imreniyorum. Emekli olduktan sonra gönül rahatlığı ile bir balık avı keyfi vardı sanırım bu saatten sonra bu zevkten de mahrum olacak. İlçenin geleceğini düşünerek bu tür yatırımlarda bulunan kişilere moral vermek ve yanında olmak gerekir, çünkü yarınlar bizim değil çocuklarımızındır.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web