Büyük Torbalı

CHP iktidara yürüyor1

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CHP iktidara yürüyor1
Mustafa YETKIL( mustafayetkil@buyuktorbali.com )
195 Görüntüleme
01 Haziran 2011 - 21:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

BELGELERE dayandirdigi sakin konusmalari, kendinden emin, güven veren tavirlarindan dolayi önce O’na “Sakin Güç” dediler. CHP’de grup baskan vekiliydi. AKP baskan yardimcisi Dengir Mir Mehmet Firat’in siyasetten çekilmesine neden olan belgeleri sundu kamuoyuna, TV tartismalari sirasinda…. Ankara Belediye Baskani I. Melih Gökçek’in yaptigi usülsüzlük ve yolsuzluklari belgelemeye çalisti tartismalarda. Kamuoyu O’nu bu tartismalardan tanidi.
Daha sonraki süreçte CHP’den Istanbul’da belediye baskani adayi oldu. Çaliskanligi, dürüstlügü efendiligi, sakin ve güven veren tavirlariyla halktan ilgi gördü. Baskanlik seçimlerini kazanmasa da CHP’nin Istanbul oylarini arttirdi.
Deniz Baykal’in kaset skandali nedeniyle CHP genel baskanligindan ayrilmasi sürecinde genel baskanlik için adi gündeme geldi. Zayifligi, minyon tipi, gözlükleri, çaliskanligi, sakin ama kararli tavirlariyla Hindistan’in kurucusu Gandi’ye benzetildi.
“Gandi Kemal” denildi bu süreçte Kemal Kiliçdaroglu’na. Olaganüstü kurultay sonrasi CHP Genel baskani oldu. Referandum yani anayasa oylamasini kucaginda buldu…. Tüm ülkeyi dolasti ikinci bir kurultay daha yasadi. Çaliskanligi ve davranislari kitleleri etkiledi. Simdi CHP’nin basinda partiyi seçimlerde yöneten lider. “Gidilmedik yer, sikilmadik el birakmayacagiz!” siariyla tüm ülkeyi dolasiyor. CHP’yi program ve projelerini anlatiyor, günde 18 saat çalisiyor. CHP örgütünü de ayaga kaldiran bu adam CHP’yi 1977’lerde Ecevit’in yaptigi gibi “Umut” yapti. Ulkemizde siyaseten umudun adi yine CHP oldu.
***
Yirmi alti yillik egitimci olmam nedeniyle insani tanirim. Ilgisini, oturusundan, durusundan, bakisindan, sevincini anlatilanlari ve olaylari anlayip anlamadigini, destekleyip desteklemedigini bilirim. Siyaset de insanla ve insan için yapilir. Yasamin her alaninda içtigimiz suda yedigimiz ekmekte vardir. Siyaset gönül ve güven isidir. Siyasette zedelenen güven iliskisi her seyin sonudur.
CHP Kiliçdaroglu ile birlikte, siyaseten, bir güven tazeledi, bir hareketlenme yasadi. Devlet kuran bu dev örgüt kimildandi, silkindi…. Emek eksenli söz ve söylemlerle yeniden sosyal demokrat bir parti oldugunu hissetti. Kiliçdaroglu çok çalisiyor, atom karinca gibi, hergün birkaç yerde miting düzenliyor, ilçelere gidiyor, yolu üzerinde ki köylülerle konusuyor CHP’yi ve programini anlatiyor… CHP örgütü hizina yetisemiyor, günde 18 saat çalisan bir lider. Milletvekili adaylariyla ilgili parti içi sorunlara ragmen çaliskanligi ve birlikteligi sagladigi gibi katilimi da arttiriyor. Sivas’in dogusu batisi CHP’yi Anadolu’nun tüm il ve ilçelerine tasidi, tanitti. Seçim çalismalari nedeniyle bu dev örgüt ayaga kalkti, iktidara yürüyor. Basbakan  CHP’yi önemsemeli Sivas’in dogusuna gidemeyen özgürlükleri yarim agizla söyleyen, kasetle gelmis bir bürokrat olarak gördügü Kiliçdaroglu ve yeni CHP karsisinda eski söylemlerini sürdürdü. Yanildi. Kiliçdaroglu ve CHP kendini sürekli yeniledi. Yeni programlar yapti, yeni projeler üretti, halka anlatti, anlatiyor. Sali günü Diyarbakir ve Urfa’daydi. Daha önce söylenmemis olumlu sözler söyledi. Bu seçim kampanyasinda AKP’nin ezberi bozuldu… Panikleyen Basbakan CHP, MHP, BDP yaninda Süleyman Demirel’inde kendisine karsi güç birligi yaptigini düsünüyor. Olmasi gayri mümkün bir varsayim ortaya koyuyor.
CHP bugün konuslandigi biçimiyle AKP karsisinda güçlü bir partidir. Çözüm üreten, proje üreten bir parti görünümündedir. Seçime on gün var, CHP’nin oylari yükseliyor. Seçim gününe kadar propaganda çalismalarini hata yapmadan yürüten bir CHP niçin birinci parti olmasin? Bence Kiliçdaroglu önderliginde CHP iktidara yürüyor. 12 haziran aksami Kiliçdaroglu’nun “Balkon konusmasi” ni dinlerseniz sakin sasirmayin… 13 haziran sabahi daha aydinlik bir Türkiye’ye uyanmak dilegiyle. Hosça kalin, dostça kalin, yarin görüsmek dilegiyle…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web