Büyük Torbalı

CHP iktidara yürüyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CHP iktidara yürüyor
Mustafa YETKIL( mustafayetkil@buyuktorbali.com )
201 Görüntüleme
07 Haziran 2011 - 21:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BU seçimlerde ülkemizin en büyük kazanci halkin içinden bir lider doguyor olmasidir. Sessiz, sakin fakat kendine güvenen ve herkesle iliski kurabilen, özgürlükçü sahici bir insana ve sahici bir politik lidere sahip olacagiz. Kiliçdaroglu Tv ekranlarinda ve miting meydanlarinda halkin içinden dogan bir lider izlenimi veriyor yurttaslarimiza
Kiliçdaroglu iktidar oldugunda 14 konuda yapacaklarini anlatti. “Iktidara geldigimde sözlerimi gerçeklestirmezsem (4 ay içinde) politikayi birakir iktidardan giderim” dedi. Sahici insanlar verdikleri sözleri tutarlar. Kiliçdaroglu özellikle dört konunun altini çiziyor: Aile sigortasi, memurlar için intibak yasasi ve milli gelirden pay alma konusu, askerlik süresinin kisaltilmasi, çiftçimize mazotun 1,5 liradan verilmesi. Ivedilikle gerçeklestirecegi konular içerisinde. CHP Kiliçdaroglu liderliginde önemli bir ivme kazandi, kitlelere güven verdi… Umut oldu, 1977’deki gibi heyecanlandirdi kitleleri.
***
Ulkemizi dokuz yildir AKP yönetiyor “bi daha bi daha oy istiyor” Oysa AKP degisim diyerek iktidar oldu. Kendinden yana pek çok seyi de degistirdi. Bazi yasalari, Hakim ve Savcilar Yüksek Kurulunu, Egitimi, Emniyet teskilatini, Medya’yi, Saglik Kurumlarini. Hemen her seyi degistirdi, kendinden dogru… Öyle ki AKP kendini iktidardan gitmemek üzere programlamis bir parti görünümü vermeye basladi. Bu nedenledir ki karsisinda gazeteci, egitimci, is adami, sendikaci, çiftçi, küçük esnaf, sanayici konussun istemedi..Iktidarda kalici olmayi hedeflemisti olmadi. Halkimiz AKP ye verdigi yetkiyi 12 haziran günü geri alacaktir…. Basbakanin kendisi gibi düsünmeyen herkesi topa tutup hedef  göstermesinin hirçinlasmasinin  nedeni budur.
Tayyip Erdogan liderliginde ki AKP özgür ve demokratik bir toplum yaratma mücadelesinde basarili olamadi. Neden mi? Basin özgürlügü bakimindan Etopya’nin yaninda dünya da 170. siradayiz… 9 yilda AKP neyi halletti? Güney dogu sorunu duruyor: Kibris sorunu? Ermeni sorunu? Kürt sorunu? Orta doguda hangi sorunun çözümüne somut bir katki sundu? Neyi çözdü? Yaptigi en iyi is nutuk atmak. Meclis çogunlugunu elinde tutan, yürütme ve yargiya sahip bir iktidarin varliginda seçime gidiyoruz. Yandas medyanin “Bu hükümet giderse kaos olur” sözlerine bakmayin siz. Durum ortada: Borcumuz 257 milyar dolardi 500 milyar dolari asti. Gida maddelerine yüzde yirmi sekiz, ete yüzde kirk üç zam gelmis dokuz milyon emekliye yüzde alti zam yapmislar. AKP hükümetin açikladigi resmi rakamlara göre 12 milyon 700 bin kisi yoksulluk sinirinda yasiyor. Milli gelir artmismis(?) Öyleyse varsil ve yoksul arasindaki bu uçurum niye? Kadin ikinci sinif yurttas. Is gücüne katilimi Arap ülkelerin gerisinde dokuz yilda AKP neyi çözmüs? Toplumda AKP oylari, düserken CHP’ye güven artiyor. Kiliçdaroglu liderliginde ki CHP  iktidara yürüyor.
***
Seçmenin son sözünü söyleyecegi güne dört gün kaldi. Taniyan dostlar sordular. CHP’nin birinci parti olacagi kanisina nasil vardiniz? Bu konuda gözlemlerime güveniyorum. Bir de Istanbul gerçegi var. Istanbul önemli bir kent. Ulkemiz seçmeninin yüzde yirmisi, milletvekillerimizin yüzde on besinin bu kentimizden çiktigi hesaplanmis. 85 milletvekilimiz bu kentten çikacak. Bu kent Anadolu’yu da etkiler. Her yöremizden insanimizi barindirir. Iletisimin, ekonominin politikanin yogun yasandigi bir kenttir. Bu ilimizde oylarin yüzde 40’ini alan parti ülke genelinde de yüzde 35’i garantiler. CHP’nin su an Istanbul’da birinci parti oldugu söyleniyor. Oyu yüzde 40’larin üzerindeymis. Diger kentlerden gelen haberlerde her gün arttigini söylüyor.
CHP birinci parti. BDP’li bagimsizlarin ve MHP’nin oylarini arttirmasi CHP ve AKP arasinda ki oy açigini arttiracaktir. CHP daha önce milletvekili çikaramadigi 21 ilin çogundan vekil çikaracak gibi geliyor bana. Kesin rakamlari dostlar biliyor bakalim yanilacak miyiz?
The Ekonomist’te çikan yorumlara tepki gösteren AKP batili basini, 9 yildir Erdogan Hükümetine övgüler yagdirirken hepsini yan cebine koyup oksadi. Ayni dergi Türkiye de baskici bir yönetimi önlemek için CHP’ye oy verilmesi gerektigini yazinca Erdogan yeri gögü inletti.. CHP’nin son günlerde ortaya koydugu program ve projeler bati ülkelerince de olumlu karsilandi. Demokrasinin yerlesmesi, Cumhuriyet ilke ve devrimlerinin yeniden insasi, Atatürk ilke ve devrimlerinin yol göstericisi  isigi için, özgürlük için, halk arasinda ki gelir dagiliminin düzeltilmesi için Türkiye’nin CHP’ye ihtiyaci var. Hosça kalin, dostça kalin

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web